www.svethardware.cz
>
>
>

AOC uvádí dva herní monitory s 0,5ms odezvou

AOC uvádí dva herní monitory s 0,5ms odezvou
, , aktualita
Společnost AOC si připravila pro raketově rostoucí trh herních monitorů dva nové modely, a sice AG271FZ2 a AG251FZ2. Ty jsou součástí řady AGON a nabídnout mají především dle specifikací velice rychlou odezvu i obnovovací frekvence.
K oblíbeným
reklama
Když nám někdo představí monitor s odezvou 0,5 ms a obnovovací frekvencí 240 Hz, nelze ani moc uvažovat o něčem jiném než o tom, že bude založen na panelu typu TN. V případě 27" AG271FZ2 a 24,5" AG251FZ2 to je pravda.
 
 
Nicméně AOC zde nemluví o odezvě GtG, ale o MPRT (Moving Picture Response Time), která je často kritizována jako v podstatě nic neříkající. Pokud jde o tak krátkou odezvu MPRT, té nelze dosáhnout bez využití funkce MBR (Motion Blur Reduction) využívající poblikávající podsvícení a v tomto případě pak není zároveň možné využívat sychronizaci FreeSync nebo G-Sync. O využití MPRT si přitom můžeme číst čím dál častěji. 
 
O to více pak překvapí zcela nekritická a nadšená slova ze serveru Tom's Hardware, zvláště když se od AOC aktuálně ani nedozvíme, jaká je hodnota odezvy v GtG, aby šlo jeho vlastnosti řádně srovnat s jinými modely. 
 
Oba monitory nabízí stejné rozlišení 1920 x 1080, kontrast 1000:1 a maximální jas 400 cd/m2. Na technologii TN jednoznačně ukazují pozorovací úhly 170° a 160°, dále tu máme podporu Adaptive-Sync s maximem 240 Hz a do bohaté nabídky konektorů patří 1x DisplayPort, 1x HDMI 2.0, 1x HDMI 1.4, Dual-Link DVI i D-Sub. Vedle toho tu máme dva 3W reproduktory a čtyřportový USB hub plus audio v podobě linkového či sluchátkového vstupu/výstupu a vstupu a výstupu pro mikrofon. Stojany nabízí možnost natočení, naklopení i nastavení výšky.
 
Ceny AG271FZ2 a AG251FZ2 mají být nastaveny na $380 a $330.
 
 
Zdroj: TweakTown


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny
Google se rozhodl zasadit o to, aby byly v chromeboocích dostupné aplikace z Windows. Tato možnost bude ovšem přístupná pouze pro podnikovou sféru. Na cestě je ovšem i další, tentokrát neoficiální způsob.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc
Už příští měsíc se dočkají zákazníci, kteří by si rádi pořídili nové malé PC se slušnou moderní výbavou, jakou nabízí APU Ryzen 4000 mobilní řady. Jedná se o počítače Asus PN50 ve stylu formátu Intel NUC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování
Společnost Ubisoft se stále otřásá v základech, jak probíhá interní vyšetřování toho, co vypadá na celou kulturu sexuálního obtěžování a zneužívání. Nyní společnost opouští viceprezident Tommy François. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání
Letos v červnu měl známý ransomwarový gang napadnout servery několika významných společností, ale použil přitom jiný postup, než bychom očekávali. Po neúspěšném vydírání nyní útočníci zveřejnili desítky gigabajtů interních dat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář