www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple opustí i Qualcomm, potvrzuje vývoj vlastních 5G modemů

Apple opustí i Qualcomm, potvrzuje vývoj vlastních 5G modemů
, , aktualita
Apple si chce dělat co nejvíce komponent pro své produkty sám. Před nedávnem odepsal Intel a začíná si dělat své procesory Apple M1, nyní plánuje i odchod od Qualcommu. 5G modemy si chce vyvinout sám.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple se snaží zvýšit podíl vlastních komponent ve svých produktech. Díky menší závislosti na ostatních si může dovolit snížit výrobní náklady svých produktů a být více flexibilní podle vlastních potřeb. Ostatně je např. známo, že iPhony mají tolik součástek od Samsungu, že korejský gigant vydělá více z prodeje jednoho iPhonu než z prodeje vlastního telefonu. A jde vidět, že postupně se Apple snaží vyvíjet sei čím dál víc vlastních komponent. Asi nejvíce se mluví o odklonu od Intelu, který dosud dodával procesory pro počítače MacBook, iMac i Mac. Některé MacBooky a Mac mini nyní dostaly vlastní procesor Apple M1 a brzy by se to mělo týkat celé nabídky. Už nějakou dobu od Samsungu přetahuje inženýry a spekuluje se, že si chce vyvíjet vlastní akumulátory. A nyní se potvrzuje, že hodlá vedle Intelu opustit i Qualcomm, se kterým je už roky na ostří nože. Chce si totiž vyvíjet vlastní 5G modemy.
 
Apple logo
 
To není nic překvapivého. Apple totiž před více než rokem koupil divizi 5G modemů od Intelu, ale ty tehdy zdaleka nebyly připravené pro reálné nasazení do telefonů. Po peripetiích s Qualcommem se Applu nakonec přeci jen povedlo dosáhnout dlouhodobé dohody o dodávkách 5G modemů pro iPhony. Jenže z té Apple asi není moc nadšený, protože 5G modem od Qualcommu je pěkně drahá legrace a vyjde téměř na čtvrtinu nákladů na součástky pro celý telefon.
 
Jeden zvedoucích zaměstnanců Applu, Johny Srouji, totiž nedávno potvrdil, že Apple se skutečně letos pustil do vývoje 5G modemů, což bude další zásadní strategická změna z dlouhodobého hlediska. Nyní je jen otázkou, jak se vyváže z dlouhodobé dohody se společností Qualcomm, až bude připraven nasadit vlastní modemy. Levná záležitost to asi nebude. Otázkou také je, kdy toho dosáhne. iPhony 13 to jistě nebudou, iPhone 14 už by to možná mohl být a iPhone 15 je už hodně pravděpodobný.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD
Společnosti TDK, SDK a Toshiba společně vyvíjí technologie pro pevné disky blízké budoucnosti. Další slibnou technologií je MAS-MAMR, který díky mikrovlnnému působení opět o něco zvyšuje hustotu dat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem
Pozice nejlépe placeného youtubera se pro rok 2021 změnila a vítězem se stal MrBeast. Jeho videa dosud nasbírala přes 14 miliard zhlédnutí a za rok si vydělá desítky milionů dolarů. Ty ale zpravidla rozdává.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin
Jacka Dorseyho známe především z Twitteru, ten ale nedávno opustil. Věnovat se chce nyní kryptoměnám a jeho firma Block hodlá vrátit těžbu Bitcoinu zase k běžným lidem a více ji decentralizovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache? Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache?
Většina procesorů Alder Lake je právem považována za horké novinky, a přitom ještě letos mají na trh nastoupit procesory Raptor Lake, které jsme dříve viděli spíše jako "Alder Lake Refresh", ale postupně se ukazuje něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake
Už označení NUC 11 Essential nám napovídá, že tu nepůjde o nejmodernější mikroarchitekturu a ani ne o výkonné počítače. Máme tu však i tak relativně nové procesory Jasper Lake v podobě Pentií a Celeronů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek