www.svethardware.cz
>
>
>

AOC uvádí dva herní monitory s 0,5ms odezvou

AOC uvádí dva herní monitory s 0,5ms odezvou
, , aktualita
Společnost AOC si připravila pro raketově rostoucí trh herních monitorů dva nové modely, a sice AG271FZ2 a AG251FZ2. Ty jsou součástí řady AGON a nabídnout mají především dle specifikací velice rychlou odezvu i obnovovací frekvence.
K oblíbeným
reklama
Když nám někdo představí monitor s odezvou 0,5 ms a obnovovací frekvencí 240 Hz, nelze ani moc uvažovat o něčem jiném než o tom, že bude založen na panelu typu TN. V případě 27" AG271FZ2 a 24,5" AG251FZ2 to je pravda.
 
 
Nicméně AOC zde nemluví o odezvě GtG, ale o MPRT (Moving Picture Response Time), která je často kritizována jako v podstatě nic neříkající. Pokud jde o tak krátkou odezvu MPRT, té nelze dosáhnout bez využití funkce MBR (Motion Blur Reduction) využívající poblikávající podsvícení a v tomto případě pak není zároveň možné využívat sychronizaci FreeSync nebo G-Sync. O využití MPRT si přitom můžeme číst čím dál častěji. 
 
O to více pak překvapí zcela nekritická a nadšená slova ze serveru Tom's Hardware, zvláště když se od AOC aktuálně ani nedozvíme, jaká je hodnota odezvy v GtG, aby šlo jeho vlastnosti řádně srovnat s jinými modely. 
 
Oba monitory nabízí stejné rozlišení 1920 x 1080, kontrast 1000:1 a maximální jas 400 cd/m2. Na technologii TN jednoznačně ukazují pozorovací úhly 170° a 160°, dále tu máme podporu Adaptive-Sync s maximem 240 Hz a do bohaté nabídky konektorů patří 1x DisplayPort, 1x HDMI 2.0, 1x HDMI 1.4, Dual-Link DVI i D-Sub. Vedle toho tu máme dva 3W reproduktory a čtyřportový USB hub plus audio v podobě linkového či sluchátkového vstupu/výstupu a vstupu a výstupu pro mikrofon. Stojany nabízí možnost natočení, naklopení i nastavení výšky.
 
Ceny AG271FZ2 a AG251FZ2 mají být nastaveny na $380 a $330.
 
 
Zdroj: TweakTown


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo
Před třemi lety Francouzi postavili kilometrovou solární silnici. Jenže už za rok vyšlo najevo, že nedává zdaleka takové množství energie, kolik bylo plánováno. Další rok ukázal, že jde o naprostou tragédii.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře