www.svethardware.cz
>
>
>

Analogová klávesnice Wooting One je na trhu

Analogová klávesnice Wooting One je na trhu
, , aktualita
Normální klávesnice patří mezi digitální zařízení v tom smyslu, že tímto způsobem zaznamenávají stisk tlačítek. Co kdybychom ale mohli využít klávesnici, která by detekovala také míru stisku tlačítek? Přesně to nabízí Wooting One. 
K oblíbeným
reklama
O klávesnici Wooting One jsme se již zmiňovali, kdy byla ještě ve formě projektu na Kickstarteru a tvůrci slibovali, že první kusy se k zákazníkům dostanou letos v listopadu. To tak dodrželi, takže tato klávesnice je již k dispozici. 
 

 
Její tvůrci přišli se dvěma typy tlačítek, a to red a blue, jež sice nemají příslušné zbarvení, ale jde především o jejich zpracování, které odpovídá jejich protějškům z nabídky firmy Cherry. Červené tak má lineární průběh stisku a klade odpor pro zátěž alespoň 55 gramy. Modré má stejný odpor, ale je klikací. Klávesnice přitom podporuje vyměnitelná tlačítka, takže pokud nějaké selže, lze to snadno napravit, a to i bez pájení. Firma tak ke každé klávesnici dodává několik náhradních tlačítek, která lze použít a v její nabídce jsou i celé sady tlačítek. 
 
 

Tlačítka jsou přitom barevně podsvícená a mají standardní křížové středové trny, na něž se tak mohou nasunout standardní klávesy, které využíváme právě i na klávesnicích s Cherry MX. Pro nastavení klávesnice a jejího podsvícení poslouží software Wootility, který je připraven pro Windows a macOS a později přijde i jeho linuxová verze. 
 
Samotná klávesnice je ale zatím bohužel k dispozici jako TKL (tenkeyless) verze, čili bez numerické části, což jistě řadu potenciálních zákazníků odradí. K čemu nám ale je, že má analogová tlačítka? 
 
 
My si totiž můžeme u každého nastavit hloubku zaznamenání stisku a také křivku analogové detekce. Čili pokud to daná hra umožní, lze tuto klávesnici namapovat jako gamepad a využít ji právě pro analogové ovládání. To může sloužit třeba pro regulaci rychlosti pohybu postavy, takže v takovém případě už nemusíme mít na výběr třeba jen šipku dopředu (či W) a s pomocí přepínače Shift pak postavu donutit běhat. Prostě stiskneme klávesu dle toho, jak rychle se má naše postava pohybovat. Zkrátka jde o stejný rozdíl jako mezi pořádným analogovým joystickem a prostou digitální páčkou. 
 
V praxi tak ve hrách záleží na tom, zda nám daný titul umožní využít současně gamepad i myš, neboť právě jako gamepad budeme mapovat funkce této klávesnice. Problém je v tom, že pro toto analogové ovládání lze využít pouze 2 mm hloubky stisku, takže pouze tento malý kousek nás dělí od minimálního po maximální stisk, což je celkem málo. Kdyby šlo o plné 4 mm zdvihu, jistě by si šlo na takové ovládání zvyknout lépe. 
 
Cena Wooting One je 160 USD. 
 
Zdroj: Extremetech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů