www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple údajně chystá 32" 6K monitor a větší MacBook Pro

Apple údajně chystá 32" 6K monitor a větší MacBook Pro
, , aktualita
Společnost Apple údajně letos chystá výrazné oživení na poli Maců a obecně počítačového hardwaru. Po letech se prý můžeme těšit na nový profesionální monitor a objevit by se mohly také nové větší MacBooky Pro.
K oblíbeným
reklama
Apple se snaží oprostit od závislosti na prodeji hardwaru a soustředí se na kategorii služeb, ze kterých může mít vysoké provize, nicméně to rozhodně neznamená, že by chtěl na hardware zapomenout. Tento rok by podle zvěstí kolujících internetem měl zapracovat více i na věcech kolem počítačů. Předně by se do výroby měl vrátit profesionální monitor, konkrétně se hovoří o 32" panelu s velmi vysokým 6K rozlišením, který by měl využívat Mini-LED podsvícení. Připomeňme, že poslední monitor od Applu, model Thunderbolt Display dostupný do roku 2016, měl 27" úhlopříčku a WQHD rozlišení. Poté se už Apple spoléhal na 27" monitor LG UltraFine 5K monitor.
 
Apple Thunderbolt Display
 
Hovoří se také o tom, že by se měla inovovat nabídka MacBooků Pro, ale to není nijak překvapivé (MacBooky se inovují pravidelně). Nejmenší 13" model by měl dostat podporu až 32 GB RAM, která zatím dostupná jen pro 15" model. Především by se ale měla objevit nová vlajková loď s větším displejem. Zprávy hovoří, že by měl mít 16" až 16,5" obrazovku a vrátí tak velkou úhlopříčku do nabídky po dlouhých 7 letech, když v roce 2012 skončila výroba 17" modelu MacBook Pro.
 
Každopádně my můžeme doufat hlavně v to, že se Applu podaří vyvarovat dvou problémů, které jej poslední dobou sužují. Prvně jsou to extrémně nadsazené ceny, které jsou výrazně vyšší než ty doposud už tak hodně vysoké (velmi dobře to jde vidět na slabých prodejích hodně předražených iPhonů XR a XS, které by se měly zlevňovat). Produkty Apple nikdy nebyly levné, ale cenové sebevědomí Applu v posledním roce už i pro mnohé zastánce Applu přehnalo přijatelné meze. Za druhé doufejme, že produkty opravdu pořádně otestuje před uvedením na trh, aby MacBooky Pro nestíhala jedna aféra za druhou (u poslední generace zejména klávesnice a vadně nastavené chlazení). Za tu cenu to byla opravdu ostuda.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková