www.svethardware.cz
>
>
>
>

Android na Nintendu Switch? Jde to, ale…

Android na Nintendu Switch? Jde to, ale…
, , aktualita
Parta vývojářů dostala šílený, ale nikoliv zcela nesmyslný nápad. Na herní konzoli Nintendo Switch se rozhodli portovat Android. První zveřejněné video dokazuje, že i přes nespočet problémů funguje, ale před vývojáři stále zůstává pořádný kus práce.
K oblíbeným
reklama
Nintendo Switch vlastně není o moc víc než tablet s procesorem ARM (konkrétně Nvidia Tegra X1), i když výrobce se rozhodl použít svou vlastní uzavřenou platformu. Přesto se loni na jaře podařilo vývojářům využít chyby procesorů Tegra a spustit na herní konzoli Linux. Dvojice vývojářů Max Keller a Billy Laws se nyní rozhodla posunout laťku ještě výš, snaží se totiž na Nintento Switch portovat Android. Pokud by se jim to povedlo, vytvořili by z herní konzole skoro plnohodnotný tablet využitelný i pro jiné aktivity než hraní her. Na rozdíl od různých linuxových distribucí by nabídl známé uživatelské rozhraní plně přizpůsobené pro dotykové displeje a především širokou nabídku aplikací.
 
 
A jak tedy port dopadl? Začněme dobrou zprávou. Na Nintendu Switch se podařilo spustit Android Q (budoucí nástupce aktuálního Androidu 9.0 Pie) s funkčním Wi-Fi, Bluetooth i dotykovým ovládáním. Přibližně dvouminutové videu z Twitteru ukazuje, jak vývojář prochází nastavení systému a následně otevře internetový prohlížeč, ve kterém vyzkouší funkčnost vyhledávače Google. I přes poměrně silnou hardwarovou výbavu můžeme vidět, že reakce systému nejsou zrovna nejpohotovější. To ovšem zdaleka nebude jediný problém, který zatím znemožňuje běžné použití portu. V tuto chvíli (poslední port pochází z 24. února 2019) toho totiž více nefunguje než funguje.
 
 
Dosud se nepodařilo vyřešit problém s ovladači GPU, což způsobuje podivné barevné schéma na displeji i zmiňované problémy s výkonem. Zcela nefunkční je zvuk a konektor USB, daleko od ideálu je rovněž použití ovladačů Joy-Con. Vývojáři nadále usilovně pracuje na vylepšení portu, takže se třeba v budoucnu dočkáme plně funkční verze. Vzhledem k vysoké pořizovací ceně Nintendo Switch asi nikdy nebude ideálním tabletem s Androidem, ale port můžeme považovat i za určitou ukázku možností a schopností, případně může posloužit jako „hračka“ pro IT kutily.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma
Codemasters si pro nás chystají reboot závodní série GRID, jejíž novodobý první díl dorazí na PC a konzole během letošního září. Podívat se už můžeme na první trailer a také na další informace o aktuálních slevách starších dílů. GRID 2 je rovnou zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz
Společnost Gigabyte zkouší zaujmout prodávanou sadou základní desky a procesoru, kterýžto produkt nese označení Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle. Zákazník si tak velice jednoduše může pořídit už přetaktovaný systém.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou
Lidstvo zná podobu odvrácené strany Měsíce až od 60. let minulého století, kdy se na ni podívaly nejdříve sondy a pak i samotní astronauti NASA. Nyní se ukazuje, že Měsíc měl velice pohnutou historii i po svém dramatickém vzniku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují
Microsoft se pochlapil a minulý týden přinesl záplaty pro závažné bezpečnostní chyby i pro své již dávno nepodporované systémy jako Windows XP. Jenomže se asi moc nevěnoval jejich testování, jak se nyní ukazuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář