Apple odhalil iPhone 4S

Apple odhalil iPhone 4S
, , aktualita
Jak se předpokládalo, Apple včera představil nový iPhone označený jako iPhone 4S. Ten vypadá velmi podobně jako předchozí iPhone 4. Použito je zde však několik novinek v čele s rychlejším procesorem a grafickým čipem. iPhone 4S má větší...
K oblíbeným
reklama
Jak se předpokládalo, Apple včera představil nový iPhone označený jako iPhone 4S. Ten vypadá velmi podobně jako předchozí iPhone 4. Použito je zde však několik novinek v čele s rychlejším procesorem a grafickým čipem.
iPhone 4S má větší výdrž na baterie, konkrétně až 8 hodin hovoru na síti 3G nebo 40 hodin přehrávání hudby. Disponuje podporou pro HSDPA s rychlostí až 14,4 Mbps, podporou pro sítě GSM i CDMA a dvoujádrovým procesorem A5, ve kterém je integrován dvoujádrový grafický čip. Při porovnání s předchozím modelem narostl údajně výkon procesoru dvounásobně a grafický výkon dokonce sedminásobně.
Přítomen je 8Mpx zadní fotoaparát s přisvětlovací diodou schopný natáčet video v rozlišení až 1080p. Pro zvýšení kvality obrazu jsou použity technologie pro stabilizaci obrazu a snížení šumu. Taktéž je společností Apple vyzdvihnuta rychlost fotoaparátu. Jeho spuštění a vyfocení první fotografie totiž trvá jen 1,1 sekundy a vyfocení druhé 0,5 sekundy.
Tento nový iPhone používá funkci Siri, což je osobní asistent, který reaguje na hlasové povely. Stačí se tedy zeptat na počasí, dopravu či třeba cestu a Siri požadované informace vyhledá. Siri umí i předčítat zprávy, kontrolovat kontakty, vytvářet události v kalendáři nebo psát e-maily. Ze začátku bude k dispozici v beta verzi a ve třech jazycích: angličtině, němčině a francouzštině. Apple nicméně bude pracovat na lokalizaci i do dalších jazyků.

iPhone 4S bude v prodeji v kapacitách 16 GB, 32 GB a 64 GB. Za následující ceny (platné jsou v USA s dvouročním úvazkem): $199, $299 a $399. Předobjednat jej bude možné od 7. října s tím, že jeho prodej v USA, Kanadě, Austrálii, Velké Británii, Francii, Německu a Japonsku bude zahájen 14. října. V dalších 28 zemích (včetně ČR a Slovenska) jej bude možné zakoupit od 28. října. V prodeji bude samozřejmě černá a bílá verze.

V prodeji bude i 8GB původní iPhone 4 za $99 s úvazkem a iPhone 3GS s 8 GB paměti. Ten bude možné získat zdarma při koupi s úvazkem. Ceny jsou opět platné pro USA.
 
Zdroj: TCM
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková