Apple couvá ve svých plánech na vývoj autonomních vozů, propustí 200 zaměstnanců

Apple couvá ve svých plánech na vývoj autonomních vozů, propustí 200 zaměstnanců
, , aktualita
Společnost Apple rozjela Project Titan, aby se společně s ostatními pustila rovnýma nohama do vývoje autonomních vozů. Nyní se však rozhodla šlápnout na brzdu a z daného vývoje propustit 200 zaměstnanců. 
K oblíbeným
reklama
Cesta k plně autonomním vozům bude ještě dlouhá a také trnitá, protože umělá inteligence obecně získává negativní ohlasy a je velká otázka, nakolik budou lidé ochotni jí svěřovat své životy. Z hlediska statistiky to může být sice mnohem bezpečnější, ale lidé jsou tvorové emotivní a nechovají se čistě podle objektivních faktů. Nejsme stroje, takže proč by měly právě stroje mít nad našimi životy takovou moc jakou by dle všeobecných plánů měly mít autonomní vozy? Ostatně to celé bylo tématem pro nejeden hollywoodský trhák, v němž šlo o boj lidí a strojů/AI/robotů/počítačů a všeobecně šlo o to, že si svou nedokonalost nenecháme vzít. Ale zpět k firmě Apple. 
 
 
Apple na projektu autonomních vozů pracuje alespoň pět let a ve firmě na něm pracovalo už na pět tisíc lidí, které měl vést veterán firmy Ford Bob Mansfield. V polovině minulého roku se však objevil jeden velký problém, když bývalého zaměstnance obvinila FBI. Xiaolang Zhang měl ukrást na 40 GB dat spojených s projektem Titan, i když on sám pochopitelně popřel, že by tato data chtěl prodat jistému čínskému výrobci automobilů. Hrozilo mu přitom až 10 let ve vězení společně s pokutou čtvrt milionu dolarů, ale kam se tento případ vyvinul, to jsme se zatím nedozvěděli. 
 
Do firmy Apple také přišli někteří důležití pracovníci firmy Tesla, jako je designér Andrew Kim nebo viceprezident Doug Field, ale nyní to vypadá, že Titan byl zatím uložen k ledu, i když Apple oficiálně říká, že dle jeho přesvědčení "autonomní systémy představují obrovskou příležitost". Tím ale pochopitelně nevyvrací tu údajnou skutečnost, že práce na Titanu byly zastaveny. 
 
Oněch 200 propuštěných zaměstnanců přitom nevypadá na zastavení projektu, ovšem zbytek prý měl být přesunut na jiné pozice v rámci firmy Apple. Uvidíme časem, zda to pro Titan skutečně znamená konec, nebo jen restrukturalizaci pod novým vedením. 
 
Zdroj: CNBC


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor
V případě velkých společností zabývajících se letectvím a kosmonautikou není zrovna obvyklé, že se o jejich novinkách dozvídáme z pilných tweetů jejich šéfa. Ale když tak dnes už komunikují i státníci, tak proč ne Elon Musk? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě
Uživatelé herních konzolí Nintendo Switch si stěžují na to, že po čase začne driftovat, čili ujíždět ukazatel spojený s ovladačem Joy-Con. A nyní si už jen nestěžují, dali se dohromady a podali hromadnou žalobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde? AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde?
V databázi výsledků testů UserBenchmark byl spatřen jistý inženýrský vzorek produktu AMD s kódovým označením Flute. Je jasné, že půjde o SoC, a to velice moderní a založené na architektuře Zen 2. 
Včera, aktualita, Jan Vítek