www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple prý Samsungu zaplatí pokutu 950 mil. USD, koupil málo OLED displejů

Apple prý Samsungu zaplatí pokutu 950 mil. USD, koupil málo OLED displejů
, , aktualita
Pokud nesplníte smluvní závazky, obvykle nastanou nepříjemné důsledky. Podle neoficiálních informací mělo toto postihnout společnost Apple, která má Samsungu zaplatit na pokutách okolo 950 mil. USD.
K oblíbeným
reklama
Ve zprávě společnosti Display Supply Chain Consultants se objevila zajímavá informace, že Apple bude muset zaplatit společnosti Samsung nemalou pokutu. Konkrétně by mělo jít o zhruba 900 mld. korejských wonů, některé zdroje pak hovoří dokonce o 950 milionů USD (v přepočtu 17,5 až 22,3 mld. Kč), což je v obou případech opravdu hodně vysoká částka.
 
Apple logo
 
Pokuta měla postihnout společnost Apple kvůli tomu, že nesplnila své smluvní závazky, jimiž byl počet odebraných panelů OLED. Jejich množství bylo nižší a Apple tak má doplatit za tento zbytek, který sice neodebral, ale měl ho nasmlouvaný a zarezervovaný. Tato částka měla pomoci divizi displejů Samsungu snížit ztráty. Apple měl od Samsungu odebrat 55 milionů panelů, od LG pak dalších 20 milionů, menší díl měla dodat i společnost BOE Technology, její displeje ale neprošly kvalitativními testy. Zajímavostí je, že podobnou pokutu (683 mil. USD) zaplatil Apple Samsungu i loni za tentýž problém (ze neodebrání dohodnutého množství displejů v roce 2018). Tehdy za to mohla slabá poptávka po telefonech v Číně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala