www.svethardware.cz
>
>
>

AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2

AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
, , aktualita
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
K oblíbeným
reklama
Herní monitory jsou jedna z mála oblastí PC hardwaru, která se vyvíjí a především pak vykazuje stále se zvyšující tržby firem, které se na jejich výrobě podílejí. To pak v kombinaci s vysokými cenami je velice lákavé, a tak není divu, že se do výroby herních monitorů pustila i řada nováčků, mezi něž tedy AOC rozhodně nepatří. Ovšem dá se říci, že vývoj i zde slábne až že specifikace herních monitorů už moc nemají kam postupovat a rovněž zájem zákazníků musí někdy začít slábnout. Ostatně investice do herního monitoru by nám měla vystačit na řadu let, než nám takový doslouží, a LCD tak může přežít i několik procesorů, grafických karet či jiného hardwaru.
 
Oblast herních monitorů by už tak už v dohledné době nemusela být pro firmy takový zlatý důl. Ostatně tu máme jednu do jisté míry relevantní zprávu. Jak informuje server Anandtech, Samsung kvůli nedostatečné poptávce vážně přemýšlí nad pozastavením výroby v jedné ze svých továren na LCD panely, ovšem v té se vyrábí široké spektrum produktů pro monitory, telefony, televizory a další produkty, takže by byl samozřejmě nesmysl to spojovat především s herními monitory, kterých se vedle televizorů či smartphonů zase tak moc neprodá. Danou zprávu tak můžeme brát spíše jako zajímavost k tématu. 
 
 
Výběr na trhu se nyní rozšíří o tři nové monitory, které mají společnou maximální obnovovací frekvenci 144 Hz řízenou pomocí technologie FreeSync a odezvu 1 ms MPRT (Moving Picture Response Time).
 
Jedná se o modely 24G2U (24 palců), 27G2U (27 palců) a pak je tu opět se 27 palci model CQ27G2. První dva mají společné rozlišení Full HD a to na prostém rovném panelu, zatímco poslední jmenovaný má prohnutý panel a navíc s rozlišením QHD, čili 2560 x 1440. Dostupná fotografie ukazuje také na velice tenké rámečky.
 
Společnost AOC dosud nezveřejnila podrobnosti, a tak víme jen základní údaje o nových modelech. Není tak ani jasné, jaké panely využívají, přičemž 1ms odezva by sice mohla ukazovat na TN, ovšem do MPRT se toho dá schovat hodně a směrodatnější odezvu GtG tu nemáme. Takže uvidíme.
 
Zdroj: TZ AOC


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny
Drony jsou velkou hrozbou nejen v rukou nezodpovědných amatérských pilotů, ale také v rukou teroristických organizací. Několik dronů totiž o víkendu zaútočilo na Saúdskou Arábii a její rafinérie, přičemž produkce ropy tak v zemi klesla o 50 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC
Procesory AMD EPYC se mohou díky svým 64 fyzickým jádrům pochlubit nebývalým hrubým výkonem, který byl nyní použit pro enkoding videa v reálném čase do 8K HEVC. Na to stačí jediný EPYC 7742. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Včera, aktualita, Jan Vítek18 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře