www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple údajně chystá 32" 6K monitor a větší MacBook Pro

Apple údajně chystá 32" 6K monitor a větší MacBook Pro
, , aktualita
Společnost Apple údajně letos chystá výrazné oživení na poli Maců a obecně počítačového hardwaru. Po letech se prý můžeme těšit na nový profesionální monitor a objevit by se mohly také nové větší MacBooky Pro.
K oblíbeným
reklama
Apple se snaží oprostit od závislosti na prodeji hardwaru a soustředí se na kategorii služeb, ze kterých může mít vysoké provize, nicméně to rozhodně neznamená, že by chtěl na hardware zapomenout. Tento rok by podle zvěstí kolujících internetem měl zapracovat více i na věcech kolem počítačů. Předně by se do výroby měl vrátit profesionální monitor, konkrétně se hovoří o 32" panelu s velmi vysokým 6K rozlišením, který by měl využívat Mini-LED podsvícení. Připomeňme, že poslední monitor od Applu, model Thunderbolt Display dostupný do roku 2016, měl 27" úhlopříčku a WQHD rozlišení. Poté se už Apple spoléhal na 27" monitor LG UltraFine 5K monitor.
 
Apple Thunderbolt Display
 
Hovoří se také o tom, že by se měla inovovat nabídka MacBooků Pro, ale to není nijak překvapivé (MacBooky se inovují pravidelně). Nejmenší 13" model by měl dostat podporu až 32 GB RAM, která zatím dostupná jen pro 15" model. Především by se ale měla objevit nová vlajková loď s větším displejem. Zprávy hovoří, že by měl mít 16" až 16,5" obrazovku a vrátí tak velkou úhlopříčku do nabídky po dlouhých 7 letech, když v roce 2012 skončila výroba 17" modelu MacBook Pro.
 
Každopádně my můžeme doufat hlavně v to, že se Applu podaří vyvarovat dvou problémů, které jej poslední dobou sužují. Prvně jsou to extrémně nadsazené ceny, které jsou výrazně vyšší než ty doposud už tak hodně vysoké (velmi dobře to jde vidět na slabých prodejích hodně předražených iPhonů XR a XS, které by se měly zlevňovat). Produkty Apple nikdy nebyly levné, ale cenové sebevědomí Applu v posledním roce už i pro mnohé zastánce Applu přehnalo přijatelné meze. Za druhé doufejme, že produkty opravdu pořádně otestuje před uvedením na trh, aby MacBooky Pro nestíhala jedna aféra za druhou (u poslední generace zejména klávesnice a vadně nastavené chlazení). Za tu cenu to byla opravdu ostuda.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
OEM výrobci: nedostatek procesorů Intel přetrvá do příštího roku OEM výrobci: nedostatek procesorů Intel přetrvá do příštího roku
Dle ujištění Intelu měl být nedostatek jeho procesorů už dávno věcí minulosti, ovšem přímo od něj jsme se nedávno dozvěděli, že stále trvá. Dle OEM výrobců se to navíc v nejbližší budoucnosti nezmění. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek