www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple M1 Max v dalším testu ukazuje svůj výkon: 3,3× silnější GPU než u M1

Apple M1 Max v dalším testu ukazuje svůj výkon: 3,3× silnější GPU než u M1
, , aktualita
Výkon procesorů Apple M1 Pro a M1 Max je předmětem mnoha diskuzí. Velký otazník visí na výkonem GPU. Objevil se výsledek dalšího benchmarku, který hovoří o 3,3krát vyšším výkonu v porovnání s předchozí M1.
K oblíbeným
reklama
Nedávno představené procesory Apple M1 Pro a M1 Max se objevují v prvních testech a některé už ukázaly, že zatímco jednovláknový výkon se zvýšil jen minimálně (o 2,5 %), vícevláknový šel nahoru výrazně (o 55 %). Otázkou je ale výkon GPU, které má ve 32jádrové verzi 4krát vyšší hrubý výkon než původní M1 ve 13" MacBooku pro a dalších modelech Applu (např. iMac, Mac Mini, MaBook Air, iPad Pro). Díky vyšší hrubé síle i mnohem rychlejší komunikaci s pamětí (až 400 GB/s u M1 Max) se dá očekávat také cca 3-4× vyšší skutečný výkon a první grafické benchmarky ukazují, že by tomu tak skutečně mohlo i být.
 
Apple M1 Max
 
Objevil se totiž výsledek v benchmarku Geekbench 5, konkrétně v Metal Score. Tam nový M1 Max (otázkou je, zda ve 24jádrové nebo 32jádrové verzi) přinesl 68870 bodů. To je zhruba 3,3krát více než u M1, která se pohybovala mezi 20600 a 21200 body. Pokud se podíváme, jaké karty mají zhruba tento výkon, tak např. téměř totožných 68610 bodů získal desktopový Radeon RX 5700 XT. Takový výkon nás odkazuje také někam mezi desktopovou RTX 2060 a 2070 nebo k výkonnějším variantám mobilní RTX 3060.
 
Výkon grafické části je umocněni specializovanou částí pro akceleraci ProRes videa (v případě M1 Max jsou zde rovnou dvě). Např. DaVinci Resolve 17.4 přidává podporu HW akcelerace pomocí těchto čipů a nové MacBooky Pro tak mají být v tomto až 5krát výkonnější než předchozí generace. Zvládnout tak mají práci s 12 streamy v 8K rozlišení.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tim Cook měl s Čínou uzavřít tajnou dohodu za 275 mld. USD Tim Cook měl s Čínou uzavřít tajnou dohodu za 275 mld. USD
Server The Information přišel s informací, že Tim Cook, CEO Applu, měl před 5 lety přistoupit na tajnou dohodu s čínskou vládou, která měla výrobci zajistit benevolentnější podmínky na trhu. Mělo jít o investici ve výši 275 mld. USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AOC uvádí 43" VA herní monitor G4309VX/D se 4K a 144 Hz AOC uvádí 43" VA herní monitor G4309VX/D se 4K a 144 Hz
V nabídce herních monitorů společnosti AOC se objevuje nový model G4309VX/D. Ten nabídne obří 43" úhlopříčku, k tomu i vysoké rozlišení 4K a obnovovací frekvenci 144 Hz. Ale ani to není to jediné zajímavé.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Alder Lake-S a LGA 1700 mají problémy s chlazením, co je špatně? Alder Lake-S a LGA 1700 mají problémy s chlazením, co je špatně?
Igor Wallossek ve svém článku do hloubky zkoumá, co je pravdy na údajných problémech platformy Alder Lake-S na LGA 1700 s chlazením. Ukazují se totiž velké rozdíly v teplotách a stěžují si nejen uživatelé, ale i výrobci. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
SiFive ukazuje rackový klastr se čtyřmi deskami HiFive Unmatched SiFive ukazuje rackový klastr se čtyřmi deskami HiFive Unmatched
Ještě nejde o hardware, před kterým by se měli tradiční a zavedení výrobci HPC systémů třást strachy, nicméně tu máme první RISC-V klastr v podání společnosti SiFive. Pro tu ji z dostupného hardwaru postavila firma AB Open. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NAS servery firmy QNAP opět pod útokem cryptojackerů NAS servery firmy QNAP opět pod útokem cryptojackerů
Společnost QNAP zveřejnila nové varování před útočníky, kteří využívají tzv. cryptojacking. Jde tak o prolomení ochrany NAS serveru a jeho ovládnutí k tomu, aby na náš účet pro někoho jiného těžil kryptoměny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář