Apple vylepšuje HomeKit, asistent Siri míří na produkty třetích stran

Apple vylepšuje HomeKit, asistent Siri míří na produkty třetích stran
, , aktualita
Společnost Apple chce více rozšířit svůj systém digitálního asistenta Siri a chytré domácnosti přes HomeKit. Asistent Siri totiž nově nabízí své funkce pro produkty třetích stran a ten tak poskytne své služby mnohem širšímu množství produktů.
K oblíbeným
reklama
Apple si sice obvykle hraje na svém "vlastním písečku", ale v některých oblastech se přeci jen více otevírá světu. Nyní se to týká jeho digitálního asistenta Siri. Ten bude nově moci být integrován do produktů třetích stran a být tak více konkurenceschopnou alternativou ke Google Assistant a Amazon Alexa, které jsou podporovány obrovským množstvím hardwaru. Systém chytré domácnosti HomeKit tak tímto může dostat významnou vzpruhu. Apple přidal podporu standardu Matter, za kterým stojí i Amazon, Google nebo Samsung.
 
Apple Siri
 
Od verze iOS 15 se také příkazy asistenta Siri budou zpracovávat přednostně na zařízení a nikoli v cloudu. Tím se má zvýšit pocit bezpečí i rychlost zpracovávání. Toto bude fungovat na zařízeních s procesorem A12 Bionic a novějšími, tedy např. s iPhony XS/XR, 11, 12, SE 2. generace a novějšími iPady. Bez internetového připojení pochopitelně Siri nebude schopna provést některé příkazy vyžadující aktuální data z Internetu.
 
Pro chytrou domácnost tu máme několik dalších nových funkcí. Home Keys dá telefonu funkci klíčů k domu při využití podporovaných chytrých zámků, takto můžete dostat i klíče např. k pokoji v hotelu. HomePod rozšiřuje schopnosti např. ovládáním Apple TV, tvOS pak přidává možnost návrhů na to, na co se dívat. Stačí jen vybrat členy domácnosti, kteří sedí před TV, a systém na základě jejich historie sledování vybere obsah, který by se mohl líbit všem. HomeKit nabídne ale i lepší provázání s hodinkami Apple Watch. Ty nyní umožňují používat funkci interkomu (např. i spojení s domovním zvonkem nebo přístup k systému detekce balíčků přede dveřmi).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cyberpunk 2077 v testu s DLSS 2.2: jaký je rozdíl? Cyberpunk 2077 v testu s DLSS 2.2: jaký je rozdíl?
NVIDIA nedávno přišla s novou verzí DLSS 2.2, kterou zatím oficiálně podporuje dle našeho vědomí jen Rainbow Six Siege. Neoficiálně ji ale lze použít i třeba se Cyberpunkem 2077, a tak se můžeme pokusit zjistit, zda lze zaznamenat nějaký rozdíl. 
Dnes, recenze, Jan Vítek
Microsoft doporučil monitory pro Xbox. Je mezi nimi i 55" novinka Philips Microsoft doporučil monitory pro Xbox. Je mezi nimi i 55" novinka Philips
Vůbec poprvé se na trhu objeví monitory „Designed for Xbox“. Prozatím se jedná o tři modely Philips, Asus a Acer, které jsou vybaveny HDMI 2.1 s podporou 4K120 nebo úhlopříčkou 28 až 55 palců. 
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD
Společnosti Microsoft se pod vedením Satya Nadelly hodně daří. Větší důraz na cloud a předplatná firmě pomáhá a všímají si toho i akcionáři. Hodnota firmy tak překonala 2 biliony USD a následuje tak Apple.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma
Legendární česká hra Operation Flashpoint (nyní pod názvem Arma: Cold War Assault) je do zítřka k dispozici zdarma. Pokud jste ji nikdy nehráli, nebo naopak chcete osvěžit staré vzpomínky, můžete si ji "zakoupit".
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT
Máme tu opět nová data ze záznamů Eurasian Economic Commission (EEC), kde se objevila řada karet Gigabyte Radeon RX 6600 XT. Všechny zaregistrované modely přitom mají ve výbavě 8 GB paměti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek