www.svethardware.cz
>
>
>

Apple uvádí kreditní kartu Apple Card

Apple uvádí kreditní kartu Apple Card
, , aktualita
Apple se snaží výrazně rozšířit portfolio svých služeb. Jednou z novinek, které byly uvedeny na dnešní keynote, jsou i kreditní karty Apple Card. Ty nabídnou nevídané podmínky a až 3% zpětnou odměnu za nákup.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple si je vědoma, že prodejem hardwaru až tak moc nezbohatne a velmi dobře ví, že potřebuje rozšířit nabídku služeb, kde si může trvale účtovat provize nejrůznějšího druhu. Jednou z nových služeb je rozšíření o bankovnictví. Konkrétně jde o kreditní karty Apple Card. Ta je k dispozici jako karta do aplikace Apple Wallet, ale také jako klasická fyzická platební karta, která ale následuje typický minimalistický design Applu a nemá na sobě ani číslo karty ani CVV kód nebo datum expirace. Ta bude použitelná tam, kde zatím nejsou akceptovány platby pomocí Apple Pay. Jinak klidně můžete platit mobilem.
 
Apple Card
 
Za kartou stojí spolupráce s bankou Goldman Sachs a společností Mastercard, přičemž nabízí takové podmínky, které nejsou u kreditních karet zrovna obvyklé. Architektura je nastavena tak, že zajišťuje výrazně vyšší úroveň soukromí, takže banka např. nemůže prodávat data o uživatelích třetím stranám. Informace o tom, kde, co a za kolik se nakupovalo, neputuje ani do Applu (to ví jen aplikace v telefonu). Zajímavostí jsou odměny za nákupy. Pokud uživatel nakoupí nějakou službu od Applu, dostane zpět 3 % z hodnoty nákupu. V případě využití Apple Pay dostane 2 % zpátky a při nákupech s pomocí fyzické karty je to pak 1 %. Tuto funkci pak Apple nazývá Daily Cash a připisuje se zpět každý den.
 
Apple Card
 
Apple je také lákavý díky tomu, že zde nejsou žádné další poplatky kromě standardních úroků. Nebude tak chtít poplatky za pozdní splacení, mezinárodní transakce, překročení limitu nebo další paušály. Aplikace v telefonu pak dokáže uživateli ukázat, jaké jsou úroky podle toho, kdy uživatel zaplatí vypůjčený kredit. Kreditní karta bude nejprve k dispozici v USA, postupně by se měla objevit i v dalších zemích, nicméně u nás to asi potrvá ještě nějakou dobu, pokud se jí vůbec dočkáme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry
Na internetu se objevily benchmarky připravovaného serverového procesoru AMD EPYC 7452. Ten má být postaven na nové 7nm architektuře Rome a OpenBenchmarking jej postavili proti 20jádrovému Intelu Xeon Gold 6148.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM
Společnost Nvidia chystá rozšířit podporu pro HPC se svým rozhraním CUDA-X i na architekturu s procesory ARM. Cílem je pokrýt všechny hlavní architektury a nabídnout velmi úsporné řešení s vysokým výpočetním výkonem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Facebook představuje svou kryptoměnu Libra Facebook představuje svou kryptoměnu Libra
Už dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, že sociální síť Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu a dnes to bylo i oficiálně potvrzeno. Založena byla finanční divize Calibra a virtuální měna ponese název Libra.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů