Apple couvá ve svých plánech na vývoj autonomních vozů, propustí 200 zaměstnanců

Apple couvá ve svých plánech na vývoj autonomních vozů, propustí 200 zaměstnanců
, , aktualita
Společnost Apple rozjela Project Titan, aby se společně s ostatními pustila rovnýma nohama do vývoje autonomních vozů. Nyní se však rozhodla šlápnout na brzdu a z daného vývoje propustit 200 zaměstnanců. 
K oblíbeným
reklama
Cesta k plně autonomním vozům bude ještě dlouhá a také trnitá, protože umělá inteligence obecně získává negativní ohlasy a je velká otázka, nakolik budou lidé ochotni jí svěřovat své životy. Z hlediska statistiky to může být sice mnohem bezpečnější, ale lidé jsou tvorové emotivní a nechovají se čistě podle objektivních faktů. Nejsme stroje, takže proč by měly právě stroje mít nad našimi životy takovou moc jakou by dle všeobecných plánů měly mít autonomní vozy? Ostatně to celé bylo tématem pro nejeden hollywoodský trhák, v němž šlo o boj lidí a strojů/AI/robotů/počítačů a všeobecně šlo o to, že si svou nedokonalost nenecháme vzít. Ale zpět k firmě Apple. 
 
 
Apple na projektu autonomních vozů pracuje alespoň pět let a ve firmě na něm pracovalo už na pět tisíc lidí, které měl vést veterán firmy Ford Bob Mansfield. V polovině minulého roku se však objevil jeden velký problém, když bývalého zaměstnance obvinila FBI. Xiaolang Zhang měl ukrást na 40 GB dat spojených s projektem Titan, i když on sám pochopitelně popřel, že by tato data chtěl prodat jistému čínskému výrobci automobilů. Hrozilo mu přitom až 10 let ve vězení společně s pokutou čtvrt milionu dolarů, ale kam se tento případ vyvinul, to jsme se zatím nedozvěděli. 
 
Do firmy Apple také přišli někteří důležití pracovníci firmy Tesla, jako je designér Andrew Kim nebo viceprezident Doug Field, ale nyní to vypadá, že Titan byl zatím uložen k ledu, i když Apple oficiálně říká, že dle jeho přesvědčení "autonomní systémy představují obrovskou příležitost". Tím ale pochopitelně nevyvrací tu údajnou skutečnost, že práce na Titanu byly zastaveny. 
 
Oněch 200 propuštěných zaměstnanců přitom nevypadá na zastavení projektu, ovšem zbytek prý měl být přesunut na jiné pozice v rámci firmy Apple. Uvidíme časem, zda to pro Titan skutečně znamená konec, nebo jen restrukturalizaci pod novým vedením. 
 
Zdroj: CNBC


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář