Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AOC G2 Esports Signature Editon: herní LCD základ pro AMD

15.11.2018, Jan Vítek, aktualita
AOC G2 Esports Signature Editon: herní LCD základ pro AMD
AOC se aktuálně velice snaží propagovat své herní produkty. Jako mnohé jiné společnosti spolupracuje s profesionálními hráči a jako tradiční výrobce monitorů tomu přizpůsobila své portfolio. 
Nejnovější kousek firmy AOC, který se řadí mezi herní monitory, je model G2590PX/G2 patřící do G2 Esports Signature Editon. AOC tak za tímto účelem navázalo spolupráci s herní organizací G2 Esports, z čehož ovšem kouká pouze a jen marketing. My se věnujme raději tomu, co nabídne samotný monitor. 
 
 
G2590PX/G2 je 24,5" monitor chlubící se obnovovací frekvencí 30 až 144 Hz, pouze 1ms odezvou a podporou FreeSync firmy AMD. Nicméně ostatními specifikacemi se už tak moc chlubit nemůže. Rychlá 1ms odezva byla dříve v podstatě neklamnou známkou toho, že byl použit panel TN ai když to už tak úplně neplatí, v tomto případě to je pravda. 
 
Použitý panel má rozlišení Full HD, což je vzhledem k FreeSync a podporované obnovovací frekvenci celkem vhodné, neboť ani dnešní herní hi-end od AMD není na takové úrovni, aby dokázal nakrmit vyšší rozlišení při tak vysoké obnovovací frekvenci. Samozřejmě ale záleží na daném herním titulu. 
 
 
 
Maximální jas je 400 cd/m2 a statický kontrast 1000:1, přičemž pozorovací úhly jsou pochopitelně jen 170 a 160 stupňů. Monitor můžeme napojit pomocí rozhraní D-Sub, DisplayPort 1.2 či dvou HDMI 1.4 a vedle toho tu najdeme také USB hub se čtyřmi porty verze 3.0. Do výbavy také spadají dva 2W reproduktory a flexibilní stojan s možností naklopení, natočení, nastavení výšky (130mm rozsah) a také podporou VESA 100. Potřebovat budeme držák, který zvládne hmotnost kolem 5 kg.
 
Záruka je tříletá a doporučená cena G2 Esports Signature Editon (G2590PX/G2) je 9.539 Kč nebo 369 eur. 

Zdroj: TZ AOC