Apex Legends pro EA snáší zlatá vejce, firma si oproti očekávání analytiků vedla lépe

Apex Legends pro EA snáší zlatá vejce, firma si oproti očekávání analytiků vedla lépe
, , aktualita
Titul Apex Legends od Respawn Entertainment měl vskutku raketový start a jeho obliba je stále vyšší. Má to tak značný vliv na finanční výsledky společnosti Electronic Arts, která se může těšit na vyšší příjmy, než očekávali i analytici. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Electronic Arts už zveřejnila finanční výsledky za poslední kvartál, přičemž její tržby a zisky sice šly mezikvartálně dolů, ale meziročně to byl i tak výrazný růst a především pak byly tyto výsledky lepší, než se obecně očekávalo. Na to ukazuje i hodnota akcií, která stačila v reakci na to krátkodobě povyskočit o cca 10 %. 
 
 
Značný podíl na tomto finančním úspěchu si přitom může přisvojit titul Apex Legends a jeho autoři. Však tato hra za pouhý měsíc dosáhla milníku 50 milionů lidí, kteří si ji alespoň vyzkoušeli a od února přinesla na prodeji různých Battle Pass a jiné monetizaci až desetkrát více, než bylo předpokládáno. 
 
CEO Andrew Wilson také mluvil o úspěšných titulech EA Sports v minulém roce, prudkém nárůstu hráčů Battlefieldu V po představení rozšíření Firestorm a také o spíše chladném přijetí titulu Anthem. Právě oproti němu přišel free-to-play Apex Legends naprosto neočekávaně a dá se říci, že pro EA představuje tolik potřebný hit, s nímž může firma bojovat i proti Fortnite a PUBG. 
 
Wilson také už potvrdil, že Apex Legends představují v historii EA titul s nejrychleji rostoucí popularitou, přičemž pro 30 procent z desítek milionů lidí je to vůbec jejich první hra od firmy EA. Ta se nyní zaměřuje na to, aby z Apex Legends vytvořila dlouhodobý titul, což bude jako obvykle zajištěno prostě tím, že hra bude stále rozvíjena a připravovány pro ni budou různé události s cílem, aby se hráči nenudili. Chystají se tak nové sezóny s novým obsahem, další herní postavy (či Legendy) a rozvoj celého herního prostředí. A už vůbec není překvapivé, že Apex Legends zasáhnou také mobilní platformy a že si EA brousí zuby i na čínský trh, kde tato hra dosud nefiguruje. 
 
Zdroj: EA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů