www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Apple konečně aktualizoval nabídku počítačů Mac Pro

Apple konečně aktualizoval nabídku počítačů Mac Pro
, , aktualita
Společnost Apple v San Jose odstartovala svou letošní Worldwide Developers Conference (WWDC) a vedle jiných novinek tu měla potěšující zprávu pro lidi čekající na nové modely Mac Pro. K nim patří také nové monitory. 
K oblíbeným
reklama
Apple se přitom vrátil ke klasickému desktopovému formátu, takže Mac Pro už nebudou v podobě černých "trubek". Vypadat budou spíše jako staré PowerMac G5, ale samozřejmě v moderním provedení. Tomu nechybí kovové nohy a ze stejného materiálu vyvedená masivní madla. 
 
 
Ostatně půjde o 18 kg těžké stroje s rozměry 52 x 45 x 22 cm, k nimž si uživatelé mohou také od Apple nechat namontovat kolečka, pokud budou chtít. Nás ale může zajímat především to, co se může nacházet uvnitř. 
 
 
Je to až 28C/56T procesor Intel Xeon W, čili do desktopové podoby upravený serverový Xeon Platinum, jehož celkem dvanáct slotů DIMM může nést až 1,5 TB paměti DDR4 ECC (12 x 128 GB). Dále si můžeme navolit až 4 TB na SSD s rychlostí sekvenčního čtení 2,6 GB/s a zápisu 2,7 GB/s. 
 
Karty můžeme nainstalovat do osmi pozic s rozhraním PCIe, a sice čtyř pro dvouslotové karty, tří pro jednoslotové a jednu pro jednoslotovou a navíc krátkou, která je určena pro I/O kartu se dvěma USB 3.x a dvěma Thunderbolt 3. 
 
Co se týče grafických karet, ty budou k dostání na modulech MPX, což umožní využít až čtyři GPU, nejlépe pak Radeon Pro Vega II Duo. Apple také nabídne svůj akcelerátor Afterburner s programovatelným ASIC, jenž je schopen dekódovat video s výkonem 6,3 miliard pixelů za sekundu a zvládne až tři streamy v 8K ProRes RAW nebo dvanáct streamů 4K ProRes RAW v reálném čase. To všechno může zásobit energií až 1,4kW zdroj a chybět nebudou ani dva porty 10GbE, Wi-Fi ac a Bluetooth 5. 
 
 
Základní model však nabízí mnohem obyčenější sestavu v podobě 8jádrového Xeonu, AMD Radeon Pro 580X, 32 GB RAM a 256GB SSD, ale už to přijde na 6 tisíc dolarů s dostupností od letošního podzimu.  
 
 
K takovým počítačům pochopitelně také patří odpovídající monitory, přičemž nový Apple Pro Display XDR je nabízen jako 32" model s displejem Retina 6K. Apple tvrdí, že toto LCD má specifikace dalece překračující HDR, takže mluví o XDR - Extreme Dynamic Range. Dosáhne běžně jasu 1000 cd/m2 a ten maximální je 1600 cd/m2. Kontrast byl ohodnocen poměrem milionu ku jedné, barevná hloubka je 10bitová a povrch displeje má mít mimořádně nízkou odrazivost. K připojení bude stačit jeden Thunderbolt 3 na USB C a monitor má další USB C pro napojení dalších zařízení třeba pro jejich dobíjení. Cena byl stanovena na 5 tisíc dolarů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář