www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

AMD v německém obchodě překonává Intel v poměru 7:3

AMD v německém obchodě překonává Intel v poměru 7:3
, , aktualita
To, že se nové procesory AMD Ryzen hodně povedly, už víme. Navíc mají velmi dobré ceny, což zákazníci hodně oceňují. U velkého německého prodejce Mindfactory dokonce vedou čipy od AMD v poměru 7:3.
K oblíbeným
reklama
Procesory AMD Ryzen jsou díky svému excelentnímu poměru ceny a výkonu velmi oblíbené a potvrzuje to i velký německý prodejce Mindfactory. Podle něj totiž zákazníci ve velkém preferují právě procesory společnosti AMD před těmi od Intelu. Za březen to bylo 69 % pro AMD a jen 31 % pro Intel. Pochopitelně jediný prodejce vůbec neodráží celkovou situaci na trhu, kde do výsledných počtů hodně promlouvají procesory instalované v sestavách a noteboocích. Tam i nadále velmi výrazně vede Intel, byť i tu se už situace začíná docela měnit. Každopádně je i tak zajímavé se podívat na čísla prodejů samotných procesorů.
 
AMD Ryzen logo
 
Pokud jde o konkrétní čísla, tak ta u tohoto prodejce činí za březen zhruba 13 tisíc prodaných procesorů v případě AMD a 6 tisíc kusů u Intelu. Nejprodávanější AMD ani moc nepřekvapí, tím je šestijádrový Ryzen 5 2600. Zajímavější je to u Intelu, kde prim hraje high-endová bestie Core i9-9900K. To se projevuje i na celkové ceně. Ačkoli AMD prodává více než dvojnásobek procesorů u tohoto německého prodejce, tvoří finančně “jen” 54 %. Průměrná cena prodaného procesoru Intel je tak znatelně vyšší (o cca 90 %).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková