Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AOC G2868PQU: rychlý 28" 4K monitor s FreeSync

7.3.2019, Jan Vítek, aktualita
AOC G2868PQU: rychlý 28" 4K monitor s FreeSync
Společnost AOC si připravila další herní monitor, a to tentokrát model G2868PQU s úhlopříčkou 28 palců, rozlišením Ultra HD/4K, rychlou odezvou a také s podporou AMD FreeSync. Kdy přijde a za kolik? 
AOC G2868PQU má tak od rohu k rohu 71,1 cm a rozlišení 3840 x 2160 bodů. Z uvedené odezvy 1 ms pak můžeme vytušit pravdu o použitém panelu. Ano, jde opravdu o TN, přičemž ten má být "HD ready". Podporovaná technologie FreeSync odpovídá zaměření na karty Radeon, ale je také (velice malá) možnost, že se AOC G2868PQU stane u dalším G-Sync Compatible monitorem. A nebo jej bude možné využít s kartami GeForce se synchronizací obrazu i bez certifikace od NVIDIE. 
 
 
AOC se chlubí tenkými rámečky a červeno-černým designem. Zatímco to druhé rozporovat nemůžeme, tak o tenkých rámečcích bych osobně raději vůbec nemluvil. Použitý panel má mít 102% pokrytí barevného prostoru sRBB a 82% pokrytí Adobe RGB. Maximální obnovovací frekvence řízená pomocí FreeSync je dle očekávání 60 Hz, maximální jas pak 300 cd/m2, takže o podpoře HDR se také nedá moc mluvit i přes označení HDR ready. 
 
Dále se dozvíme o flexibilním stojanu s možností nastavení výšky v rozsahu 130 mm a AOC přidá své další funkce jako Game Color (úprava saturace barev ve hrách), Shadow Control (nastavení jasu pro zvýraznění temných zákoutí her) a pak samozřejmě nemohou chybět různé herní režimy nebo Dial Point, čili různé zaměřovací kříže formou OSD. 
 
Tento monitor přijde na trh ještě v průběhu tohoto měsíce za doporučenou koncovou cenu 9449 Kč / 369 eur.
 
Zdroj: TZ AOC