www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD vypouští na trh SoC Ryzen Embedded R1000 s 10GbE

AMD vypouští na trh SoC Ryzen Embedded R1000 s 10GbE
, , aktualita
Ryzen Embedded R1000 je další rodina procesorů, respektive SoC, které nejsou vybaveny pro využití v paticích. Nabídnou výbavu, která je dnes ještě obvyklá, a sice jádra Zen a grafiku generace Vega. 
K oblíbeným
reklama
AMD Ryzen Embedded R1000 jsou ve skutečnosti jen dva modely, a to R1606G a R1505G, které mají podlouhlé pouzdro, které je určeno k napájení přímo na základní desku. 
 
 
Jedná se o spíše slabší APU, která mají konfigurovatelné TDP mezi 12 a 25 W. V obou případech tu máme stejnou základní výbavu, takže dva dostupné modely se od sebe liší pouze takty.  
 
Model TDP Jádra/vlákna GPU CU (SIMD) Počet displejů L2 Cache L3 Cache Max. DDR4 Takt CPU Turbo CPU Takt GPU  Ethernet
R1606G 12-25W 2/4 3 3 1MB 4MB 2400 2,6 3,5 1,2 GHz 2x 10Gb
R1505G 12-25W 2/4 3 3 1MB 4MB 2400 2,4 3,3 1 GHz 2x 10Gb
 
Jak ukazují specifikace, máme tu dvě fyzická a čtyři logická jádra a tři CU v GPU, čili 192 Stream procesorů. Nechybí tu ani 4MB L3 cache a maximální takt pamětí DDR4 je 2400 MHz, samozřejmě ten efektivní. Oproti řadovým APU to tak není žádná výjimečná výbava, ale nakonec dojdeme ke dvěma 10Gb/s Ethernetům a ty už výjimečné rozhodně jsou. 
 
AMD Ryzen Embedded R1000 mohou díky nízkému TDP pracovat i v systémech bez aktivního chlazení. Napojit se na ně mohou až tři monitory či obecně zobrazovací zařízení se 4K/60FPS a tato SoC se dle AMD budou hodit pro různá síťová zařízení, tenké klienty nebo rovněž herní automaty v kasinech. Máme tu také H.265 Encode/Decode(10b) a VP9 decode3, pro zabezpečení pak Secure Root of Trust a Secure Run Technology a AMD se také chlubí širokou podporou od firem jako Advantech, Alphainfo, ASRock Industrial, Axiomtech, DFI, iBase, Kontron, MEN, Mentor, Sapphire, zSpace a dalších. 
 
 
Zdroj: TZ AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru
Miliony počítačů známých značek, jako je např. Dell, mohou být hackery napadeny kvůli chybě v diagnostickém softwaru dodávaném třetí stranou. Jde o aplikace postavené na programu PC-Doctor Toolbox.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Včera, aktualita, Jan Vítek