Apple couvá ve svých plánech na vývoj autonomních vozů, propustí 200 zaměstnanců

Apple couvá ve svých plánech na vývoj autonomních vozů, propustí 200 zaměstnanců
, , aktualita
Společnost Apple rozjela Project Titan, aby se společně s ostatními pustila rovnýma nohama do vývoje autonomních vozů. Nyní se však rozhodla šlápnout na brzdu a z daného vývoje propustit 200 zaměstnanců. 
K oblíbeným
reklama
Cesta k plně autonomním vozům bude ještě dlouhá a také trnitá, protože umělá inteligence obecně získává negativní ohlasy a je velká otázka, nakolik budou lidé ochotni jí svěřovat své životy. Z hlediska statistiky to může být sice mnohem bezpečnější, ale lidé jsou tvorové emotivní a nechovají se čistě podle objektivních faktů. Nejsme stroje, takže proč by měly právě stroje mít nad našimi životy takovou moc jakou by dle všeobecných plánů měly mít autonomní vozy? Ostatně to celé bylo tématem pro nejeden hollywoodský trhák, v němž šlo o boj lidí a strojů/AI/robotů/počítačů a všeobecně šlo o to, že si svou nedokonalost nenecháme vzít. Ale zpět k firmě Apple. 
 
 
Apple na projektu autonomních vozů pracuje alespoň pět let a ve firmě na něm pracovalo už na pět tisíc lidí, které měl vést veterán firmy Ford Bob Mansfield. V polovině minulého roku se však objevil jeden velký problém, když bývalého zaměstnance obvinila FBI. Xiaolang Zhang měl ukrást na 40 GB dat spojených s projektem Titan, i když on sám pochopitelně popřel, že by tato data chtěl prodat jistému čínskému výrobci automobilů. Hrozilo mu přitom až 10 let ve vězení společně s pokutou čtvrt milionu dolarů, ale kam se tento případ vyvinul, to jsme se zatím nedozvěděli. 
 
Do firmy Apple také přišli někteří důležití pracovníci firmy Tesla, jako je designér Andrew Kim nebo viceprezident Doug Field, ale nyní to vypadá, že Titan byl zatím uložen k ledu, i když Apple oficiálně říká, že dle jeho přesvědčení "autonomní systémy představují obrovskou příležitost". Tím ale pochopitelně nevyvrací tu údajnou skutečnost, že práce na Titanu byly zastaveny. 
 
Oněch 200 propuštěných zaměstnanců přitom nevypadá na zastavení projektu, ovšem zbytek prý měl být přesunut na jiné pozice v rámci firmy Apple. Uvidíme časem, zda to pro Titan skutečně znamená konec, nebo jen restrukturalizaci pod novým vedením. 
 
Zdroj: CNBC


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková