www.svethardware.cz
>
>
>

AOC G2868PQU: rychlý 28" 4K monitor s FreeSync

AOC G2868PQU: rychlý 28" 4K monitor s FreeSync
, , aktualita
Společnost AOC si připravila další herní monitor, a to tentokrát model G2868PQU s úhlopříčkou 28 palců, rozlišením Ultra HD/4K, rychlou odezvou a také s podporou AMD FreeSync. Kdy přijde a za kolik? 
K oblíbeným
reklama
AOC G2868PQU má tak od rohu k rohu 71,1 cm a rozlišení 3840 x 2160 bodů. Z uvedené odezvy 1 ms pak můžeme vytušit pravdu o použitém panelu. Ano, jde opravdu o TN, přičemž ten má být "HD ready". Podporovaná technologie FreeSync odpovídá zaměření na karty Radeon, ale je také (velice malá) možnost, že se AOC G2868PQU stane u dalším G-Sync Compatible monitorem. A nebo jej bude možné využít s kartami GeForce se synchronizací obrazu i bez certifikace od NVIDIE. 
 
 
AOC se chlubí tenkými rámečky a červeno-černým designem. Zatímco to druhé rozporovat nemůžeme, tak o tenkých rámečcích bych osobně raději vůbec nemluvil. Použitý panel má mít 102% pokrytí barevného prostoru sRBB a 82% pokrytí Adobe RGB. Maximální obnovovací frekvence řízená pomocí FreeSync je dle očekávání 60 Hz, maximální jas pak 300 cd/m2, takže o podpoře HDR se také nedá moc mluvit i přes označení HDR ready. 
 
Dále se dozvíme o flexibilním stojanu s možností nastavení výšky v rozsahu 130 mm a AOC přidá své další funkce jako Game Color (úprava saturace barev ve hrách), Shadow Control (nastavení jasu pro zvýraznění temných zákoutí her) a pak samozřejmě nemohou chybět různé herní režimy nebo Dial Point, čili různé zaměřovací kříže formou OSD. 
 
Tento monitor přijde na trh ještě v průběhu tohoto měsíce za doporučenou koncovou cenu 9449 Kč / 369 eur.
 
Zdroj: TZ AOC


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží
Ceny pamětí DRAM jsou dlouhodobě na sestupu a vypadá to, že můžeme ještě počítat s jejich zlevňováním. Dolů by šla i cena NAND Flash, pokud by se Toshibě nestala nepříjemnost s výpadkem proudu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře