www.svethardware.cz
>
>
>

AOC G2868PQU: rychlý 28" 4K monitor s FreeSync

AOC G2868PQU: rychlý 28" 4K monitor s FreeSync
, , aktualita
Společnost AOC si připravila další herní monitor, a to tentokrát model G2868PQU s úhlopříčkou 28 palců, rozlišením Ultra HD/4K, rychlou odezvou a také s podporou AMD FreeSync. Kdy přijde a za kolik? 
K oblíbeným
reklama
AOC G2868PQU má tak od rohu k rohu 71,1 cm a rozlišení 3840 x 2160 bodů. Z uvedené odezvy 1 ms pak můžeme vytušit pravdu o použitém panelu. Ano, jde opravdu o TN, přičemž ten má být "HD ready". Podporovaná technologie FreeSync odpovídá zaměření na karty Radeon, ale je také (velice malá) možnost, že se AOC G2868PQU stane u dalším G-Sync Compatible monitorem. A nebo jej bude možné využít s kartami GeForce se synchronizací obrazu i bez certifikace od NVIDIE. 
 
 
AOC se chlubí tenkými rámečky a červeno-černým designem. Zatímco to druhé rozporovat nemůžeme, tak o tenkých rámečcích bych osobně raději vůbec nemluvil. Použitý panel má mít 102% pokrytí barevného prostoru sRBB a 82% pokrytí Adobe RGB. Maximální obnovovací frekvence řízená pomocí FreeSync je dle očekávání 60 Hz, maximální jas pak 300 cd/m2, takže o podpoře HDR se také nedá moc mluvit i přes označení HDR ready. 
 
Dále se dozvíme o flexibilním stojanu s možností nastavení výšky v rozsahu 130 mm a AOC přidá své další funkce jako Game Color (úprava saturace barev ve hrách), Shadow Control (nastavení jasu pro zvýraznění temných zákoutí her) a pak samozřejmě nemohou chybět různé herní režimy nebo Dial Point, čili různé zaměřovací kříže formou OSD. 
 
Tento monitor přijde na trh ještě v průběhu tohoto měsíce za doporučenou koncovou cenu 9449 Kč / 369 eur.
 
Zdroj: TZ AOC


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Včera, aktualita, Jan Vítek