www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD uvedlo mobilní Ryzeny Pro pro firemní nasazení

AMD uvedlo mobilní Ryzeny Pro pro firemní nasazení
, , aktualita
AMD přichází na trh s novými mobilními procesory Ryzen Pro řady 3000 a Athlony Pro. Ty jsou určené pro náročnější firemní nasazení a notebooky jimi vybavené by měly být spolehlivější a bezpečnější. 
K oblíbeným
reklama
Od společnosti AMD jsme se dočkali nových mobilních procesorů Ryzen Pro a Athlon Pro. Ty vychází z již představených mobilních procesorů, tentokrát však dostávají přídomek Pro. To znamená, že dostávají speciální technologie pro firemní nasazení zajišťující větší spolehlivost a bezpečnost. Konkrétně jde o technologii AMD GuardMI, která zahrnuje např. Platform Secure Boot, fTPM i šifrování DRAM paměti, najdete zde také virtualizační technologii AMD-V.
 
AMD Ryzen Mobile
 
Pokud jde ale o samotné procesory, ty se výkonnostními parametry nijak neliší od variant představených počátkem letošního ledna. Zatímco tehdy bylo představeno 9 nových procesorů (z toho 6 Ryzenů a jeden Athlon), nyní to jsou jen tři Ryzeny a jeden Atlhon. Konkrétně jde o úspornější varianty s 15W TDP, tedy Ryzen Pro 7 3700U, Ryzen Pro 5 3500U, Ryzen Pro 3 3300U a Athlon Pro 300U. Firemní notebooky s novými procesory by měly představit společnosti HP, Lenovo a patrně i další.
 
Procesor
Jádra/vlákna
TDP (typ.)
Frekvence (zákl./Boost)
GPU jádra
GPU takt
L2&L3 cache
Výrobní proces
Ryzen Pro 7 3700U
4C/8T
15 W
2,3 / 4,0 GHz
10 (640 SP)
1,4 GHz
6 MB 12 nm
Ryzen Pro 5 3500U
4C/8T
15 W
2,1 / 3,7 GHz
8 (512 SP)
1,2 GHz
6 MB 12 nm
Ryzen Pro 3 3300U
4C/4T
15 W
2,1 / 3,5 GHz
6 (384 SP)
1,2 GHz
6 MB 12 nm
Althon Pro 300U
2C/4T
15 W
2,4 / 3,3 GHz
3 (192 SP)
1,0 GHz
5 MB 14 nm
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru
Miliony počítačů známých značek, jako je např. Dell, mohou být hackery napadeny kvůli chybě v diagnostickém softwaru dodávaném třetí stranou. Jde o aplikace postavené na programu PC-Doctor Toolbox.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Včera, aktualita, Jan Vítek