www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Apple konečně aktualizoval nabídku počítačů Mac Pro

Apple konečně aktualizoval nabídku počítačů Mac Pro
, , aktualita
Společnost Apple v San Jose odstartovala svou letošní Worldwide Developers Conference (WWDC) a vedle jiných novinek tu měla potěšující zprávu pro lidi čekající na nové modely Mac Pro. K nim patří také nové monitory. 
K oblíbeným
reklama
Apple se přitom vrátil ke klasickému desktopovému formátu, takže Mac Pro už nebudou v podobě černých "trubek". Vypadat budou spíše jako staré PowerMac G5, ale samozřejmě v moderním provedení. Tomu nechybí kovové nohy a ze stejného materiálu vyvedená masivní madla. 
 
 
Ostatně půjde o 18 kg těžké stroje s rozměry 52 x 45 x 22 cm, k nimž si uživatelé mohou také od Apple nechat namontovat kolečka, pokud budou chtít. Nás ale může zajímat především to, co se může nacházet uvnitř. 
 
 
Je to až 28C/56T procesor Intel Xeon W, čili do desktopové podoby upravený serverový Xeon Platinum, jehož celkem dvanáct slotů DIMM může nést až 1,5 TB paměti DDR4 ECC (12 x 128 GB). Dále si můžeme navolit až 4 TB na SSD s rychlostí sekvenčního čtení 2,6 GB/s a zápisu 2,7 GB/s. 
 
Karty můžeme nainstalovat do osmi pozic s rozhraním PCIe, a sice čtyř pro dvouslotové karty, tří pro jednoslotové a jednu pro jednoslotovou a navíc krátkou, která je určena pro I/O kartu se dvěma USB 3.x a dvěma Thunderbolt 3. 
 
Co se týče grafických karet, ty budou k dostání na modulech MPX, což umožní využít až čtyři GPU, nejlépe pak Radeon Pro Vega II Duo. Apple také nabídne svůj akcelerátor Afterburner s programovatelným ASIC, jenž je schopen dekódovat video s výkonem 6,3 miliard pixelů za sekundu a zvládne až tři streamy v 8K ProRes RAW nebo dvanáct streamů 4K ProRes RAW v reálném čase. To všechno může zásobit energií až 1,4kW zdroj a chybět nebudou ani dva porty 10GbE, Wi-Fi ac a Bluetooth 5. 
 
 
Základní model však nabízí mnohem obyčenější sestavu v podobě 8jádrového Xeonu, AMD Radeon Pro 580X, 32 GB RAM a 256GB SSD, ale už to přijde na 6 tisíc dolarů s dostupností od letošního podzimu.  
 
 
K takovým počítačům pochopitelně také patří odpovídající monitory, přičemž nový Apple Pro Display XDR je nabízen jako 32" model s displejem Retina 6K. Apple tvrdí, že toto LCD má specifikace dalece překračující HDR, takže mluví o XDR - Extreme Dynamic Range. Dosáhne běžně jasu 1000 cd/m2 a ten maximální je 1600 cd/m2. Kontrast byl ohodnocen poměrem milionu ku jedné, barevná hloubka je 10bitová a povrch displeje má mít mimořádně nízkou odrazivost. K připojení bude stačit jeden Thunderbolt 3 na USB C a monitor má další USB C pro napojení dalších zařízení třeba pro jejich dobíjení. Cena byl stanovena na 5 tisíc dolarů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americká vláda se zaměřila na Epic i Riot Games kvůli vazbám na Tencent Americká vláda se zaměřila na Epic i Riot Games kvůli vazbám na Tencent
Dobře víme především o společnosti Epic Games, že má důležité vazby na čínskou společnost Tencent. To platí i pro Riot Games a americká vláda se nyní kvůli tomu na obě společnosti zaměřila. Co to znamená?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář