www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Apple konečně aktualizoval nabídku počítačů Mac Pro

Apple konečně aktualizoval nabídku počítačů Mac Pro
, , aktualita
Společnost Apple v San Jose odstartovala svou letošní Worldwide Developers Conference (WWDC) a vedle jiných novinek tu měla potěšující zprávu pro lidi čekající na nové modely Mac Pro. K nim patří také nové monitory. 
K oblíbeným
reklama
Apple se přitom vrátil ke klasickému desktopovému formátu, takže Mac Pro už nebudou v podobě černých "trubek". Vypadat budou spíše jako staré PowerMac G5, ale samozřejmě v moderním provedení. Tomu nechybí kovové nohy a ze stejného materiálu vyvedená masivní madla. 
 
 
Ostatně půjde o 18 kg těžké stroje s rozměry 52 x 45 x 22 cm, k nimž si uživatelé mohou také od Apple nechat namontovat kolečka, pokud budou chtít. Nás ale může zajímat především to, co se může nacházet uvnitř. 
 
 
Je to až 28C/56T procesor Intel Xeon W, čili do desktopové podoby upravený serverový Xeon Platinum, jehož celkem dvanáct slotů DIMM může nést až 1,5 TB paměti DDR4 ECC (12 x 128 GB). Dále si můžeme navolit až 4 TB na SSD s rychlostí sekvenčního čtení 2,6 GB/s a zápisu 2,7 GB/s. 
 
Karty můžeme nainstalovat do osmi pozic s rozhraním PCIe, a sice čtyř pro dvouslotové karty, tří pro jednoslotové a jednu pro jednoslotovou a navíc krátkou, která je určena pro I/O kartu se dvěma USB 3.x a dvěma Thunderbolt 3. 
 
Co se týče grafických karet, ty budou k dostání na modulech MPX, což umožní využít až čtyři GPU, nejlépe pak Radeon Pro Vega II Duo. Apple také nabídne svůj akcelerátor Afterburner s programovatelným ASIC, jenž je schopen dekódovat video s výkonem 6,3 miliard pixelů za sekundu a zvládne až tři streamy v 8K ProRes RAW nebo dvanáct streamů 4K ProRes RAW v reálném čase. To všechno může zásobit energií až 1,4kW zdroj a chybět nebudou ani dva porty 10GbE, Wi-Fi ac a Bluetooth 5. 
 
 
Základní model však nabízí mnohem obyčenější sestavu v podobě 8jádrového Xeonu, AMD Radeon Pro 580X, 32 GB RAM a 256GB SSD, ale už to přijde na 6 tisíc dolarů s dostupností od letošního podzimu.  
 
 
K takovým počítačům pochopitelně také patří odpovídající monitory, přičemž nový Apple Pro Display XDR je nabízen jako 32" model s displejem Retina 6K. Apple tvrdí, že toto LCD má specifikace dalece překračující HDR, takže mluví o XDR - Extreme Dynamic Range. Dosáhne běžně jasu 1000 cd/m2 a ten maximální je 1600 cd/m2. Kontrast byl ohodnocen poměrem milionu ku jedné, barevná hloubka je 10bitová a povrch displeje má mít mimořádně nízkou odrazivost. K připojení bude stačit jeden Thunderbolt 3 na USB C a monitor má další USB C pro napojení dalších zařízení třeba pro jejich dobíjení. Cena byl stanovena na 5 tisíc dolarů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory AMD Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka98 komentářů
Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně
Spojené státy americké zadaly studii, která měla vyhodnotit ekonomické dopady GPS systému. Hodnotil se finanční přínos i hrozba toho, co by se stalo při výpadku. Vyšlo, že výpadek by stál ekonomiku jednu miliardu USD denně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným
Japonsko má novou legislativu, která se týká provozu dronů. Zatímco jiné země řeší především licence pro piloty, Japonsko řeší nezodpovědné létání pod vlivem alkoholu, které se nově bude trestat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň" MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň"
Mezi dozvuky Computexu patří MEG Alchemy 700X od společnosti MSI, která si asi řekla, že když můžeme mít prohnuté displeje monitorů, proč by takové nemohly být i skříně. Jak to ale lze skloubit s úložištěm pro běžné komponenty? 
14.6.2019, aktualita, Jan Vítek9 komentářů