www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple opustí i Qualcomm, potvrzuje vývoj vlastních 5G modemů

Apple opustí i Qualcomm, potvrzuje vývoj vlastních 5G modemů
, , aktualita
Apple si chce dělat co nejvíce komponent pro své produkty sám. Před nedávnem odepsal Intel a začíná si dělat své procesory Apple M1, nyní plánuje i odchod od Qualcommu. 5G modemy si chce vyvinout sám.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple se snaží zvýšit podíl vlastních komponent ve svých produktech. Díky menší závislosti na ostatních si může dovolit snížit výrobní náklady svých produktů a být více flexibilní podle vlastních potřeb. Ostatně je např. známo, že iPhony mají tolik součástek od Samsungu, že korejský gigant vydělá více z prodeje jednoho iPhonu než z prodeje vlastního telefonu. A jde vidět, že postupně se Apple snaží vyvíjet sei čím dál víc vlastních komponent. Asi nejvíce se mluví o odklonu od Intelu, který dosud dodával procesory pro počítače MacBook, iMac i Mac. Některé MacBooky a Mac mini nyní dostaly vlastní procesor Apple M1 a brzy by se to mělo týkat celé nabídky. Už nějakou dobu od Samsungu přetahuje inženýry a spekuluje se, že si chce vyvíjet vlastní akumulátory. A nyní se potvrzuje, že hodlá vedle Intelu opustit i Qualcomm, se kterým je už roky na ostří nože. Chce si totiž vyvíjet vlastní 5G modemy.
 
Apple logo
 
To není nic překvapivého. Apple totiž před více než rokem koupil divizi 5G modemů od Intelu, ale ty tehdy zdaleka nebyly připravené pro reálné nasazení do telefonů. Po peripetiích s Qualcommem se Applu nakonec přeci jen povedlo dosáhnout dlouhodobé dohody o dodávkách 5G modemů pro iPhony. Jenže z té Apple asi není moc nadšený, protože 5G modem od Qualcommu je pěkně drahá legrace a vyjde téměř na čtvrtinu nákladů na součástky pro celý telefon.
 
Jeden zvedoucích zaměstnanců Applu, Johny Srouji, totiž nedávno potvrdil, že Apple se skutečně letos pustil do vývoje 5G modemů, což bude další zásadní strategická změna z dlouhodobého hlediska. Nyní je jen otázkou, jak se vyváže z dlouhodobé dohody se společností Qualcomm, až bude připraven nasadit vlastní modemy. Levná záležitost to asi nebude. Otázkou také je, kdy toho dosáhne. iPhony 13 to jistě nebudou, iPhone 14 už by to možná mohl být a iPhone 15 je už hodně pravděpodobný.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu
Blue Origin je kosmická společnost, která v budoucnu plánuje dopravovat lidi do vesmíru. Nedávno tato firma provedla úspěšný testovací let s raketou New Shepard a vylepšenou verzí kabiny pro cestující.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář