reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD vyzývá Intel k souboji (updatováno)

23.8.2005, Milan Šurkala, aktualita
AMD vyzývá Intel k souboji (updatováno)
Firma AMD vyzvala společnost Intel k souboji na poli dual-core serverových procesorů. Dual-Core Duel má srovnat výkon nejlepších procesorů AMD Opteron řad 2xx a 8xx se srovnatelnými procesory Intelu, které jsou ovšem v již v prodeji a ne...
Firma AMD vyzvala společnost Intel k souboji na poli dual-core serverových procesorů. Dual-Core Duel má srovnat výkon nejlepších procesorů AMD Opteron řad 2xx a 8xx se srovnatelnými procesory Intelu, které jsou ovšem v již v prodeji a ne někde ve vývojovém středisku. Výzva byla oznámena v The Wall Street Journal, USA Today, San Jose Mercury News a v The San Francisco Chronicle.AMD bylo první, kdo představil dual-core serverový procesor, to bylo v dubnu 2005. Chce zodpovědět otázku, kterou si mnozí pokládají: "Který x86 dvoujádrový serverový procesor je nejlepší?"

Marty Seyer, viceprezident a generální manažer AMD prohlásil: "Dvoujádrová AMD64 technologie poskytuje nejvyšší výkon, je snadno upgradovatelná a energeticky efektivní." Dále prohlásil, že konkurenci v podobě Intelu dávají otevřenou fér příležitost ověřit si výkony svých výrobků.

Pokud Intel výzvu přijme, duel bude veřejný a provedený nezávislou třetí stranou.

Update: Paul Otellini z Intelu výzvu nepřijal a tak můžeme procesory AMD a Intel srovnávat pouze na základě výsledků jiných testů.

Zdroj: www.amd.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama