Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AOC G2590FX: rychlý mainstream pro AMD

29.5.2018, Jan Vítek, aktualita
AOC G2590FX: rychlý mainstream pro AMD
AOC si připravilo nový rychlý herní monitor, v jehož případě jde především o obnovovací frekvenci a odezvu. Jde to nového zástupce rodiny G90, který je popsán jako mainstreamový model pro sestavy s AMD Radeon. 
AOC G2590FX je monitor, který nás nemá nadchnout obrazovou kvalitou, ale především rychlostí, takže nás ani nepřekvapí, že jde o panel typu TN s pozorovacím i úhly 170° a 160°. Pochlubit se ale může obnovovací frekvencí až 146 Hz a odezvou 1 ms. Obnovovací frekvence přitom bude řízena pomocí technologie FreeSync, takže jde produkt především pro majitelé karet Radeon. 
 
 
Jedná se o 24,5palcový panel, u nějž nás nemůže překvapit rozlišení Full HD. Stává se součástí série G90, která byla uvedena na trh už v prosinci v minulém roce jako levná, ale poměrně schopná. AOC se kromě rychlého panelu chlubí také slušným jasem 400 cd/m2 a také bezrámečkovým designem ze tří stran. 
 
 
V možnostech stojanu tohoto monitoru je pouze naklopení v rozsahu -3,5° až +21,5°, ale to můžeme nahradit díky podpoře VESA 100 x 100. Jako obvykle ty jsou technologie FlickerFree a Low Blue Light pro ochranu našich očí a vedle dvou HDMI 1.4 a DisplayPortu 1.2 tu máme také ještě starý analogový D-Sub. 
 
AOC k tomu přihazuje ještě funkce nabízené v rámci OSD menu, a to konkrétně herní přednastavené režimy jako FPS, RTS, Racing, Gamer 1, Gamer 2 a Gamer 3. Pak tu je také Shadow Control pro lepší prosvětlení částí tmavých scén bez přesvětlení zbytku a také rovnou šest Eco režimů. Vertikální obnovovací frekvenci lze nastavit mezi 50 a 146 Hz (D-Sub) nebo 30 a 146 Hz (HDMI a DP). Očekávat můžeme cenu pod 6000 Kč. 
 
Zdroj: Hexus.net