www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD vypouští na trh SoC Ryzen Embedded R1000 s 10GbE

AMD vypouští na trh SoC Ryzen Embedded R1000 s 10GbE
, , aktualita
Ryzen Embedded R1000 je další rodina procesorů, respektive SoC, které nejsou vybaveny pro využití v paticích. Nabídnou výbavu, která je dnes ještě obvyklá, a sice jádra Zen a grafiku generace Vega. 
K oblíbeným
reklama
AMD Ryzen Embedded R1000 jsou ve skutečnosti jen dva modely, a to R1606G a R1505G, které mají podlouhlé pouzdro, které je určeno k napájení přímo na základní desku. 
 
 
Jedná se o spíše slabší APU, která mají konfigurovatelné TDP mezi 12 a 25 W. V obou případech tu máme stejnou základní výbavu, takže dva dostupné modely se od sebe liší pouze takty.  
 
Model TDP Jádra/vlákna GPU CU (SIMD) Počet displejů L2 Cache L3 Cache Max. DDR4 Takt CPU Turbo CPU Takt GPU  Ethernet
R1606G 12-25W 2/4 3 3 1MB 4MB 2400 2,6 3,5 1,2 GHz 2x 10Gb
R1505G 12-25W 2/4 3 3 1MB 4MB 2400 2,4 3,3 1 GHz 2x 10Gb
 
Jak ukazují specifikace, máme tu dvě fyzická a čtyři logická jádra a tři CU v GPU, čili 192 Stream procesorů. Nechybí tu ani 4MB L3 cache a maximální takt pamětí DDR4 je 2400 MHz, samozřejmě ten efektivní. Oproti řadovým APU to tak není žádná výjimečná výbava, ale nakonec dojdeme ke dvěma 10Gb/s Ethernetům a ty už výjimečné rozhodně jsou. 
 
AMD Ryzen Embedded R1000 mohou díky nízkému TDP pracovat i v systémech bez aktivního chlazení. Napojit se na ně mohou až tři monitory či obecně zobrazovací zařízení se 4K/60FPS a tato SoC se dle AMD budou hodit pro různá síťová zařízení, tenké klienty nebo rovněž herní automaty v kasinech. Máme tu také H.265 Encode/Decode(10b) a VP9 decode3, pro zabezpečení pak Secure Root of Trust a Secure Run Technology a AMD se také chlubí širokou podporou od firem jako Advantech, Alphainfo, ASRock Industrial, Axiomtech, DFI, iBase, Kontron, MEN, Mentor, Sapphire, zSpace a dalších. 
 
 
Zdroj: TZ AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková