www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD uvádí Radeon Pro WX 3200 v ceně 199 USD

AMD uvádí Radeon Pro WX 3200 v ceně 199 USD
, , aktualita
Společnost AMD vysílá na trh jednu profesionální grafickou kartu, a sice Radeon Pro WX 3200, který je vybaven ovladači certifikovanými předními výrobci softwaru CAD/CAM. Tato karta přichází za doporučenou cenu 199 USD. 
K oblíbeným
reklama
AMD Radeon Pro WX 3200 se tak řadí mezi low-endové profesionální karty, čemuž v podstatě odpovídá i to, že přichází v malém provedení jako krátká (168 mm), nízká a jednoslotová grafika, která ani nebude využívat celé rozhraní PCI Express x16, ale pouze osm linek, jak je na první pohled dobře vidět. To ostatně musí pro její účely bohatě stačit. 
 
 
Tato karta je založena na grafickém čipu generace Polaris s celkem 640 Stream procesory a nabízí výkon 1,66 TFLOPS, pochopitelně v FP32. V podstatě tak jde o ekvivalent grafické karty Radeon 550X (Lexa), která má stejnou výbavu ve svém GPU a dosahuje výkonu 1,65 TFLOPS. Krom toho tu máme 4 GB paměti GDDR5 a ve výbavě čtyřikrát mini DisplayPort 1.4, každý pro jeden 4K displej, případně celkově dva 5K monitory nebo jeden 8K. 
 
AMD Radeon Pro WX 3200 nese ovladače s certifikací firem Adobe, Autodesk, Dassault, Siemens a dalších pro Windows 10 nebo Linux. 
 
Karta je tedy určena pro rozhraní PCI Express 3.0 x16, což ale platí pouze pro fyzické rozměry jejího plochého konektoru, který jinak postrádá kontaktní plošky pro polovinu linek. Vystačí si s 50 W, které tímto způsobem ze slotu získá, což je ostatně i její TBP. 
 
Na trhu má také Radeon Pro WX 3200 za úkol nahradit starší model Radeon Pro WX 3100, který byl představen už před dvěma lety. Ten měl se stejnou cenou ve výbavě jen 512 Stream procesorů a dosahoval výkonu 1,25 TFLOPS.
 
Zdroj: AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková