www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Apple konečně aktualizoval nabídku počítačů Mac Pro

Apple konečně aktualizoval nabídku počítačů Mac Pro
, , aktualita
Společnost Apple v San Jose odstartovala svou letošní Worldwide Developers Conference (WWDC) a vedle jiných novinek tu měla potěšující zprávu pro lidi čekající na nové modely Mac Pro. K nim patří také nové monitory. 
K oblíbeným
reklama
Apple se přitom vrátil ke klasickému desktopovému formátu, takže Mac Pro už nebudou v podobě černých "trubek". Vypadat budou spíše jako staré PowerMac G5, ale samozřejmě v moderním provedení. Tomu nechybí kovové nohy a ze stejného materiálu vyvedená masivní madla. 
 
 
Ostatně půjde o 18 kg těžké stroje s rozměry 52 x 45 x 22 cm, k nimž si uživatelé mohou také od Apple nechat namontovat kolečka, pokud budou chtít. Nás ale může zajímat především to, co se může nacházet uvnitř. 
 
 
Je to až 28C/56T procesor Intel Xeon W, čili do desktopové podoby upravený serverový Xeon Platinum, jehož celkem dvanáct slotů DIMM může nést až 1,5 TB paměti DDR4 ECC (12 x 128 GB). Dále si můžeme navolit až 4 TB na SSD s rychlostí sekvenčního čtení 2,6 GB/s a zápisu 2,7 GB/s. 
 
Karty můžeme nainstalovat do osmi pozic s rozhraním PCIe, a sice čtyř pro dvouslotové karty, tří pro jednoslotové a jednu pro jednoslotovou a navíc krátkou, která je určena pro I/O kartu se dvěma USB 3.x a dvěma Thunderbolt 3. 
 
Co se týče grafických karet, ty budou k dostání na modulech MPX, což umožní využít až čtyři GPU, nejlépe pak Radeon Pro Vega II Duo. Apple také nabídne svůj akcelerátor Afterburner s programovatelným ASIC, jenž je schopen dekódovat video s výkonem 6,3 miliard pixelů za sekundu a zvládne až tři streamy v 8K ProRes RAW nebo dvanáct streamů 4K ProRes RAW v reálném čase. To všechno může zásobit energií až 1,4kW zdroj a chybět nebudou ani dva porty 10GbE, Wi-Fi ac a Bluetooth 5. 
 
 
Základní model však nabízí mnohem obyčenější sestavu v podobě 8jádrového Xeonu, AMD Radeon Pro 580X, 32 GB RAM a 256GB SSD, ale už to přijde na 6 tisíc dolarů s dostupností od letošního podzimu.  
 
 
K takovým počítačům pochopitelně také patří odpovídající monitory, přičemž nový Apple Pro Display XDR je nabízen jako 32" model s displejem Retina 6K. Apple tvrdí, že toto LCD má specifikace dalece překračující HDR, takže mluví o XDR - Extreme Dynamic Range. Dosáhne běžně jasu 1000 cd/m2 a ten maximální je 1600 cd/m2. Kontrast byl ohodnocen poměrem milionu ku jedné, barevná hloubka je 10bitová a povrch displeje má mít mimořádně nízkou odrazivost. K připojení bude stačit jeden Thunderbolt 3 na USB C a monitor má další USB C pro napojení dalších zařízení třeba pro jejich dobíjení. Cena byl stanovena na 5 tisíc dolarů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Procesory Core i9-10000 z řad HEDT potvrzeny firmou Asus Procesory Core i9-10000 z řad HEDT potvrzeny firmou Asus
Společnost Asus potvrdila, že můžeme brzy očekávat nové procesory Core i9 z řad HEDT. Půjde tak o modely, které Intel nasadí proti přicházejícím modelům Threadripper. Co se o nich dozvíme?  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Netflix připravuje 3dílný dokument o Billu Gatesovi Netflix připravuje 3dílný dokument o Billu Gatesovi
Netflix připravuje spoustu vlastního obsahu a jedním z nich bude i 3dílná dokumentární série o Billu Gatesovi. Ta se ale nebude věnovat primárně jeho působení v Microsoftu jako spíše jeho působení poté.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Dell odhalil prohnutý Alienware 34 s WQHD IPS Dell odhalil prohnutý Alienware 34 s WQHD IPS
Včera jsme se dozvěděli o novém monitoru Alienware od firmy Dell, který nabízí 55" panel typu OLED a jde spíše než o monitor pro PC o náhradu televizoru pro herní konzole. Nyní ale už přichází nefalšované LCD pro PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Walmart žaluje Teslu, její solární panely působí požáry Walmart žaluje Teslu, její solární panely působí požáry
Tesla míří k soudu. Posílá ji tam řetězec obchodů Walmart, který si stěžuje na její solární panely. Kvůli naprosto odbyté instalaci a kvalitě totiž mělo vyhořet už sedm obchodů a řetězec toho začíná mít dost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD EPYC Rome: architektura překonávající limity litografie AMD EPYC Rome: architektura překonávající limity litografie
Řada testů procesorů EPYC druhé generace už prokázala, že ty se společnosti AMD mimořádně povedly a Intel na ně dnes jednoduše nemá odpověď. My se ale nyní nebudeme věnovat výkonu, jako spíše samotným procesorům a jejich platformě.
Dnes, článek, Jan Vítek5 komentářů