www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple prý plánuje herní “Netflix”, streamované hry

Apple prý plánuje herní “Netflix”, streamované hry
, , aktualita
Společnost Apple se podle neoficiálních zpráv chce pustit do další služby, kde by mohla využít dnes populárního modelu předplatného a streamování. Mělo by to být streamované hraní počítačových her.
K oblíbeným
reklama
Apple se svým iTunes změnil svět prodávání hudby a nyní se údajně chce připojit k dalšímu inovativnímu konceptu. Alespoň to tvrdí server Cheddar, podle nějž zprávu potvrdilo už pět zainteresovaných lidí. Mělo by jít o streamované hraní počítačových her, nicméně zde už nebude tím prvním. Microsoft už má svůj Xbox Game Pass, Google pak testuje Project Stream. Streamování her je nicméně v naprostých počátcích, takže kdo ví, která služba nakonec získá prvenství na trhu, většina z ohlášených ještě ani není na trhu (u výše zmíněných je to v podstatě týdny stará záležitost, déle s tím koketuje např. Steam). Někteří předpokládají, že by to mohl být právě Apple, kdo by se stal takovým herním Netflixem. Ten je ve své kategorii lídrem.
 
Apple logo
 
Poněvadž by vše mělo být zatím jen v rané fázi a nic nebylo potvrzeno z oficiálních zdrojů, neví se kdy se služba objeví a zda vůbec, kolik bude případné předplatné stát a bohužel ani to, které hry se tu objeví a která zařízení budou podporována. Zvěsti nicméně mluví o tom, že by se Apple mohl stát dokonce vydavatelem her pro některá studia, což by mu přineslo ještě více peněz do kapsy.
 
Připomeňme, že podobné služby se pro Apple stávají čím dál cennějším zdrojem příjmů, za poslední čtvrtletí to bylo 10,8 miliardy dolarů (App Store, Apple Music, iCloud). Pomohlo by mu to i vyrovnávat propad prodejů iPhonů, kdy si lidé přestávají chtít kupovat telefony, které jsou v poslední generaci ještě výrazně víc předražené než v minulosti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Včera, aktualita, Jan Vítek