www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple údajně chystá 32" 6K monitor a větší MacBook Pro

Apple údajně chystá 32" 6K monitor a větší MacBook Pro
, , aktualita
Společnost Apple údajně letos chystá výrazné oživení na poli Maců a obecně počítačového hardwaru. Po letech se prý můžeme těšit na nový profesionální monitor a objevit by se mohly také nové větší MacBooky Pro.
K oblíbeným
reklama
Apple se snaží oprostit od závislosti na prodeji hardwaru a soustředí se na kategorii služeb, ze kterých může mít vysoké provize, nicméně to rozhodně neznamená, že by chtěl na hardware zapomenout. Tento rok by podle zvěstí kolujících internetem měl zapracovat více i na věcech kolem počítačů. Předně by se do výroby měl vrátit profesionální monitor, konkrétně se hovoří o 32" panelu s velmi vysokým 6K rozlišením, který by měl využívat Mini-LED podsvícení. Připomeňme, že poslední monitor od Applu, model Thunderbolt Display dostupný do roku 2016, měl 27" úhlopříčku a WQHD rozlišení. Poté se už Apple spoléhal na 27" monitor LG UltraFine 5K monitor.
 
Apple Thunderbolt Display
 
Hovoří se také o tom, že by se měla inovovat nabídka MacBooků Pro, ale to není nijak překvapivé (MacBooky se inovují pravidelně). Nejmenší 13" model by měl dostat podporu až 32 GB RAM, která zatím dostupná jen pro 15" model. Především by se ale měla objevit nová vlajková loď s větším displejem. Zprávy hovoří, že by měl mít 16" až 16,5" obrazovku a vrátí tak velkou úhlopříčku do nabídky po dlouhých 7 letech, když v roce 2012 skončila výroba 17" modelu MacBook Pro.
 
Každopádně my můžeme doufat hlavně v to, že se Applu podaří vyvarovat dvou problémů, které jej poslední dobou sužují. Prvně jsou to extrémně nadsazené ceny, které jsou výrazně vyšší než ty doposud už tak hodně vysoké (velmi dobře to jde vidět na slabých prodejích hodně předražených iPhonů XR a XS, které by se měly zlevňovat). Produkty Apple nikdy nebyly levné, ale cenové sebevědomí Applu v posledním roce už i pro mnohé zastánce Applu přehnalo přijatelné meze. Za druhé doufejme, že produkty opravdu pořádně otestuje před uvedením na trh, aby MacBooky Pro nestíhala jedna aféra za druhou (u poslední generace zejména klávesnice a vadně nastavené chlazení). Za tu cenu to byla opravdu ostuda.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková