www.svethardware.cz
>
>
>

AOC G2868PQU: rychlý 28" 4K monitor s FreeSync

AOC G2868PQU: rychlý 28" 4K monitor s FreeSync
, , aktualita
Společnost AOC si připravila další herní monitor, a to tentokrát model G2868PQU s úhlopříčkou 28 palců, rozlišením Ultra HD/4K, rychlou odezvou a také s podporou AMD FreeSync. Kdy přijde a za kolik? 
K oblíbeným
reklama
AOC G2868PQU má tak od rohu k rohu 71,1 cm a rozlišení 3840 x 2160 bodů. Z uvedené odezvy 1 ms pak můžeme vytušit pravdu o použitém panelu. Ano, jde opravdu o TN, přičemž ten má být "HD ready". Podporovaná technologie FreeSync odpovídá zaměření na karty Radeon, ale je také (velice malá) možnost, že se AOC G2868PQU stane u dalším G-Sync Compatible monitorem. A nebo jej bude možné využít s kartami GeForce se synchronizací obrazu i bez certifikace od NVIDIE. 
 
 
AOC se chlubí tenkými rámečky a červeno-černým designem. Zatímco to druhé rozporovat nemůžeme, tak o tenkých rámečcích bych osobně raději vůbec nemluvil. Použitý panel má mít 102% pokrytí barevného prostoru sRBB a 82% pokrytí Adobe RGB. Maximální obnovovací frekvence řízená pomocí FreeSync je dle očekávání 60 Hz, maximální jas pak 300 cd/m2, takže o podpoře HDR se také nedá moc mluvit i přes označení HDR ready. 
 
Dále se dozvíme o flexibilním stojanu s možností nastavení výšky v rozsahu 130 mm a AOC přidá své další funkce jako Game Color (úprava saturace barev ve hrách), Shadow Control (nastavení jasu pro zvýraznění temných zákoutí her) a pak samozřejmě nemohou chybět různé herní režimy nebo Dial Point, čili různé zaměřovací kříže formou OSD. 
 
Tento monitor přijde na trh ještě v průběhu tohoto měsíce za doporučenou koncovou cenu 9449 Kč / 369 eur.
 
Zdroj: TZ AOC


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory AMD Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka98 komentářů
Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně
Spojené státy americké zadaly studii, která měla vyhodnotit ekonomické dopady GPS systému. Hodnotil se finanční přínos i hrozba toho, co by se stalo při výpadku. Vyšlo, že výpadek by stál ekonomiku jednu miliardu USD denně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným
Japonsko má novou legislativu, která se týká provozu dronů. Zatímco jiné země řeší především licence pro piloty, Japonsko řeší nezodpovědné létání pod vlivem alkoholu, které se nově bude trestat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň" MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň"
Mezi dozvuky Computexu patří MEG Alchemy 700X od společnosti MSI, která si asi řekla, že když můžeme mít prohnuté displeje monitorů, proč by takové nemohly být i skříně. Jak to ale lze skloubit s úložištěm pro běžné komponenty? 
14.6.2019, aktualita, Jan Vítek9 komentářů