www.svethardware.cz
>
>
>

AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2

AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
, , aktualita
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
K oblíbeným
reklama
Herní monitory jsou jedna z mála oblastí PC hardwaru, která se vyvíjí a především pak vykazuje stále se zvyšující tržby firem, které se na jejich výrobě podílejí. To pak v kombinaci s vysokými cenami je velice lákavé, a tak není divu, že se do výroby herních monitorů pustila i řada nováčků, mezi něž tedy AOC rozhodně nepatří. Ovšem dá se říci, že vývoj i zde slábne až že specifikace herních monitorů už moc nemají kam postupovat a rovněž zájem zákazníků musí někdy začít slábnout. Ostatně investice do herního monitoru by nám měla vystačit na řadu let, než nám takový doslouží, a LCD tak může přežít i několik procesorů, grafických karet či jiného hardwaru.
 
Oblast herních monitorů by už tak už v dohledné době nemusela být pro firmy takový zlatý důl. Ostatně tu máme jednu do jisté míry relevantní zprávu. Jak informuje server Anandtech, Samsung kvůli nedostatečné poptávce vážně přemýšlí nad pozastavením výroby v jedné ze svých továren na LCD panely, ovšem v té se vyrábí široké spektrum produktů pro monitory, telefony, televizory a další produkty, takže by byl samozřejmě nesmysl to spojovat především s herními monitory, kterých se vedle televizorů či smartphonů zase tak moc neprodá. Danou zprávu tak můžeme brát spíše jako zajímavost k tématu. 
 
 
Výběr na trhu se nyní rozšíří o tři nové monitory, které mají společnou maximální obnovovací frekvenci 144 Hz řízenou pomocí technologie FreeSync a odezvu 1 ms MPRT (Moving Picture Response Time).
 
Jedná se o modely 24G2U (24 palců), 27G2U (27 palců) a pak je tu opět se 27 palci model CQ27G2. První dva mají společné rozlišení Full HD a to na prostém rovném panelu, zatímco poslední jmenovaný má prohnutý panel a navíc s rozlišením QHD, čili 2560 x 1440. Dostupná fotografie ukazuje také na velice tenké rámečky.
 
Společnost AOC dosud nezveřejnila podrobnosti, a tak víme jen základní údaje o nových modelech. Není tak ani jasné, jaké panely využívají, přičemž 1ms odezva by sice mohla ukazovat na TN, ovšem do MPRT se toho dá schovat hodně a směrodatnější odezvu GtG tu nemáme. Takže uvidíme.
 
Zdroj: TZ AOC


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici
Společnost Seagate si připravila dvě zajímavé novinky, a sice jednak výkonné SSD FireCuda 520, které je určeno pro čtyři linky PCIe 4.0. Vedle něj tu pak máme 4TB FireCuda Gaming Dock. K čemu bude dobrý?
Včera, aktualita, Jan Vítek
LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700 LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700
Společnost LG představila obří 42,5" monitor LG 43UN700, který má najít obrovské množství využití. Má být vhodný pro tvorbu multimédií, nenáročné hraní i kancelář. Dokáže zobrazit až 4 obrazy ze 4 různých zařízení najednou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde? Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde?
Aktualizováno: Z kuloárů se dozvídáme, že nové Apple MacBook Pro dorazí s výbavou grafických karet Radeon Pro, které ve skutečnosti využijí plnou verzi GPU Navi 14. Ta nečítá 22, ale 24 jednotek CU.  
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet
Americká NASA se rozhodla, že přispěje svým dílem k misi ARIEL, kterou připravuje primárně Evropská vesmírná agentura ESA. Mise má startovat v roce 2028 a týkat se bude studia vzdálených exoplanet. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost
Microsoft zítra odstartuje X019, dosud největší událost spojenou s konzolemi Xbox, ostatně ta dostala podtitulek BIGGEST. INSIDE XBOX. EVER. Uvidíme herní novinky a možná i informace o chystané příští konzoli. 
Včera, aktualita, Jan Vítek