www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD uvádí na trh nová slíbená APU Athlon a stane se součástí Nasdaq-100

AMD uvádí na trh nová slíbená APU Athlon a stane se součástí Nasdaq-100
, , aktualita
Společnost AMD před několika měsíci slíbila nové procesory Athlon vybavené grafikou generace Vega. Ty přicházejí na trh v podobě levných APU Athlon 220GE a Athlon 240GE, které doplní model 200GE. A pak je tu téma AMD a Nasdaq-100. 
K oblíbeným
reklama
AMD tak nově nabízí procesory Athlon 220GE a Athlon 240GE, které na trhu doplní již prodávaný model Athlon 200GE, jenž se prodává za cca 1400 Kč s daní. Máme tu ve všech případech dvě fyzická a čtyři logická jádra architektury Zen a k tomu pak tři CU grafiky Vega, čili 192 Stream procesorů. Ve všech případech je TDP 35 W a jediné, v čem se nové procesory liší, je pracovní frekvence jejich jader. 
 
 
Všechny procesory Athlon 2xxGE patří do patice AM4 a AMD se chlubí, že už model Athlon 200GE nabízí o 67 procent vyšší grafický výkon než konkurence, ale už nesděluje, jaká konkurence to je. Stačit by to mělo na hraní v rozlišení 720p, ale spíše jen nenáročných masově-online orientovaných titulů
 

MODEL

CPU jádra

Vlákna

Frekvence

Grafické CU

TDP (Watt)

SEP (USD)

AMD Athlon 200GE

2

4

3,2 GHz

3

35W

$55

AMD Athlon 220GE

2 4 3,4 GHz 3 35W $65

AMD Athlon 240GE

2 4 3,5 GHz 3 35W $75
 
 
Vedle toho je tu novinka týkající se AMD z jiného soudku. Tato firma bude nově součástí indexu Nasdaq-100, a to od letošního Štědrého dne s tržní kapitalizací 17,72 miliard dolarů. Firmě AMD se tedy s ohledem na hodnotu akcií nevede o moc lépe než NVIDII. Jejich hodnota se nedávno dostala nad 30 dolarů, což by dávalo tržní kapitalizaci 33,2 miliard, ale nyní klesla téměř o polovinu. I tak je na tom AMD stále lépe než v první polovině tohoto roku, zatímco akcie NVIDIE spadly na úroveň z minulého roku, kdy se kryptotěžební horečka na finančním trhu ještě moc nepodepsala. 
 
Zdroj: AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrtelné nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala