www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Apple uvolňuje macOS 10.15 Catalina, iTunes končí

Apple uvolňuje macOS 10.15 Catalina, iTunes končí
, , aktualita
Apple včera uvolnil novou verzi operačního systému macOS 10.15 Catalina. Ten se zbavuje iTunes, jejichž funkčnost přebírá např. Apple Music, umožňuje také použití tabletu iPad jako druhé obrazovky.
K oblíbeným
reklama
Uživatelé počítačů Apple iMac, Mac a MacBook budou moci využít nového operačního systému Apple macOS 10.15 Catalina. Ten přináší zejména těsnější integraci s mobilními zařízeními iPad i iPhone. Díky Project Catalyst bylo umožněno vývojářům snáze portovat aplikace z iOS 13 a iPadOS 13 na macOS, takže je možné, že se v budoucnu pro macOS objeví více aplikací, které jsou nyní k dispozici pro iPhony a iPady. S tím souvisí i další novinka, funkce Sidecar, tedy drátové i bezdrátové připojení iPadu jako druhého monitoru k počítači, která z iPadu a Apple Pencil může udělat i tablet pro ovládání vybraných aplikací v Macu.
 
Apple macOS Catalina
 
Nový macOS ale také znamená konec pro iTunes. Jeho funkci ale z velké části převezme Apple Music, ale také Apple Podcasts, Apple TV a Apple Books, které mají také podporu audioknih. Lidé tak o nakoupené produkty nepřijdou. Platné zůstanou i dárkové poukazy z iTunes pro nákup v těchto službách. Správu a synchronizaci zařízení pak má na starosti aplikace Finder.
 
Do macOS 10.15 se dostala i funkce monitorující čas strávený u obrazovky, navíc se synchronizuje i s ostatními zařízeními Applu, takže víte, kolik strávíte na konkrétních zařízeních. Zapracovalo se i na e-mailu, který nyní dovoluje blokovat e-maily, nebo usnadnit odhlášení přijímání e-mailů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek