www.svethardware.cz
>
>
>
>

Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů

Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
, , aktualita
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
K oblíbeným
reklama
Antiviry od Kaspesky Lab mohly být roky zneužívány ke sledování uživatelů. Chyba v softwaru (CVE-2019-8286) byla nalezena německým novinářem Ronaldem Eikenbergem, který na ní společnost Kaspersky upozornil. Vtip byl v tom, že antiviry společnosti vkládaly do kontrolovaných stránek svůj JavaScript s unikátním ID uživatele. Jenže toho se dá zneužívat, neboť jiné skripty na stránce mohou mít přístup k vygenerovanému HTML a tím i k unikátnímu ID, čímž pomáhali k identifikaci uživatele i tehdy, když měl zakázány cookies.
 
Kaspersky Lab logo
 
Tento skript běžně pomáhal v kontrole toho, zda je stránka na seznamu podezřelých adres. Nejde však o nic netradičního, takto funguje většina antivirových řešení, nicméně v tomto případě je problémem právě ono zveřejňení ID uživatele. Kaspersky už problém vyřešil, vydal aktualizace aplikací a nyní by skript měl mít místo ID uživatele vypisovat ve všech případech stejný řetězec FD126C42-EBFA-4E12-B309-BB3FDD723AC1. Kdo by i přesto chtěl vkládání tohoto skriptu vypnout, může v nastavení aplikace vypnout URL Advisor.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2 Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2
Na závěr pracovního týdne si můžeme zaslintat nad PC verzí hry Red Dead Redemption 2. Ta byla vylepšena i z grafického hlediska právě s ohledem na možnosti a výkon moderních osobních počítačů. A je to vidět.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon? Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon?
Autoři hry World of Tanks se nedávno pochlubili tím, že do své hry implementovali ray tracing, který bude moci pracovat pod DirectX 11 a nebude potřebovat žádný zvláštní hardware, čili GeForce RTX. Jak to funguje? 
Včera, recenze, Jan Vítek5 komentářů
Windows Defender je dle posledních testů solidní anitivir Windows Defender je dle posledních testů solidní anitivir
Laboratoř AV-Comparatives se podívala na aktuální antivirová řešení a stále hodně podceňovaný Microsoft Windows Defender zde dopadl poměrně dobře, zejména co se týče detekce aktivních virů a malwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře