www.svethardware.cz
>
>
>

Apple má ve svých příštích displejích využít technologii "kvazi" Mini-LED

Apple má ve svých příštích displejích využít technologii "kvazi" Mini-LED
, , aktualita
Server DigiTimes odkazující se na své zdroje uvádí, že Apple se chystá ve svých produktech využít technologii Mini-LED. Ta se uplatní jako náhrada podsvícení pomocí klasických LED a nabídne kvalitnější obraz.
K oblíbeným
reklama
Podsvícení pomocí Mini-LED se má týkat budoucích počítačů iMac a MacBook a také tabletů iPad. Očekávat bychom mohli širší barevný gamut a také mnohem vyšší kontrast, než jaký umožní klasické podsvícení pomocí LED, okrajové i přímé. Podpora HDR tak nebude problém, pokud se využije také systém nerovnoměrného podsvícení (Local Backlight Dimming).  
 
 
Dozvídáme se konkrétně třeba o 31,6" počítači iMac, který by měl přijít na trh už v tomto nebo v příštím kvartálu. Využít má displej s podsvícením pomocí cca 500 LED, a to každou s velikostí 600 mikronů. Takové LED má poskytnout japonská společnost Nichia.
 
V titulku jsou ale uvedeny "kvazi" Mini-LED, neboť dle Digitimes nemá jít o opravdovou technologii známou jako Mini-LED, která využívá dle standarduještě menší světelné diody. Zájem firmy Apple o 600mikronové LED by ale měl jejich výrobcům zajistit prostředky k dalšímu výzkumu, aby opravdové Mini-LED mohly být vyráběny spolehlivěji s vyšší výtěžností, a mohly tak být i levnější. 
 
S novým typem podsvícení mají dorazit také 10 až 12palcové iPady, ovšem tady se už mají uplatnit diody od Epistar, a to v počtu až 10.000, přičemž dané tablety máme očekávat až na začátku roku 2021. Samotné displeje by měla vyrábět společnost LG a jednotku pro podsvícení (BLU) zase firma Radiant Opto-Electronics. Co se týče MacBook Pro, ty prý měly s novými malými LED dorazit také už letos, ale nakonec by mohly být vypuštěny na trh stejně jako ony iPady až někdy za dva roky. 
 
Kdo by tak čekal, že brzy přijde revoluce, která přinese náhradu technologie LCD za něco lepšího, může čekat dál. Jak to vypadá, bude to spíše o podsvícení, jímž se firmy budou snažit alespoň přiblížit se novodobému ideálu v podobě technologie OLED. A Mini-LED by to opravdu mohly zařídit, pokud jich bude v displeji dost na to, aby mohlo být podsvícení řízeno v dostatečně jemném rastru. Počet 500 je na to ještě málo, ale 10.000 už vypadá použitelně, zvláště pak na pouhém 10 či 12" panelu. 
 
Zdroj: Digitimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020 NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020
Stejně tak, jak před pěti desítkami let přinesli Američané kousky Měsíce zpět na Zem, hodlají totéž provést s horninami z Marsu. Podíl na projektu by měla mít už nyní připravovaná mise Mars 2020.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta? Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta?
Sonda Juno americké NASA odhalila další tajemství Jupiteru, a to konkrétně to, že nemá ostře ohraničený povrch jádra. To přineslo teorie spekulující o tom, jak k němu tato planeta mohla přijít. Máme tu tak další teorii o srážce v mladé Sluneční soustavě.
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře