www.svethardware.cz
>
>
>

Apple uvádí kreditní kartu Apple Card

Apple uvádí kreditní kartu Apple Card
, , aktualita
Apple se snaží výrazně rozšířit portfolio svých služeb. Jednou z novinek, které byly uvedeny na dnešní keynote, jsou i kreditní karty Apple Card. Ty nabídnou nevídané podmínky a až 3% zpětnou odměnu za nákup.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple si je vědoma, že prodejem hardwaru až tak moc nezbohatne a velmi dobře ví, že potřebuje rozšířit nabídku služeb, kde si může trvale účtovat provize nejrůznějšího druhu. Jednou z nových služeb je rozšíření o bankovnictví. Konkrétně jde o kreditní karty Apple Card. Ta je k dispozici jako karta do aplikace Apple Wallet, ale také jako klasická fyzická platební karta, která ale následuje typický minimalistický design Applu a nemá na sobě ani číslo karty ani CVV kód nebo datum expirace. Ta bude použitelná tam, kde zatím nejsou akceptovány platby pomocí Apple Pay. Jinak klidně můžete platit mobilem.
 
Apple Card
 
Za kartou stojí spolupráce s bankou Goldman Sachs a společností Mastercard, přičemž nabízí takové podmínky, které nejsou u kreditních karet zrovna obvyklé. Architektura je nastavena tak, že zajišťuje výrazně vyšší úroveň soukromí, takže banka např. nemůže prodávat data o uživatelích třetím stranám. Informace o tom, kde, co a za kolik se nakupovalo, neputuje ani do Applu (to ví jen aplikace v telefonu). Zajímavostí jsou odměny za nákupy. Pokud uživatel nakoupí nějakou službu od Applu, dostane zpět 3 % z hodnoty nákupu. V případě využití Apple Pay dostane 2 % zpátky a při nákupech s pomocí fyzické karty je to pak 1 %. Tuto funkci pak Apple nazývá Daily Cash a připisuje se zpět každý den.
 
Apple Card
 
Apple je také lákavý díky tomu, že zde nejsou žádné další poplatky kromě standardních úroků. Nebude tak chtít poplatky za pozdní splacení, mezinárodní transakce, překročení limitu nebo další paušály. Aplikace v telefonu pak dokáže uživateli ukázat, jaké jsou úroky podle toho, kdy uživatel zaplatí vypůjčený kredit. Kreditní karta bude nejprve k dispozici v USA, postupně by se měla objevit i v dalších zemích, nicméně u nás to asi potrvá ještě nějakou dobu, pokud se jí vůbec dočkáme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková