www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD uvádí na trh nová slíbená APU Athlon a stane se součástí Nasdaq-100

AMD uvádí na trh nová slíbená APU Athlon a stane se součástí Nasdaq-100
, , aktualita
Společnost AMD před několika měsíci slíbila nové procesory Athlon vybavené grafikou generace Vega. Ty přicházejí na trh v podobě levných APU Athlon 220GE a Athlon 240GE, které doplní model 200GE. A pak je tu téma AMD a Nasdaq-100. 
K oblíbeným
reklama
AMD tak nově nabízí procesory Athlon 220GE a Athlon 240GE, které na trhu doplní již prodávaný model Athlon 200GE, jenž se prodává za cca 1400 Kč s daní. Máme tu ve všech případech dvě fyzická a čtyři logická jádra architektury Zen a k tomu pak tři CU grafiky Vega, čili 192 Stream procesorů. Ve všech případech je TDP 35 W a jediné, v čem se nové procesory liší, je pracovní frekvence jejich jader. 
 
 
Všechny procesory Athlon 2xxGE patří do patice AM4 a AMD se chlubí, že už model Athlon 200GE nabízí o 67 procent vyšší grafický výkon než konkurence, ale už nesděluje, jaká konkurence to je. Stačit by to mělo na hraní v rozlišení 720p, ale spíše jen nenáročných masově-online orientovaných titulů
 

MODEL

CPU jádra

Vlákna

Frekvence

Grafické CU

TDP (Watt)

SEP (USD)

AMD Athlon 200GE

2

4

3,2 GHz

3

35W

$55

AMD Athlon 220GE

2 4 3,4 GHz 3 35W $65

AMD Athlon 240GE

2 4 3,5 GHz 3 35W $75
 
 
Vedle toho je tu novinka týkající se AMD z jiného soudku. Tato firma bude nově součástí indexu Nasdaq-100, a to od letošního Štědrého dne s tržní kapitalizací 17,72 miliard dolarů. Firmě AMD se tedy s ohledem na hodnotu akcií nevede o moc lépe než NVIDII. Jejich hodnota se nedávno dostala nad 30 dolarů, což by dávalo tržní kapitalizaci 33,2 miliard, ale nyní klesla téměř o polovinu. I tak je na tom AMD stále lépe než v první polovině tohoto roku, zatímco akcie NVIDIE spadly na úroveň z minulého roku, kdy se kryptotěžební horečka na finančním trhu ještě moc nepodepsala. 
 
Zdroj: AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10 Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10
Microsoft ohlašuje, že po instalaci nové verze Windows 10, takzvaného květnového update z tohoto roku, budeme mít k dispozici také nový Game Bar. Podívejme se na to, co ten nám nabídne nového. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 bude na E3, veřejnost si jej však nevyzkouší Cyberpunk 2077 bude na E3, veřejnost si jej však nevyzkouší
Studio CD Projekt Red už ohlásilo, že jejich toužebně očekávaný titul Cyberpunk 2077 se objeví v červnu na E3, takže se můžeme těšit na novinky. Ještě nikomu z návštěvníků ale nebude umožněno si jej vyzkoušet.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec
Brazilští astronomové s využitím dat Hubbleova vesmírného dalekohledu vytvořili model, v němž vznikl prstenec kolem vzdálené trpasličí planety Haumea. Nahrazují si tak to, co jim upírá obrovská vzdálenost ztěžující přímé pozorování.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy
Neutronové hvězdy jsou samy o sobě jedny z nejzajímavějších objektů našeho vesmíru. Měly blízko k tomu, aby se staly černou dírou, ale namísto toho jsou z nich neuvěřitelně husté koule. Nyní nám jde o vznik jedné takové z velice vzácného objektu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000 MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000
Základní desky s čipovými sadami X570 a potažmo i s jinými pro Ryzen 3000 by se měly odhalit až tehdy, když AMD zavelí. Nicméně společnost MSI už ukázala své nové desky, a to pěkně podrobně ve videu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek