reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Apple odhalil iPhone 4S

5.10.2011, Štepán Veselý, aktualita
Apple odhalil iPhone 4S
Jak se předpokládalo, Apple včera představil nový iPhone označený jako iPhone 4S. Ten vypadá velmi podobně jako předchozí iPhone 4. Použito je zde však několik novinek v čele s rychlejším procesorem a grafickým čipem. iPhone 4S má větší...
Jak se předpokládalo, Apple včera představil nový iPhone označený jako iPhone 4S. Ten vypadá velmi podobně jako předchozí iPhone 4. Použito je zde však několik novinek v čele s rychlejším procesorem a grafickým čipem.
iPhone 4S má větší výdrž na baterie, konkrétně až 8 hodin hovoru na síti 3G nebo 40 hodin přehrávání hudby. Disponuje podporou pro HSDPA s rychlostí až 14,4 Mbps, podporou pro sítě GSM i CDMA a dvoujádrovým procesorem A5, ve kterém je integrován dvoujádrový grafický čip. Při porovnání s předchozím modelem narostl údajně výkon procesoru dvounásobně a grafický výkon dokonce sedminásobně.
Přítomen je 8Mpx zadní fotoaparát s přisvětlovací diodou schopný natáčet video v rozlišení až 1080p. Pro zvýšení kvality obrazu jsou použity technologie pro stabilizaci obrazu a snížení šumu. Taktéž je společností Apple vyzdvihnuta rychlost fotoaparátu. Jeho spuštění a vyfocení první fotografie totiž trvá jen 1,1 sekundy a vyfocení druhé 0,5 sekundy.
Tento nový iPhone používá funkci Siri, což je osobní asistent, který reaguje na hlasové povely. Stačí se tedy zeptat na počasí, dopravu či třeba cestu a Siri požadované informace vyhledá. Siri umí i předčítat zprávy, kontrolovat kontakty, vytvářet události v kalendáři nebo psát e-maily. Ze začátku bude k dispozici v beta verzi a ve třech jazycích: angličtině, němčině a francouzštině. Apple nicméně bude pracovat na lokalizaci i do dalších jazyků.

iPhone 4S bude v prodeji v kapacitách 16 GB, 32 GB a 64 GB. Za následující ceny (platné jsou v USA s dvouročním úvazkem): $199, $299 a $399. Předobjednat jej bude možné od 7. října s tím, že jeho prodej v USA, Kanadě, Austrálii, Velké Británii, Francii, Německu a Japonsku bude zahájen 14. října. V dalších 28 zemích (včetně ČR a Slovenska) jej bude možné zakoupit od 28. října. V prodeji bude samozřejmě černá a bílá verze.

V prodeji bude i 8GB původní iPhone 4 za $99 s úvazkem a iPhone 3GS s 8 GB paměti. Ten bude možné získat zdarma při koupi s úvazkem. Ceny jsou opět platné pro USA.
 
Zdroj: TCM
reklama