www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple prý plánuje herní “Netflix”, streamované hry

Apple prý plánuje herní “Netflix”, streamované hry
, , aktualita
Společnost Apple se podle neoficiálních zpráv chce pustit do další služby, kde by mohla využít dnes populárního modelu předplatného a streamování. Mělo by to být streamované hraní počítačových her.
K oblíbeným
reklama
Apple se svým iTunes změnil svět prodávání hudby a nyní se údajně chce připojit k dalšímu inovativnímu konceptu. Alespoň to tvrdí server Cheddar, podle nějž zprávu potvrdilo už pět zainteresovaných lidí. Mělo by jít o streamované hraní počítačových her, nicméně zde už nebude tím prvním. Microsoft už má svůj Xbox Game Pass, Google pak testuje Project Stream. Streamování her je nicméně v naprostých počátcích, takže kdo ví, která služba nakonec získá prvenství na trhu, většina z ohlášených ještě ani není na trhu (u výše zmíněných je to v podstatě týdny stará záležitost, déle s tím koketuje např. Steam). Někteří předpokládají, že by to mohl být právě Apple, kdo by se stal takovým herním Netflixem. Ten je ve své kategorii lídrem.
 
Apple logo
 
Poněvadž by vše mělo být zatím jen v rané fázi a nic nebylo potvrzeno z oficiálních zdrojů, neví se kdy se služba objeví a zda vůbec, kolik bude případné předplatné stát a bohužel ani to, které hry se tu objeví a která zařízení budou podporována. Zvěsti nicméně mluví o tom, že by se Apple mohl stát dokonce vydavatelem her pro některá studia, což by mu přineslo ještě více peněz do kapsy.
 
Připomeňme, že podobné služby se pro Apple stávají čím dál cennějším zdrojem příjmů, za poslední čtvrtletí to bylo 10,8 miliardy dolarů (App Store, Apple Music, iCloud). Pomohlo by mu to i vyrovnávat propad prodejů iPhonů, kdy si lidé přestávají chtít kupovat telefony, které jsou v poslední generaci ještě výrazně víc předražené než v minulosti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek