www.svethardware.cz
>
>
>

AMD vydělalo méně, ale vzrostly mu marže

AMD vydělalo méně, ale vzrostly mu marže
, , aktualita
Jako obvykle krátce po Intelu zveřejnilo své finanční výsledky také AMD, které se dle očekávání nemohlo těšit z tak vysokých tržeb a zisku jako před rokem, ovšem nezanedbatelně vzrostla jeho hrubá marže.
K oblíbeným
reklama
Tržby za první kvartál tak šly meziročně dolů o 23 % a mezikvartálně o 10 %, a to na 1,27 miliard dolarů. Lisa Su to označila i tak za slušný výsledek. AMD zaznamenalo výrazný nárůst hrubé marže, a to meziročně z 36 na 41 procent, za což dle CEO mohou především dvojnásobné tržby z prodejů procesorů EPYC, Ryzen a datacentrových GPU. 
 
 
Nicméně čistý zisk firmy AMD se značně ztenčil i kvůli vyšším výdajům, a to na 16, respektive 62 milionů dle GAAP a non-GAAP principů.
 
Jak se na tom všem ale podílely jednotlivé divize? AMD stále uvádí výsledky spojené Computing and Graphics, která se svými 831 miliony tržeb a propadem meziročně o 26 % nejvíce ovlivňuje celkové výsledky. Dá se říci, že toto je následek prudkého poklesu prodejů grafických karet, který jen částečně dokázaly vylepšit prodeje procesorů a GPU akcelerátorů. To alespoň v meziročním srovnání. V tom mezikvartálním se projevil i pokles prodejů běžných procesorů Ryzen. 
 
Divize Enterprise, Embedded and Semi-Custom pak utržila 441 milionů, což je o 17 procent méně než před rokem, ale o 2 procenta lepší než na konci roku 2018. 
 
To vše se dalo očekávat vzhledem k tradičně slabému období roku i k tomu, co si AMD teprve chystá. Brzy na trh vypustí 7nm serverové i desktopové procesory, dále 7nm herní grafické čipy na nových kartách a nyní se také nacházíme na konci životního cyklu hlavních herních konzolí. Nové by měly přijít v příštím roce a jde právě o příležitost pro růst divize Enterprise, Embedded and Semi-Custom. Zájem o datacentrové grafické karty má zase Google se svou platformou Stadia, čipy Radeon Pro Vega využije také Apple ve svých iMacích a zájem o mobilní Ryzen pro má jak HP, tak Lenovo, takže budoucnost vypadá dobře. 
 
Co se týče aktuálního kvartálu, ten ještě nebude ovlivněn 7nm spotřebitelskými produkty, nicméně tržby dle AMD porostou na 1,52 miliard (plus/minus 50 milionů). Takové číslo by znamenalo nárůst o 19 % mezikvartálně a pokles o 13 % meziročně. Marže mají zůstat na 41 %. 
 
Zdroj: TZ AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: srpen 2019 Doporučené PC sestavy: srpen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek60 komentářů
Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon
Tohle opravdu nebyl pro Teslu moc dobrý týden, zejména co se týče její energetické divize. Nejprve za hořící solární panely Teslu zažaloval Walmart, nyní své znepokojení vyjádřila i společnost Amazon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
24.8.2019, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře