reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Apple už tento týden představí nové iMac Pro s Xeony a Vegou

12.12.2017, Jan Vítek, aktualita
Apple už tento týden představí nové iMac Pro s Xeony a Vegou
Apple má už tento týden konečně vypustit do světa nové počítače iMac Pro, které budou představovat zásadní modernizaci stávající nabídky desktopů. Půjde už o počítače, které využijí procesory Xeon a grafiky Vega. 
Společnost Apple ohlásila nové iMac Pro již v červnu jako vůbec první profesionální modely v jejich nabídce počítačů, jež bychom zařadili mezi All in One. V jednom těle s displejem tak najdeme veškerý hlavní hardware, jemuž bude vévodit procesor Intel Xeon, paměť s podporou ECC a samostatná grafika generace AMD Vega.
 
 
Očekáváno bylo, že tyto počítače přijdou na trh někdy ke konci roku, o čemž se výrobce nezmiňoval, ale to se nyní změnilo. Apple ohlásil, že iMac Pro se dostanou do nabídky 14. prosince, čili již tento týden ve čtvrtek.  
 
V portfoliu této firmy byl dosud nejvýše mezi iMacy 27" model s rozlišením 5K, ovšem veškeré dosavadní iMacy nyní zastíní nová řada iMac Pro, a to dle očekávání i cenou. Stále budou mít 27" LCD s rozlišením 5K, však to ani není třeba vylepšovat, ovšem pod ním bude až 18jádrový procesor Xeon, až 128 GB paměti DDR4 s ECC a různá GPU s výkonem až 22 TFLOPS a 16 GB paměti HBM2. To se pochopitelně týká výkonu v FP16, čili Half Precision a dle udávané cifry půjde o něco mezi RX Vega 56 a 64. V příštím roce už budou následovat nové počítače Mac Pro, čili následovníci klasických desktopů, pokud se tedy ve spojení s Macy dá o klasice vůbec mluvit. 
 
Je zřejmé, že kombinace 18jádrového Xeonu a GPU Vega bude vyžadovat velice silné chlazení, takže doufejme, že si na tom dali v Applu záležet. Ostatně se obecně mluví o novém chladicím řešení, které má být oproti tomu v dosavadních iMac o 80 % výkonnější. 
 
Dále můžeme zmínit až 4TB SSD, což bude bezpochyby model pro rozhraní PCI Express a také tu budou čtyři porty Thunderbolt 3, které poslouží pro další prvky rozšíření. Využít je budeme moci pro napojení až dvou dalších displejů s rozlišením 5K. V základní výbavě bude také síťové rozhraní s propustností 10 Gb/s. 
 
iMac Pro tak přijdou již brzy na trh a cena bude nepřekvapivě začínat na 5000 dolarech. 
 
Zdroj: Apple


reklama