www.svethardware.cz
>
>
>

Apple má ve svých příštích displejích využít technologii "kvazi" Mini-LED

Apple má ve svých příštích displejích využít technologii "kvazi" Mini-LED
, , aktualita
Server DigiTimes odkazující se na své zdroje uvádí, že Apple se chystá ve svých produktech využít technologii Mini-LED. Ta se uplatní jako náhrada podsvícení pomocí klasických LED a nabídne kvalitnější obraz.
K oblíbeným
reklama
Podsvícení pomocí Mini-LED se má týkat budoucích počítačů iMac a MacBook a také tabletů iPad. Očekávat bychom mohli širší barevný gamut a také mnohem vyšší kontrast, než jaký umožní klasické podsvícení pomocí LED, okrajové i přímé. Podpora HDR tak nebude problém, pokud se využije také systém nerovnoměrného podsvícení (Local Backlight Dimming).  
 
 
Dozvídáme se konkrétně třeba o 31,6" počítači iMac, který by měl přijít na trh už v tomto nebo v příštím kvartálu. Využít má displej s podsvícením pomocí cca 500 LED, a to každou s velikostí 600 mikronů. Takové LED má poskytnout japonská společnost Nichia.
 
V titulku jsou ale uvedeny "kvazi" Mini-LED, neboť dle Digitimes nemá jít o opravdovou technologii známou jako Mini-LED, která využívá dle standarduještě menší světelné diody. Zájem firmy Apple o 600mikronové LED by ale měl jejich výrobcům zajistit prostředky k dalšímu výzkumu, aby opravdové Mini-LED mohly být vyráběny spolehlivěji s vyšší výtěžností, a mohly tak být i levnější. 
 
S novým typem podsvícení mají dorazit také 10 až 12palcové iPady, ovšem tady se už mají uplatnit diody od Epistar, a to v počtu až 10.000, přičemž dané tablety máme očekávat až na začátku roku 2021. Samotné displeje by měla vyrábět společnost LG a jednotku pro podsvícení (BLU) zase firma Radiant Opto-Electronics. Co se týče MacBook Pro, ty prý měly s novými malými LED dorazit také už letos, ale nakonec by mohly být vypuštěny na trh stejně jako ony iPady až někdy za dva roky. 
 
Kdo by tak čekal, že brzy přijde revoluce, která přinese náhradu technologie LCD za něco lepšího, může čekat dál. Jak to vypadá, bude to spíše o podsvícení, jímž se firmy budou snažit alespoň přiblížit se novodobému ideálu v podobě technologie OLED. A Mini-LED by to opravdu mohly zařídit, pokud jich bude v displeji dost na to, aby mohlo být podsvícení řízeno v dostatečně jemném rastru. Počet 500 je na to ještě málo, ale 10.000 už vypadá použitelně, zvláště pak na pouhém 10 či 12" panelu. 
 
Zdroj: Digitimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková