Apex Legends pro EA snáší zlatá vejce, firma si oproti očekávání analytiků vedla lépe

Apex Legends pro EA snáší zlatá vejce, firma si oproti očekávání analytiků vedla lépe
, , aktualita
Titul Apex Legends od Respawn Entertainment měl vskutku raketový start a jeho obliba je stále vyšší. Má to tak značný vliv na finanční výsledky společnosti Electronic Arts, která se může těšit na vyšší příjmy, než očekávali i analytici. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Electronic Arts už zveřejnila finanční výsledky za poslední kvartál, přičemž její tržby a zisky sice šly mezikvartálně dolů, ale meziročně to byl i tak výrazný růst a především pak byly tyto výsledky lepší, než se obecně očekávalo. Na to ukazuje i hodnota akcií, která stačila v reakci na to krátkodobě povyskočit o cca 10 %. 
 
 
Značný podíl na tomto finančním úspěchu si přitom může přisvojit titul Apex Legends a jeho autoři. Však tato hra za pouhý měsíc dosáhla milníku 50 milionů lidí, kteří si ji alespoň vyzkoušeli a od února přinesla na prodeji různých Battle Pass a jiné monetizaci až desetkrát více, než bylo předpokládáno. 
 
CEO Andrew Wilson také mluvil o úspěšných titulech EA Sports v minulém roce, prudkém nárůstu hráčů Battlefieldu V po představení rozšíření Firestorm a také o spíše chladném přijetí titulu Anthem. Právě oproti němu přišel free-to-play Apex Legends naprosto neočekávaně a dá se říci, že pro EA představuje tolik potřebný hit, s nímž může firma bojovat i proti Fortnite a PUBG. 
 
Wilson také už potvrdil, že Apex Legends představují v historii EA titul s nejrychleji rostoucí popularitou, přičemž pro 30 procent z desítek milionů lidí je to vůbec jejich první hra od firmy EA. Ta se nyní zaměřuje na to, aby z Apex Legends vytvořila dlouhodobý titul, což bude jako obvykle zajištěno prostě tím, že hra bude stále rozvíjena a připravovány pro ni budou různé události s cílem, aby se hráči nenudili. Chystají se tak nové sezóny s novým obsahem, další herní postavy (či Legendy) a rozvoj celého herního prostředí. A už vůbec není překvapivé, že Apex Legends zasáhnou také mobilní platformy a že si EA brousí zuby i na čínský trh, kde tato hra dosud nefiguruje. 
 
Zdroj: EA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity
Zástupce firmy Google, který má přímo na starosti platformu Stadia, byl ochoten odpovídat na všetečné otázky lidí na fórech Reddit. My jsme se tak dozvěděli i to, že bychom dle jeho představ neměli o službě mluvit jako o Netflixu pro hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář