www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

AMD v německém obchodě překonává Intel v poměru 7:3

AMD v německém obchodě překonává Intel v poměru 7:3
, , aktualita
To, že se nové procesory AMD Ryzen hodně povedly, už víme. Navíc mají velmi dobré ceny, což zákazníci hodně oceňují. U velkého německého prodejce Mindfactory dokonce vedou čipy od AMD v poměru 7:3.
K oblíbeným
reklama
Procesory AMD Ryzen jsou díky svému excelentnímu poměru ceny a výkonu velmi oblíbené a potvrzuje to i velký německý prodejce Mindfactory. Podle něj totiž zákazníci ve velkém preferují právě procesory společnosti AMD před těmi od Intelu. Za březen to bylo 69 % pro AMD a jen 31 % pro Intel. Pochopitelně jediný prodejce vůbec neodráží celkovou situaci na trhu, kde do výsledných počtů hodně promlouvají procesory instalované v sestavách a noteboocích. Tam i nadále velmi výrazně vede Intel, byť i tu se už situace začíná docela měnit. Každopádně je i tak zajímavé se podívat na čísla prodejů samotných procesorů.
 
AMD Ryzen logo
 
Pokud jde o konkrétní čísla, tak ta u tohoto prodejce činí za březen zhruba 13 tisíc prodaných procesorů v případě AMD a 6 tisíc kusů u Intelu. Nejprodávanější AMD ani moc nepřekvapí, tím je šestijádrový Ryzen 5 2600. Zajímavější je to u Intelu, kde prim hraje high-endová bestie Core i9-9900K. To se projevuje i na celkové ceně. Ačkoli AMD prodává více než dvojnásobek procesorů u tohoto německého prodejce, tvoří finančně “jen” 54 %. Průměrná cena prodaného procesoru Intel je tak znatelně vyšší (o cca 90 %).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games
Titul Borderlands 3 si už můžeme od konce minulého týdne vesele hrát, ovšem kromě toho, jak dobrá je samotná hra se probírají i její problémy s výkonem napříč platformami a bohužel i velice kontroverzní přístup 2K Games k recenzentům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude? Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?
PC systémy virtuální reality tvoří stále spíše jen okrajový trh a zatím nic nenapovídá tomu, že by se to mohlo brzy zlepšit. Tuto oblast je však zajímavé přinejmenším sledovat, respektive její vývoj a ten zajistí i nový HTC Vive Cosmos.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře