www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD uvádí na trh nová slíbená APU Athlon a stane se součástí Nasdaq-100

AMD uvádí na trh nová slíbená APU Athlon a stane se součástí Nasdaq-100
, , aktualita
Společnost AMD před několika měsíci slíbila nové procesory Athlon vybavené grafikou generace Vega. Ty přicházejí na trh v podobě levných APU Athlon 220GE a Athlon 240GE, které doplní model 200GE. A pak je tu téma AMD a Nasdaq-100. 
reklama
AMD tak nově nabízí procesory Athlon 220GE a Athlon 240GE, které na trhu doplní již prodávaný model Athlon 200GE, jenž se prodává za cca 1400 Kč s daní. Máme tu ve všech případech dvě fyzická a čtyři logická jádra architektury Zen a k tomu pak tři CU grafiky Vega, čili 192 Stream procesorů. Ve všech případech je TDP 35 W a jediné, v čem se nové procesory liší, je pracovní frekvence jejich jader. 
 
 
Všechny procesory Athlon 2xxGE patří do patice AM4 a AMD se chlubí, že už model Athlon 200GE nabízí o 67 procent vyšší grafický výkon než konkurence, ale už nesděluje, jaká konkurence to je. Stačit by to mělo na hraní v rozlišení 720p, ale spíše jen nenáročných masově-online orientovaných titulů
 

MODEL

CPU jádra

Vlákna

Frekvence

Grafické CU

TDP (Watt)

SEP (USD)

AMD Athlon 200GE

2

4

3,2 GHz

3

35W

$55

AMD Athlon 220GE

2 4 3,4 GHz 3 35W $65

AMD Athlon 240GE

2 4 3,5 GHz 3 35W $75
 
 
Vedle toho je tu novinka týkající se AMD z jiného soudku. Tato firma bude nově součástí indexu Nasdaq-100, a to od letošního Štědrého dne s tržní kapitalizací 17,72 miliard dolarů. Firmě AMD se tedy s ohledem na hodnotu akcií nevede o moc lépe než NVIDII. Jejich hodnota se nedávno dostala nad 30 dolarů, což by dávalo tržní kapitalizaci 33,2 miliard, ale nyní klesla téměř o polovinu. I tak je na tom AMD stále lépe než v první polovině tohoto roku, zatímco akcie NVIDIE spadly na úroveň z minulého roku, kdy se kryptotěžební horečka na finančním trhu ještě moc nepodepsala. 
 
Zdroj: AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje a kde začít? 3D tisk: jak funguje a kde začít?
Tisk 3D modelů byl ještě nedávno okrajovou technologií pro nadšence. V posledních letech se však dostává do všech odvětví. Tisknou se díly do letadel, aut nebo dočasné zubní náhrady. Jaké jsou technologie 3D tisku?
Dnes, článek, redakce SHW
Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu
Věk páry může být možná oficiálně za námi, ale sonda WINE ukazuje, že se i tak může dostat do kosmického věku a navíc do kosmu samotného. Jedná se navíc o prototyp zařízení, které by si mohlo samo doplňovat palivo. Tedy spíše vařivo.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem 3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem
Hned na úvod je třeba upřesnit, že máme na mysli klasický 3D tisk, oproti němuž by nová metoda měla být stokrát rychlejší. To znamená postupné nanášení roztaveného plastu pomocí trysek. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
In Win ukázal svou "supervěž" 928 In Win ukázal svou "supervěž" 928
Na CES 2019 byla k vidění také počítačová skříň 928 Super Tower od společnosti In Win, na niž se nyní v krátkosti podíváme. Název naznačuje, že by mělo jít o masivní skříň pro náročné uživatele. 
Včera, aktualita, Jan Vítek