www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Apple uvolňuje macOS 10.15 Catalina, iTunes končí

Apple uvolňuje macOS 10.15 Catalina, iTunes končí
, , aktualita
Apple včera uvolnil novou verzi operačního systému macOS 10.15 Catalina. Ten se zbavuje iTunes, jejichž funkčnost přebírá např. Apple Music, umožňuje také použití tabletu iPad jako druhé obrazovky.
K oblíbeným
reklama
Uživatelé počítačů Apple iMac, Mac a MacBook budou moci využít nového operačního systému Apple macOS 10.15 Catalina. Ten přináší zejména těsnější integraci s mobilními zařízeními iPad i iPhone. Díky Project Catalyst bylo umožněno vývojářům snáze portovat aplikace z iOS 13 a iPadOS 13 na macOS, takže je možné, že se v budoucnu pro macOS objeví více aplikací, které jsou nyní k dispozici pro iPhony a iPady. S tím souvisí i další novinka, funkce Sidecar, tedy drátové i bezdrátové připojení iPadu jako druhého monitoru k počítači, která z iPadu a Apple Pencil může udělat i tablet pro ovládání vybraných aplikací v Macu.
 
Apple macOS Catalina
 
Nový macOS ale také znamená konec pro iTunes. Jeho funkci ale z velké části převezme Apple Music, ale také Apple Podcasts, Apple TV a Apple Books, které mají také podporu audioknih. Lidé tak o nakoupené produkty nepřijdou. Platné zůstanou i dárkové poukazy z iTunes pro nákup v těchto službách. Správu a synchronizaci zařízení pak má na starosti aplikace Finder.
 
Do macOS 10.15 se dostala i funkce monitorující čas strávený u obrazovky, navíc se synchronizuje i s ostatními zařízeními Applu, takže víte, kolik strávíte na konkrétních zařízeních. Zapracovalo se i na e-mailu, který nyní dovoluje blokovat e-maily, nebo usnadnit odhlášení přijímání e-mailů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2 Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2
Na závěr pracovního týdne si můžeme zaslintat nad PC verzí hry Red Dead Redemption 2. Ta byla vylepšena i z grafického hlediska právě s ohledem na možnosti a výkon moderních osobních počítačů. A je to vidět.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon? Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon?
Autoři hry World of Tanks se nedávno pochlubili tím, že do své hry implementovali ray tracing, který bude moci pracovat pod DirectX 11 a nebude potřebovat žádný zvláštní hardware, čili GeForce RTX. Jak to funguje? 
Včera, recenze, Jan Vítek7 komentářů