www.svethardware.cz
>
>
>

Apple přesune výrobu počítače Mac Pro zpět do USA

Apple přesune výrobu počítače Mac Pro zpět do USA
, , aktualita
Obchodní válka mezi USA a Čínou má další zajímavý dopad. Uvalení cel na dovoz zboží z Číny by natolik mohlo zvýšit cenu počítačů Mac Pro od Applu, že se společnost rozhodla začít je vyrábět opět v Texasu v USA.
K oblíbeným
reklama
Boj mezi Čínou a USA spojený se zvyšováním cel na dovoz zboží z Číny ovlivňuje nejen společnosti z této asijské země, ale i americké firmy. Jejich produkty, které jsou zde velmi často pro americké firmy vyráběny, totiž pod tato cla také spadají. Kvůli tomu se společnost Apple rozhodla, že její nový high-endový počítač Mac Pro bude nově vyrábět v Austinu, Texasu. Rozhodnutí ale pomohlo především to, že některé kritické součástky z Číny pro nové Macy Pro budou mít celní výjimky (spousta součástek se bude nicméně vyrábět i v USA). Ať tak či onak, výrobní náklady na výrobu nových počítačů vzrostou a je jen otázkou, nakolik se to promítne do jejich už tak vysoké ceny.
 
Apple Mac Pro 2019
 
A co je ten Mac Pro vůbec zač? Jde o high-endové PC, které může být opravdu velmi výkonným strojem. Základní verze má 8jádrový Intel Xeon W s frekvencí 3,5GHz, vrcholná verze ale může mít až 28jádrový Xeon W se základní frekvencí 2,5 GHz (turbo 4,4 GHz). Už v základu dostanete čtyři 8GB moduly (celkem 32 GB DDR4-2666), maximem je nicméně až neskutečných 1,5 TB RAM (12 modulů DDR4-2933 se 128GB kapacitou). Grafickou kartou je Radeon Pro 580X s 8GB GDDR5 paměti, můžete ale mít i Radeon Pro Vega II s 32GB HBM2 paměti, přičemž zde mohou být rovnou i dvě takové karty.
 
Pak se ani nelze divit tomu, že je tu 1400W zdroj. Nechybí ani 8 slotů PCI-Express a zajímavostí je i Afterburner karta pro akceleraci kodeků ProRes a ProRes RAW. Úložištěm může být 256GB SSD disk, což není mnoho, ale k dispozici je i možnost objednat si dva 2TB moduly. Sekvenční čtení může dosahovat rychlosti 2,6 GB/s, zápis dokonce 2,7 GB/s. Pokud jde o síťové rozhraní, dostanete tu rovnou dva 10Gb porty pro Ethernet. Do prodeje půjde letos na podzim za zatím nezveřejněné ceny. Ta základní by ale údajně měla být zhruba okolo $6000, cena vrcholné specifikace ale bude patrně rovna hodnotě luxusního vozu (už iMac Pro s 18jádrovým Xeonem a 256GB RAM je za více než 440 tisíc Kč).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových grafických čipů Přehled desktopových grafických čipů
Přinášíme komplexní přehled grafických čipů a modelů grafických karet společností ATI/AMD a NVIDIA, který průběžně doplňujeme o nové modely, abyste tak měli k dispozici i aktuální informace. Doplněno o nové Radeon RX 5500 XT a 5600 XT.
Dnes, článek, Jan Vítek, Michal Huspeka104 komentářů
Internet Explorer má vážnou zero-day chybu, oprava neexistuje Internet Explorer má vážnou zero-day chybu, oprava neexistuje
Microsoft varuje, že internetový prohlížeč Internet Explorer trpí na vážnou zero-day chybu. Ta je tedy už v praxi zneužívána, ale prozatím na ni neexistuje oprava. Jde o podobný problém, který měla před pár dny i Mozilla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sapphire po zlevnění RTX 2060 zrychluje svůj Radeon RX 5600 XT Sapphire po zlevnění RTX 2060 zrychluje svůj Radeon RX 5600 XT
AMD a jeho AIB partner Sapphire našlo vskutku rychlou odpověď na to, že NVIDIA výrazně zlevnila karty RTX 2060, které si ze své ceny umazaly 50 dolarů. Sapphire cenu nechává, ale přidává na výkonu karet RX 5600 XT.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
SpaceX zvládla test přerušeného startu lodi Dragon, cesta k ISS je volná SpaceX zvládla test přerušeného startu lodi Dragon, cesta k ISS je volná
Společnost SpaceX čekala jedna hlavní závěrečná zkouška před tím, než jí NASA umožní létat s lidmi na Mezinárodní vesmírnou stanici. My se nyní můžeme podívat, jak se tento test povedl při startu rakety Falcon 9.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů