www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple prý plánuje herní “Netflix”, streamované hry

Apple prý plánuje herní “Netflix”, streamované hry
, , aktualita
Společnost Apple se podle neoficiálních zpráv chce pustit do další služby, kde by mohla využít dnes populárního modelu předplatného a streamování. Mělo by to být streamované hraní počítačových her.
reklama
Apple se svým iTunes změnil svět prodávání hudby a nyní se údajně chce připojit k dalšímu inovativnímu konceptu. Alespoň to tvrdí server Cheddar, podle nějž zprávu potvrdilo už pět zainteresovaných lidí. Mělo by jít o streamované hraní počítačových her, nicméně zde už nebude tím prvním. Microsoft už má svůj Xbox Game Pass, Google pak testuje Project Stream. Streamování her je nicméně v naprostých počátcích, takže kdo ví, která služba nakonec získá prvenství na trhu, většina z ohlášených ještě ani není na trhu (u výše zmíněných je to v podstatě týdny stará záležitost, déle s tím koketuje např. Steam). Někteří předpokládají, že by to mohl být právě Apple, kdo by se stal takovým herním Netflixem. Ten je ve své kategorii lídrem.
 
Apple logo
 
Poněvadž by vše mělo být zatím jen v rané fázi a nic nebylo potvrzeno z oficiálních zdrojů, neví se kdy se služba objeví a zda vůbec, kolik bude případné předplatné stát a bohužel ani to, které hry se tu objeví a která zařízení budou podporována. Zvěsti nicméně mluví o tom, že by se Apple mohl stát dokonce vydavatelem her pro některá studia, což by mu přineslo ještě více peněz do kapsy.
 
Připomeňme, že podobné služby se pro Apple stávají čím dál cennějším zdrojem příjmů, za poslední čtvrtletí to bylo 10,8 miliardy dolarů (App Store, Apple Music, iCloud). Pomohlo by mu to i vyrovnávat propad prodejů iPhonů, kdy si lidé přestávají chtít kupovat telefony, které jsou v poslední generaci ještě výrazně víc předražené než v minulosti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek