www.svethardware.cz
>
>
>
>

Android na Nintendu Switch? Jde to, ale…

Android na Nintendu Switch? Jde to, ale…
, , aktualita
Parta vývojářů dostala šílený, ale nikoliv zcela nesmyslný nápad. Na herní konzoli Nintendo Switch se rozhodli portovat Android. První zveřejněné video dokazuje, že i přes nespočet problémů funguje, ale před vývojáři stále zůstává pořádný kus práce.
K oblíbeným
reklama
Nintendo Switch vlastně není o moc víc než tablet s procesorem ARM (konkrétně Nvidia Tegra X1), i když výrobce se rozhodl použít svou vlastní uzavřenou platformu. Přesto se loni na jaře podařilo vývojářům využít chyby procesorů Tegra a spustit na herní konzoli Linux. Dvojice vývojářů Max Keller a Billy Laws se nyní rozhodla posunout laťku ještě výš, snaží se totiž na Nintento Switch portovat Android. Pokud by se jim to povedlo, vytvořili by z herní konzole skoro plnohodnotný tablet využitelný i pro jiné aktivity než hraní her. Na rozdíl od různých linuxových distribucí by nabídl známé uživatelské rozhraní plně přizpůsobené pro dotykové displeje a především širokou nabídku aplikací.
 
 
A jak tedy port dopadl? Začněme dobrou zprávou. Na Nintendu Switch se podařilo spustit Android Q (budoucí nástupce aktuálního Androidu 9.0 Pie) s funkčním Wi-Fi, Bluetooth i dotykovým ovládáním. Přibližně dvouminutové videu z Twitteru ukazuje, jak vývojář prochází nastavení systému a následně otevře internetový prohlížeč, ve kterém vyzkouší funkčnost vyhledávače Google. I přes poměrně silnou hardwarovou výbavu můžeme vidět, že reakce systému nejsou zrovna nejpohotovější. To ovšem zdaleka nebude jediný problém, který zatím znemožňuje běžné použití portu. V tuto chvíli (poslední port pochází z 24. února 2019) toho totiž více nefunguje než funguje.
 
 
Dosud se nepodařilo vyřešit problém s ovladači GPU, což způsobuje podivné barevné schéma na displeji i zmiňované problémy s výkonem. Zcela nefunkční je zvuk a konektor USB, daleko od ideálu je rovněž použití ovladačů Joy-Con. Vývojáři nadále usilovně pracuje na vylepšení portu, takže se třeba v budoucnu dočkáme plně funkční verze. Vzhledem k vysoké pořizovací ceně Nintendo Switch asi nikdy nebude ideálním tabletem s Androidem, ale port můžeme považovat i za určitou ukázku možností a schopností, případně může posloužit jako „hračka“ pro IT kutily.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Neschopnost Facebooku: síť ukládala hesla v plaintextu Neschopnost Facebooku: síť ukládala hesla v plaintextu
Sociální síť Facebook má za poslední rok opravdu hodně obrovských průšvihů a očividně to jen tak neskončí. Nyní se zjistilo, že stovky milionů uživatelů mělo svá hesla uložena v plaintextu a zaměstnanci společnosti k nim mohli mít přístup.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci
NVIDIA už dlouho nabízí své Game Ready Driver, které vždy ve své nové verzi reagují na nabídku nejdůležitějších herních novinek. Nyní tu máme Creator Ready Driver a je jasné, že půjde o stejnou věc, jen ne pro hry, ale pro jiné aplikace. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře
Na GDC byl představen další model headsetu Oculus Rift, který dostal prosté označení S. Jde o přímého následovníka původního modelu Oculus Rift, který stále vyžaduje kabely, ale nabízí vyšší rozlišení a schopnost se sám orientovat v prostoru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu
Intel se odhodlal po řadě let zásadním způsobem vylepšit své běžné integrované grafické čipy. Chystá si 11. generaci grafické architektury a pro běžné GT2 to bude znamenat především jednu věc. Počet jednotek EU se navýší z 24 na 64. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre
Intel se také účastní GDC a je připraven se s námi podělit o své inovace v oblasti PC grafiky. Dozvíme se tak o Graphics Command Centre, které bude sloužit nastavení grafiky ve hrách či o komunitě The Odyssey nebo programu GameDev Boost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře