www.svethardware.cz
>
>
>

AOC G2868PQU: rychlý 28" 4K monitor s FreeSync

AOC G2868PQU: rychlý 28" 4K monitor s FreeSync
, , aktualita
Společnost AOC si připravila další herní monitor, a to tentokrát model G2868PQU s úhlopříčkou 28 palců, rozlišením Ultra HD/4K, rychlou odezvou a také s podporou AMD FreeSync. Kdy přijde a za kolik? 
K oblíbeným
reklama
AOC G2868PQU má tak od rohu k rohu 71,1 cm a rozlišení 3840 x 2160 bodů. Z uvedené odezvy 1 ms pak můžeme vytušit pravdu o použitém panelu. Ano, jde opravdu o TN, přičemž ten má být "HD ready". Podporovaná technologie FreeSync odpovídá zaměření na karty Radeon, ale je také (velice malá) možnost, že se AOC G2868PQU stane u dalším G-Sync Compatible monitorem. A nebo jej bude možné využít s kartami GeForce se synchronizací obrazu i bez certifikace od NVIDIE. 
 
 
AOC se chlubí tenkými rámečky a červeno-černým designem. Zatímco to druhé rozporovat nemůžeme, tak o tenkých rámečcích bych osobně raději vůbec nemluvil. Použitý panel má mít 102% pokrytí barevného prostoru sRBB a 82% pokrytí Adobe RGB. Maximální obnovovací frekvence řízená pomocí FreeSync je dle očekávání 60 Hz, maximální jas pak 300 cd/m2, takže o podpoře HDR se také nedá moc mluvit i přes označení HDR ready. 
 
Dále se dozvíme o flexibilním stojanu s možností nastavení výšky v rozsahu 130 mm a AOC přidá své další funkce jako Game Color (úprava saturace barev ve hrách), Shadow Control (nastavení jasu pro zvýraznění temných zákoutí her) a pak samozřejmě nemohou chybět různé herní režimy nebo Dial Point, čili různé zaměřovací kříže formou OSD. 
 
Tento monitor přijde na trh ještě v průběhu tohoto měsíce za doporučenou koncovou cenu 9449 Kč / 369 eur.
 
Zdroj: TZ AOC


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet
Odebrání autonomie Kašmíru v Indii má důsledky i na zdejší online život. Vláda zde totiž vypnula internet, aby se lidé nemohli radikalizovat na sociálních sítích, což v důsledku ruší  lidem účty na nich kvůli neaktivitě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420 Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420
Nedostatek 14nm procesorů od Intelu se dá řešit třeba i tím, že se odvolá ukončení výroby stařičkých 22nm procesorů. Intel tak do hry vrací více než 6 let staré Pentium G3420, které se bude opět vyrábět.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře