www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD uvádí Radeon Pro WX 3200 v ceně 199 USD

AMD uvádí Radeon Pro WX 3200 v ceně 199 USD
, , aktualita
Společnost AMD vysílá na trh jednu profesionální grafickou kartu, a sice Radeon Pro WX 3200, který je vybaven ovladači certifikovanými předními výrobci softwaru CAD/CAM. Tato karta přichází za doporučenou cenu 199 USD. 
K oblíbeným
reklama
AMD Radeon Pro WX 3200 se tak řadí mezi low-endové profesionální karty, čemuž v podstatě odpovídá i to, že přichází v malém provedení jako krátká (168 mm), nízká a jednoslotová grafika, která ani nebude využívat celé rozhraní PCI Express x16, ale pouze osm linek, jak je na první pohled dobře vidět. To ostatně musí pro její účely bohatě stačit. 
 
 
Tato karta je založena na grafickém čipu generace Polaris s celkem 640 Stream procesory a nabízí výkon 1,66 TFLOPS, pochopitelně v FP32. V podstatě tak jde o ekvivalent grafické karty Radeon 550X (Lexa), která má stejnou výbavu ve svém GPU a dosahuje výkonu 1,65 TFLOPS. Krom toho tu máme 4 GB paměti GDDR5 a ve výbavě čtyřikrát mini DisplayPort 1.4, každý pro jeden 4K displej, případně celkově dva 5K monitory nebo jeden 8K. 
 
AMD Radeon Pro WX 3200 nese ovladače s certifikací firem Adobe, Autodesk, Dassault, Siemens a dalších pro Windows 10 nebo Linux. 
 
Karta je tedy určena pro rozhraní PCI Express 3.0 x16, což ale platí pouze pro fyzické rozměry jejího plochého konektoru, který jinak postrádá kontaktní plošky pro polovinu linek. Vystačí si s 50 W, které tímto způsobem ze slotu získá, což je ostatně i její TBP. 
 
Na trhu má také Radeon Pro WX 3200 za úkol nahradit starší model Radeon Pro WX 3100, který byl představen už před dvěma lety. Ten měl se stejnou cenou ve výbavě jen 512 Stream procesorů a dosahoval výkonu 1,25 TFLOPS.
 
Zdroj: AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena
Intel nedávno ukázal nový modulární koncept PC, který je založen na systémech v podobě karet pro PCIe. Tehdy o něm mluvil prostě jako o Elementu, ovšem nyní je zřejmé, že ten se dostane i mezi NUC Ghost Canyon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface
Společnost Xiaomi jsme dříve znali jen jako výrobce mobilních telefonů a jejich příslušenství, ale od té doby se její portfolio značně rozrostlo. Nyní tato společnost přináší na trh vlastní "Povrch", ale o počítače nejde. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek