www.svethardware.cz
>
>
>

Apple uvádí kreditní kartu Apple Card

Apple uvádí kreditní kartu Apple Card
, , aktualita
Apple se snaží výrazně rozšířit portfolio svých služeb. Jednou z novinek, které byly uvedeny na dnešní keynote, jsou i kreditní karty Apple Card. Ty nabídnou nevídané podmínky a až 3% zpětnou odměnu za nákup.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple si je vědoma, že prodejem hardwaru až tak moc nezbohatne a velmi dobře ví, že potřebuje rozšířit nabídku služeb, kde si může trvale účtovat provize nejrůznějšího druhu. Jednou z nových služeb je rozšíření o bankovnictví. Konkrétně jde o kreditní karty Apple Card. Ta je k dispozici jako karta do aplikace Apple Wallet, ale také jako klasická fyzická platební karta, která ale následuje typický minimalistický design Applu a nemá na sobě ani číslo karty ani CVV kód nebo datum expirace. Ta bude použitelná tam, kde zatím nejsou akceptovány platby pomocí Apple Pay. Jinak klidně můžete platit mobilem.
 
Apple Card
 
Za kartou stojí spolupráce s bankou Goldman Sachs a společností Mastercard, přičemž nabízí takové podmínky, které nejsou u kreditních karet zrovna obvyklé. Architektura je nastavena tak, že zajišťuje výrazně vyšší úroveň soukromí, takže banka např. nemůže prodávat data o uživatelích třetím stranám. Informace o tom, kde, co a za kolik se nakupovalo, neputuje ani do Applu (to ví jen aplikace v telefonu). Zajímavostí jsou odměny za nákupy. Pokud uživatel nakoupí nějakou službu od Applu, dostane zpět 3 % z hodnoty nákupu. V případě využití Apple Pay dostane 2 % zpátky a při nákupech s pomocí fyzické karty je to pak 1 %. Tuto funkci pak Apple nazývá Daily Cash a připisuje se zpět každý den.
 
Apple Card
 
Apple je také lákavý díky tomu, že zde nejsou žádné další poplatky kromě standardních úroků. Nebude tak chtít poplatky za pozdní splacení, mezinárodní transakce, překročení limitu nebo další paušály. Aplikace v telefonu pak dokáže uživateli ukázat, jaké jsou úroky podle toho, kdy uživatel zaplatí vypůjčený kredit. Kreditní karta bude nejprve k dispozici v USA, postupně by se měla objevit i v dalších zemích, nicméně u nás to asi potrvá ještě nějakou dobu, pokud se jí vůbec dočkáme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů