www.svethardware.cz
>
>
>

AOC uvádí dva herní monitory s 0,5ms odezvou

AOC uvádí dva herní monitory s 0,5ms odezvou
, , aktualita
Společnost AOC si připravila pro raketově rostoucí trh herních monitorů dva nové modely, a sice AG271FZ2 a AG251FZ2. Ty jsou součástí řady AGON a nabídnout mají především dle specifikací velice rychlou odezvu i obnovovací frekvence.
K oblíbeným
reklama
Když nám někdo představí monitor s odezvou 0,5 ms a obnovovací frekvencí 240 Hz, nelze ani moc uvažovat o něčem jiném než o tom, že bude založen na panelu typu TN. V případě 27" AG271FZ2 a 24,5" AG251FZ2 to je pravda.
 
 
Nicméně AOC zde nemluví o odezvě GtG, ale o MPRT (Moving Picture Response Time), která je často kritizována jako v podstatě nic neříkající. Pokud jde o tak krátkou odezvu MPRT, té nelze dosáhnout bez využití funkce MBR (Motion Blur Reduction) využívající poblikávající podsvícení a v tomto případě pak není zároveň možné využívat sychronizaci FreeSync nebo G-Sync. O využití MPRT si přitom můžeme číst čím dál častěji. 
 
O to více pak překvapí zcela nekritická a nadšená slova ze serveru Tom's Hardware, zvláště když se od AOC aktuálně ani nedozvíme, jaká je hodnota odezvy v GtG, aby šlo jeho vlastnosti řádně srovnat s jinými modely. 
 
Oba monitory nabízí stejné rozlišení 1920 x 1080, kontrast 1000:1 a maximální jas 400 cd/m2. Na technologii TN jednoznačně ukazují pozorovací úhly 170° a 160°, dále tu máme podporu Adaptive-Sync s maximem 240 Hz a do bohaté nabídky konektorů patří 1x DisplayPort, 1x HDMI 2.0, 1x HDMI 1.4, Dual-Link DVI i D-Sub. Vedle toho tu máme dva 3W reproduktory a čtyřportový USB hub plus audio v podobě linkového či sluchátkového vstupu/výstupu a vstupu a výstupu pro mikrofon. Stojany nabízí možnost natočení, naklopení i nastavení výšky.
 
Ceny AG271FZ2 a AG251FZ2 mají být nastaveny na $380 a $330.
 
 
Zdroj: TweakTown


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře