www.svethardware.cz
>
>
>

AOC uvádí na trh herní LCD AGON 3 pro G-Sync i FreeSync

AOC uvádí na trh herní LCD AGON 3 pro G-Sync i FreeSync
, , aktualita
Společnost AOC u nás oficiálně vypustila na trh nové monitory AGON 3, a to konkrétně dva modely. Přichází jednak AG273QCG s technologií Nvidia G-Sync a pak model AG273QCX s AMD FreeSync 2 HDR.
K oblíbeným
reklama
Na první pohled bychom nehádali, že tyto monitory patří do stejné řady, neboť se od sebe vzhledově liší, i když se hned ukáže, že to platí spíše jen o jejich stojanech. Na následujícím obrázku máme nalevo model AG273QCG s technologií Nvidia G-Sync a vpravo pak AG273QCX s AMD FreeSync 2 HDR.
 
 
Oba tyto monitory dorazí na trh v průběhu tohoto měsíce, přičemž AOC se už pochlubilo, že model AG273QCG získal ocenění Red Dot Design Award 2018. Vybaven je 27" panelem typu TN se zakřivením o poloměru 1800R a rozlišením QHD, čili 2560 x 1440 pixelů. Podporuje G-Sync s obnovovací frekvencí až 165 Hz a dosahuje odezvy 1 ms, což je výhoda použití panelu TN. Maximální jas je 400 cd/m2 a o základní ozvučení se postarají dva 2W reproduktory s DTS. 
 
 
Model AG273QCX je rovněž 27" monitor se zakřivením 1800R, ale už vybavený panelem typu VA. Ten má také rozlišení QHD a obnovovací frekvence je maximálně 144 Hz a řízena bude pomocí FreeSync 2 s LFC. Maximální jas je rovněž 400 cd/m2 a pozorovací úhly 178° v obou směrech, což AG273QCG nabídnout nemůže. Statický kontrast tohoto panelu je 3000:1 a barevný prostor DCI-P3 je zde pokryt z 90 procent. Zvuk zajistí dva 5W reproduktory s DTS. 
 
Co se týče designu, oba monitory mají ze tří stran tenké rámečky, stavitelné stojany s možností nastavení výšky v rozsahu 110 mm a na zadní straně panelů je barevné podsvícení AGON Game Lights. 
 
Doporučená maloobchodní cena pro AOC AG273QCX byla stanovena na 17.979 Kč (699 euro), model AOC AG273QCG pak bude dostupný za 20.549 Kč (799 euro).
 
Zdroj: TZ AOC


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru
Miliony počítačů známých značek, jako je např. Dell, mohou být hackery napadeny kvůli chybě v diagnostickém softwaru dodávaném třetí stranou. Jde o aplikace postavené na programu PC-Doctor Toolbox.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Včera, aktualita, Jan Vítek