www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple Arcade: herní předplatné za $4,99 pro celou rodinu

Apple Arcade: herní předplatné za $4,99 pro celou rodinu
, , aktualita
Na včerejší keynote společnost Apple konečně uvedla herní předplatné Arcade, které bude spuštěno v následujících dnech. Nakousnuté jablko tu navíc několikrát překvapilo poměrně nízkými cenami.
K oblíbeným
reklama
V březnu letošního roku Apple oznámil službu Arcade, kdy si za jedno předplatné můžete instalovat nabízené hry dle libosti a není tedy nutné kupovat jednotlivé tituly zvlášť. Velkou otázkou byla zejména cena a ta je něčím, co je u Applu obvykle hodně vysoké. Na včerejší keynote se však ukázalo, že to Apple skutečně se službami myslí hodně vážně a nasadil (vzhledem ke své drahé pověsti) docela nízké ceny. Toto herní předplatné totiž bude jen za $4,99 měsíčně, přičemž podporuje rodinné sdílení. To znamená, že za těchto necelých pět dolarů může hrát až 6 členů rodiny, což máme v tom nejlepším případě $0,83 měsíčně za jednoho.
 
Apple Arcade
 
Nízká cena má ale i svůj důvod. Počet her je totiž velmi omezený a zahrnuje zhruba 100 exkluzivních nových her, které neseženete nikde jinde. Apple pochopitelně slibuje, že se počet her bude postupně rozšiřovat, nicméně toto může být problém a předplatné pak přestane zdaleka vypadat tak výhodně. Hrát lze na nejrůznějších zařízeních, jako je iPhone, iPad, iPod touch, Mac a Apple TV, podporovány jsou navíc ovladače Xbox Wireless Controller s Bluetooth, PlayStation DualShock 4 a ovladače podporující MFi.
 
Ballistic Baseball
 
Na iOSu 13 si zahrajete už 19. září, na iPadOS a tvOS pak Arcade přijde 30. září. Uživatelé Maců se s macOS Catalina dočkají někdy v průběhu října. Připomeňme, že uživatelé platící si předplatné budou mít vždy aktuální verzi hry, nebudou zde nikdy žádné nákupy ve hrách (jak je dnes tak moc populární) a nebudou zde ani žádné reklamy. Teď je jen otázkou, zda hry budou natolik zajímavé, aby se našlo dost zájemců si za hraní platit. Na keynote bylo prezentováno několik her (např. od Konami, Capcomu,...), přičemž některé vypadaly zajímavě, některé zase působily spíše jako video s minimální interakcí uživatele, možností ovlivnit výsledek a vůbec hrát. Apple Arcade bude novou položkou v App Store a první měsíc je zdarma (trial verze).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google Stadia je tu, máme zde nadšení i zklamání Google Stadia je tu, máme zde nadšení i zklamání
Očekávaná streamovací herní platforma Google Stadia je konečně zde. Na internetu se už objevují první zkušenosti a jak se dalo čekat, najdeme zde pozitivní překvapení i negativní komentáře na chybějící vlastnosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps
Pokud chcete, aby váš desktop využíval nejrychlejší Wi-Fi 6 (802.11ax), budete muset patrně sáhnout po adekvátní síťové kartě. Takovou představuje společnost Asus. Její model PCE-AX3000 Wi-Fi 6 podporuje s rychlostí až 3 Gbps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon? Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon?
Server TechSpot provedl test s procesorem Ryzen 9 3950X, který byl otestován na různých deskách s čipsety X570 a především pak s B450. Ty můžeme brát jako minimum pro takový procesor, ale to ovlivní jeho výkon? 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek
Mnozí už ani nedoufali, že by společnost Valve vyslyšela prosby a nářky volající po pokračování série Half-Life. Nyní ale mohou zase trnout nad tím, co se z této nadlouho přerušené série stane.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře