www.svethardware.cz
>
>
>

AMD vydělalo méně, ale vzrostly mu marže

AMD vydělalo méně, ale vzrostly mu marže
, , aktualita
Jako obvykle krátce po Intelu zveřejnilo své finanční výsledky také AMD, které se dle očekávání nemohlo těšit z tak vysokých tržeb a zisku jako před rokem, ovšem nezanedbatelně vzrostla jeho hrubá marže.
K oblíbeným
reklama
Tržby za první kvartál tak šly meziročně dolů o 23 % a mezikvartálně o 10 %, a to na 1,27 miliard dolarů. Lisa Su to označila i tak za slušný výsledek. AMD zaznamenalo výrazný nárůst hrubé marže, a to meziročně z 36 na 41 procent, za což dle CEO mohou především dvojnásobné tržby z prodejů procesorů EPYC, Ryzen a datacentrových GPU. 
 
 
Nicméně čistý zisk firmy AMD se značně ztenčil i kvůli vyšším výdajům, a to na 16, respektive 62 milionů dle GAAP a non-GAAP principů.
 
Jak se na tom všem ale podílely jednotlivé divize? AMD stále uvádí výsledky spojené Computing and Graphics, která se svými 831 miliony tržeb a propadem meziročně o 26 % nejvíce ovlivňuje celkové výsledky. Dá se říci, že toto je následek prudkého poklesu prodejů grafických karet, který jen částečně dokázaly vylepšit prodeje procesorů a GPU akcelerátorů. To alespoň v meziročním srovnání. V tom mezikvartálním se projevil i pokles prodejů běžných procesorů Ryzen. 
 
Divize Enterprise, Embedded and Semi-Custom pak utržila 441 milionů, což je o 17 procent méně než před rokem, ale o 2 procenta lepší než na konci roku 2018. 
 
To vše se dalo očekávat vzhledem k tradičně slabému období roku i k tomu, co si AMD teprve chystá. Brzy na trh vypustí 7nm serverové i desktopové procesory, dále 7nm herní grafické čipy na nových kartách a nyní se také nacházíme na konci životního cyklu hlavních herních konzolí. Nové by měly přijít v příštím roce a jde právě o příležitost pro růst divize Enterprise, Embedded and Semi-Custom. Zájem o datacentrové grafické karty má zase Google se svou platformou Stadia, čipy Radeon Pro Vega využije také Apple ve svých iMacích a zájem o mobilní Ryzen pro má jak HP, tak Lenovo, takže budoucnost vypadá dobře. 
 
Co se týče aktuálního kvartálu, ten ještě nebude ovlivněn 7nm spotřebitelskými produkty, nicméně tržby dle AMD porostou na 1,52 miliard (plus/minus 50 milionů). Takové číslo by znamenalo nárůst o 19 % mezikvartálně a pokles o 13 % meziročně. Marže mají zůstat na 41 %. 
 
Zdroj: TZ AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Windows Latest: Microsoft zbaví Windows 10 živých dlaždic Windows Latest: Microsoft zbaví Windows 10 živých dlaždic
Dle Windows Latest se Microsoft chystá systémy Windows 10 zbavit tzv. živých dlaždic, čili Live Tiles. V podstatě se tak vrátí k obvyklému provedení s prostými ikonami, přičemž nedávno jsme se podívali na jejich novou sadu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou
Nedávno jsme se mohli dozvědět, že ceny pamětí by mohly kvůli koronaviru spíše klesat, ovšem to se ještě nevědělo o šířícím se Covid-19 na území Jižní Koreje. Nyní už začíná ohrožovat výrobu ve firmách Samsung a SK Hynix.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD uvádí dva nové Ryzen Embedded pro minipočítače AMD uvádí dva nové Ryzen Embedded pro minipočítače
AMD přináší na trh dva nové modely APU Ryzen Embedded R1000, a to konkrétně R1305G a R1102G. Ty jsou určeny pro slabší Mini PC a zaujmou už svou nízkou spotřebou a TDP 6 až 10 W.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Evropská komise chce po členech přejít z WhatsAppu na Signal, je bezpečnější Evropská komise chce po členech přejít z WhatsAppu na Signal, je bezpečnější
Evropská komise nevěří běžně používaným komunikátorům, jako jsou Messenger, WhatsApp nebo Apple iMessage, přestože mnohé mají end-to-end šifrování. Svým členům výrazně doporučuje přejít na Signal.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Organizátoři Computexu 2020 stále věří, že show proběhne dle plánu Organizátoři Computexu 2020 stále věří, že show proběhne dle plánu
Tchaj-wan čelil šířící se nákaze Covid-19 z pevninské Číny jako jeden z prvních, ale dosud nebyl nijak významně zasažen. Připomíná to i prezident a CEO organizace TAITRA, která pořádá veletrh Computex. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář