www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

AMD v německém obchodě překonává Intel v poměru 7:3

AMD v německém obchodě překonává Intel v poměru 7:3
, , aktualita
To, že se nové procesory AMD Ryzen hodně povedly, už víme. Navíc mají velmi dobré ceny, což zákazníci hodně oceňují. U velkého německého prodejce Mindfactory dokonce vedou čipy od AMD v poměru 7:3.
K oblíbeným
reklama
Procesory AMD Ryzen jsou díky svému excelentnímu poměru ceny a výkonu velmi oblíbené a potvrzuje to i velký německý prodejce Mindfactory. Podle něj totiž zákazníci ve velkém preferují právě procesory společnosti AMD před těmi od Intelu. Za březen to bylo 69 % pro AMD a jen 31 % pro Intel. Pochopitelně jediný prodejce vůbec neodráží celkovou situaci na trhu, kde do výsledných počtů hodně promlouvají procesory instalované v sestavách a noteboocích. Tam i nadále velmi výrazně vede Intel, byť i tu se už situace začíná docela měnit. Každopádně je i tak zajímavé se podívat na čísla prodejů samotných procesorů.
 
AMD Ryzen logo
 
Pokud jde o konkrétní čísla, tak ta u tohoto prodejce činí za březen zhruba 13 tisíc prodaných procesorů v případě AMD a 6 tisíc kusů u Intelu. Nejprodávanější AMD ani moc nepřekvapí, tím je šestijádrový Ryzen 5 2600. Zajímavější je to u Intelu, kde prim hraje high-endová bestie Core i9-9900K. To se projevuje i na celkové ceně. Ačkoli AMD prodává více než dvojnásobek procesorů u tohoto německého prodejce, tvoří finančně “jen” 54 %. Průměrná cena prodaného procesoru Intel je tak znatelně vyšší (o cca 90 %).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková