www.svethardware.cz
>
>
>

Apple má ve svých příštích displejích využít technologii "kvazi" Mini-LED

Apple má ve svých příštích displejích využít technologii "kvazi" Mini-LED
, , aktualita
Server DigiTimes odkazující se na své zdroje uvádí, že Apple se chystá ve svých produktech využít technologii Mini-LED. Ta se uplatní jako náhrada podsvícení pomocí klasických LED a nabídne kvalitnější obraz.
K oblíbeným
reklama
Podsvícení pomocí Mini-LED se má týkat budoucích počítačů iMac a MacBook a také tabletů iPad. Očekávat bychom mohli širší barevný gamut a také mnohem vyšší kontrast, než jaký umožní klasické podsvícení pomocí LED, okrajové i přímé. Podpora HDR tak nebude problém, pokud se využije také systém nerovnoměrného podsvícení (Local Backlight Dimming).  
 
 
Dozvídáme se konkrétně třeba o 31,6" počítači iMac, který by měl přijít na trh už v tomto nebo v příštím kvartálu. Využít má displej s podsvícením pomocí cca 500 LED, a to každou s velikostí 600 mikronů. Takové LED má poskytnout japonská společnost Nichia.
 
V titulku jsou ale uvedeny "kvazi" Mini-LED, neboť dle Digitimes nemá jít o opravdovou technologii známou jako Mini-LED, která využívá dle standarduještě menší světelné diody. Zájem firmy Apple o 600mikronové LED by ale měl jejich výrobcům zajistit prostředky k dalšímu výzkumu, aby opravdové Mini-LED mohly být vyráběny spolehlivěji s vyšší výtěžností, a mohly tak být i levnější. 
 
S novým typem podsvícení mají dorazit také 10 až 12palcové iPady, ovšem tady se už mají uplatnit diody od Epistar, a to v počtu až 10.000, přičemž dané tablety máme očekávat až na začátku roku 2021. Samotné displeje by měla vyrábět společnost LG a jednotku pro podsvícení (BLU) zase firma Radiant Opto-Electronics. Co se týče MacBook Pro, ty prý měly s novými malými LED dorazit také už letos, ale nakonec by mohly být vypuštěny na trh stejně jako ony iPady až někdy za dva roky. 
 
Kdo by tak čekal, že brzy přijde revoluce, která přinese náhradu technologie LCD za něco lepšího, může čekat dál. Jak to vypadá, bude to spíše o podsvícení, jímž se firmy budou snažit alespoň přiblížit se novodobému ideálu v podobě technologie OLED. A Mini-LED by to opravdu mohly zařídit, pokud jich bude v displeji dost na to, aby mohlo být podsvícení řízeno v dostatečně jemném rastru. Počet 500 je na to ještě málo, ale 10.000 už vypadá použitelně, zvláště pak na pouhém 10 či 12" panelu. 
 
Zdroj: Digitimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková