www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple Arcade: herní předplatné za $4,99 pro celou rodinu

Apple Arcade: herní předplatné za $4,99 pro celou rodinu
, , aktualita
Na včerejší keynote společnost Apple konečně uvedla herní předplatné Arcade, které bude spuštěno v následujících dnech. Nakousnuté jablko tu navíc několikrát překvapilo poměrně nízkými cenami.
K oblíbeným
reklama
V březnu letošního roku Apple oznámil službu Arcade, kdy si za jedno předplatné můžete instalovat nabízené hry dle libosti a není tedy nutné kupovat jednotlivé tituly zvlášť. Velkou otázkou byla zejména cena a ta je něčím, co je u Applu obvykle hodně vysoké. Na včerejší keynote se však ukázalo, že to Apple skutečně se službami myslí hodně vážně a nasadil (vzhledem ke své drahé pověsti) docela nízké ceny. Toto herní předplatné totiž bude jen za $4,99 měsíčně, přičemž podporuje rodinné sdílení. To znamená, že za těchto necelých pět dolarů může hrát až 6 členů rodiny, což máme v tom nejlepším případě $0,83 měsíčně za jednoho.
 
Apple Arcade
 
Nízká cena má ale i svůj důvod. Počet her je totiž velmi omezený a zahrnuje zhruba 100 exkluzivních nových her, které neseženete nikde jinde. Apple pochopitelně slibuje, že se počet her bude postupně rozšiřovat, nicméně toto může být problém a předplatné pak přestane zdaleka vypadat tak výhodně. Hrát lze na nejrůznějších zařízeních, jako je iPhone, iPad, iPod touch, Mac a Apple TV, podporovány jsou navíc ovladače Xbox Wireless Controller s Bluetooth, PlayStation DualShock 4 a ovladače podporující MFi.
 
Ballistic Baseball
 
Na iOSu 13 si zahrajete už 19. září, na iPadOS a tvOS pak Arcade přijde 30. září. Uživatelé Maců se s macOS Catalina dočkají někdy v průběhu října. Připomeňme, že uživatelé platící si předplatné budou mít vždy aktuální verzi hry, nebudou zde nikdy žádné nákupy ve hrách (jak je dnes tak moc populární) a nebudou zde ani žádné reklamy. Teď je jen otázkou, zda hry budou natolik zajímavé, aby se našlo dost zájemců si za hraní platit. Na keynote bylo prezentováno několik her (např. od Konami, Capcomu,...), přičemž některé vypadaly zajímavě, některé zase působily spíše jako video s minimální interakcí uživatele, možností ovlivnit výsledek a vůbec hrát. Apple Arcade bude novou položkou v App Store a první měsíc je zdarma (trial verze).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony s Navi 12 a Navi 14 možná už příští měsíc Radeony s Navi 12 a Navi 14 možná už příští měsíc
AMD má nepopiratelné problémy s uspokojením poptávky po nových 7nm procesorech, ovšem že by se to týkalo i grafických karet s čipy Navi, to nelze říci. Brzy by jejich řady přitom měly rozšířit nové modely s Navi 12 i Navi 14. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware
Blíží se vypuštění "měkkého restartu" série Call of Duty: Modern Warfare, takže přesně takto pojmenovaná novinka přijde na trh ke konci října. Ovšem je tu také betatestování a zvláště toho se týkají zveřejněné hardwarové požadavky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami
Pacienti s výrazným ochrnutím celého těla potřebují komunikovat s vnějším světem, k čemuž jim má dopomoci nový systém od Georgia Institute of Technology. Ten umožní ovládání invalidního vozíku nebo počítače myšlenkami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes? Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes?
Procesor AMD Ryzen 5 3500X už můžeme brát v podstatě jako jistotu, přičemž po jeho boku by měl dorazit také model Ryzen 5 3500 lišící se jen v jedné věci. Přinejmenším 3500X by měl přitom nastoupit na trh již dnes. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech
Poslední velký koordinovaný hackerský útok na vybranou skupinu youtuberů byl zaznamenán během posledních dní. Útočníkům se podařilo získat kontrolu nad účty mnoha úspěšných kanálů zejména těm věnovaných autům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala