www.svethardware.cz
>
>
>

AOC uvádí 35" Agon s obnovovací frekvencí 200 Hz

AOC uvádí 35" Agon s obnovovací frekvencí 200 Hz
, , aktualita
Společnost AOC ukázala svou představu hi-end herního monitoru. Jde o model patřící do série Agon AG353, který je tak součástí třetí generace herních modelů AOC. Nabízí 35" prohnutý displej i 200Hz obnovovací frekvenci, což zdaleka není vše.
K oblíbeným
reklama
Monitorovou řadu AOC Agon AG353 tak budou tvořit dva modely a zákazníci si budou moci vybrat mezi tím, který podporuje NVIDIA G-Sync HDR a druhým pro AMD FreeSync 2 HDR. V ostatních ohledech by mělo jít o naprosto stejné monitory a lze očekávat, že model pro karty NVIDIA bude dražší. 
 
 
Dalo by se očekávat, že panel s obnovovací frekvencí 200 Hz a odezvou 1 ms MTRT nebude nabízet moc kvalitní zobrazení barev, ovšem v tomto případě tu máme jednak 100procentní pokrytí barevného prostoru DCI-P3 a pak také certifikaci VESA DisplayHDR 1000 ukazující na vysoký jas a potažmo i kontrast. 
 
Specifikace tak mluví o 35" panelu typu VA s rozlišením 3440 x 1440 pixelů, maximálním jasem 1000 cd/m2, odezvou 1 ms MTRT či 4 ms GtG a statickým kontrastem 2000:1. Kvalita samotného obrazu by tak mohla být na herní monitor velice slušná. 
 
 
Dle serveru Anandtech je však mezi modelem pro G-Sync a druhým pro FreeSync ještě jeden podstatný rozdíl, a sice že ten první využívá 512zónové podsvícení Full Array Local Dimming. To znamená, že plocha je rozdělena na 512 dílů, z nichž každý je podsvícen nezávisle na ostatních, čímž lze obvykle dosáhnout vyššího kontrastu v určených místech obrazu, než se statickým podsvícením. Nicméně výše uvedené specifikace mají přesto platit pro obě verze monitoru. 
 
To by se ale nakonec mohlo změnit, protože veškeré údaje o nich ještě nejsou známy. Zatím nevíme ani to, jak se oba modely budou přesně jmenovat. Nakonec se dozvíme o rozhranícch HDMI 2.0 a DisplayPort 2.0, dvou 8W reproduktorech a zabudovaném čtyř portovém hubu s USB 3.0 (3.1 Gen1). 
 
Na evropské trhy by oba měly dorazit v letošním červnu, přičemž ceny ohlášeny nebyly, ale ty snad ani raději nechceme znát. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel s novými NUC 8 Pro míří na podnikové zákazníky, slibuje výdrž Intel s novými NUC 8 Pro míří na podnikové zákazníky, slibuje výdrž
Společnost Intel vypustila do světa nové modely počítačů Next Unit of Computing, a sice NUC 8 Pro "Provo Canyon". Jde o řadu určenou pro podniky, která slibuje vysoký výkon v malém provedení 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ATX12VO: nový napájecí standard využívá jen 12 V ATX12VO: nový napájecí standard využívá jen 12 V
Společnost FSP ve svém stánku na letošním CES měla také nenápadně vypadající napájecí zdroj, který by ale mohl představovat počátek zásadní změny. Jedná se totiž o nový standard ATX12VO.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI
Společnost QNAP si připravila nový dvoudiskový model NAS, který je určený pro běžné zákazníky a nabízí dvoujádrový procesor Intel J4005. QNAP se také chlubí umělou inteligencí pro rozpoznávání obrazu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Zjevil se Intel H510 pro procesory Rocket Lake-S Zjevil se Intel H510 pro procesory Rocket Lake-S
Plány Intelu na tento rok, pokud jde o desktopové procesory, jsou poněkud nejasné. Víme o dvou rodinách, a sice Comet Lake-S a Rocket Lake-S. Jak se ale na trhu doplní, kdy přijdou a kam je Intel nasměruje, to se uvidí.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
AMD Radeon RX 5600 XT je tu, ovšem se specifikacemi je potíž AMD Radeon RX 5600 XT je tu, ovšem se specifikacemi je potíž
I když společnost AMD jistě mnohé potěšila tím, že umožnila výrobcům karet zvednout takty GPU i pamětí, vnesla tím zároveň na trh zmatek. K zákazníkům se mohou dostat karty s různými BIOSy a to je potíž.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů