www.svethardware.cz
>
>
>

AOC uvádí 35" Agon s obnovovací frekvencí 200 Hz

AOC uvádí 35" Agon s obnovovací frekvencí 200 Hz
, , aktualita
Společnost AOC ukázala svou představu hi-end herního monitoru. Jde o model patřící do série Agon AG353, který je tak součástí třetí generace herních modelů AOC. Nabízí 35" prohnutý displej i 200Hz obnovovací frekvenci, což zdaleka není vše.
K oblíbeným
reklama
Monitorovou řadu AOC Agon AG353 tak budou tvořit dva modely a zákazníci si budou moci vybrat mezi tím, který podporuje NVIDIA G-Sync HDR a druhým pro AMD FreeSync 2 HDR. V ostatních ohledech by mělo jít o naprosto stejné monitory a lze očekávat, že model pro karty NVIDIA bude dražší. 
 
 
Dalo by se očekávat, že panel s obnovovací frekvencí 200 Hz a odezvou 1 ms MTRT nebude nabízet moc kvalitní zobrazení barev, ovšem v tomto případě tu máme jednak 100procentní pokrytí barevného prostoru DCI-P3 a pak také certifikaci VESA DisplayHDR 1000 ukazující na vysoký jas a potažmo i kontrast. 
 
Specifikace tak mluví o 35" panelu typu VA s rozlišením 3440 x 1440 pixelů, maximálním jasem 1000 cd/m2, odezvou 1 ms MTRT či 4 ms GtG a statickým kontrastem 2000:1. Kvalita samotného obrazu by tak mohla být na herní monitor velice slušná. 
 
 
Dle serveru Anandtech je však mezi modelem pro G-Sync a druhým pro FreeSync ještě jeden podstatný rozdíl, a sice že ten první využívá 512zónové podsvícení Full Array Local Dimming. To znamená, že plocha je rozdělena na 512 dílů, z nichž každý je podsvícen nezávisle na ostatních, čímž lze obvykle dosáhnout vyššího kontrastu v určených místech obrazu, než se statickým podsvícením. Nicméně výše uvedené specifikace mají přesto platit pro obě verze monitoru. 
 
To by se ale nakonec mohlo změnit, protože veškeré údaje o nich ještě nejsou známy. Zatím nevíme ani to, jak se oba modely budou přesně jmenovat. Nakonec se dozvíme o rozhranícch HDMI 2.0 a DisplayPort 2.0, dvou 8W reproduktorech a zabudovaném čtyř portovém hubu s USB 3.0 (3.1 Gen1). 
 
Na evropské trhy by oba měly dorazit v letošním červnu, přičemž ceny ohlášeny nebyly, ale ty snad ani raději nechceme znát. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková