www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde?

Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde?
, , aktualita
Aktualizováno: Z kuloárů se dozvídáme, že nové Apple MacBook Pro dorazí s výbavou grafických karet Radeon Pro, které ve skutečnosti využijí plnou verzi GPU Navi 14. Ta nečítá 22, ale 24 jednotek CU.  
K oblíbeným
reklama
Na čipu AMD Navi 14 budou založeny nové Radeony RX 5500, a to včetně Radeonu Pro 5500M, který se má objevit v počítačích Apple MacBook Pro s plnou výbavou 24 Compute Unit. To znamená, že budou mít 1536 Stream procesorů, přičemž AMD nám zatím prezentoval jen karty s Navi 14, které budou mít o 22 CU, a sice 1408 Stream procesorů.  
 
 
Jedno takové GPU vybavené 8 GB a 12Gb/s paměti bylo spatřeno v testu 3DMark Time Spy, kde se ukázalo s procesorem Core i9-9880H.  
 
 
 
Běžné karty Radeon RX 5500 a Radeon RX 5500M by ovšem dle dostupných informací měly nabídnout právě jen 1408 Stream procesorů. To samo o sobě není nic divného, ostatně i Radeony RX 560 později přišly s 896 Stream procesory, ačkoliv jejich GPU nabízí v plné verzi 1024 SP. Ovšem k dispozici byly či jsou i plně vybavené Radeony RX 560, což ovšem způsobilo zmatky na trhu, neboť označení obou SKU je naprosto stejné. 
 
Radeon Pro 5500M s údajnými 24 CU
 
Není tak překvapivé, že i RX 5500 nevyužijí plnou verzi Navi 14 a dalo by se uvažovat o tom, že AMD si bezchybně vyrobená GPU chystá třeba právě jen pro Apple. Prozatím alespoň neexistují žádné známky toho, že by se chystaly samostatně prodávané karty s plnotučným Navi 14.
 
Mohlo by to odpovědět i na otázku, proč AMD o 7. října, kdy tak trošku představilo nové Radeony RX 5500, o nichž už více než měsíc mlčí a my nemáme vůbec žádné informace o tom, kdy by takové karty mohly dorazit na trh. Ostatně o tom AMD pomlčelo i při jejich prezentaci a v případě této firmy to není zrovna obvyklé. Čili Navi 14 by nyní mohly putovat přednostně k firmě Apple, nicméně pokud AMD hodlá oslovit zákazníky na předvánočním trhu, už má pomalu nejvyšší čas nové karty na něj vyslat. 
 
Aktualizace: netrvalo dlouho a mobilní karta s plně vybaveným Navi 14 s 1536 SP byla potvrzena v tiskové zprávě firmy Apple. Vedle ní bude k dispozici ještě model 5300M s 1280 Stream procesory. 
 
 
Přinejmenším ten výkonnější model by pak měl nabídnout se 128bitovým rozhraním propustnost 192 GB/s, čili to znamená, že využívá paměti GDDR6 s propustností 12 Gb/s na pin. Znamená to tedy, že Navi 14 je na trhu, jen zatím ne v podobě, jakou jsme očekávali. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Inter Tiger Lake a Thunderbolt 4 Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Inter Tiger Lake a Thunderbolt 4
Gigabyte uvádí další verzi svých kompaktních desktopů Brix. V nabídce bude několik konfigurací s procesory Intel Core 11. generace a možností rozšíření o externí GPU. Dodávány budou v provedení barebone.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS
Není to dávno, co jsme zaznamenali útok pomocí ransomwaru na německou nemocnici, v důsledku čehož měla zemřít jedna pacientka. Nyní byl napaden řetězec mnoha nemocnic od UHS ve Spojených státech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí
Zákazníci se musí připravit na to, že nové konzole Xbox si rezervují nezanedbatelné procento ze svého 1TB SSD pro systém. Vedle toho se podíváme i na téma dalšího vývoje herních konzolí a jejich možný konec.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync
Společnost AOC si připravila trojici nových monitorů série E2, které sice vyloženě nepatří mezi herní modely, ale i tak všechny podporují Adaptive-Sync, čili primárně FreeSync. Jde o 31,5" a 34" panely. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 % Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 %
Z nové tiskové zprávy se dozvídáme, že Folding@home získává přímou podporu technologie NVIDIA CUDA, z čehož si můžeme slibovat výkonnostní bonus mezi 15 a 30 procenty. Vyšší výkon tak bude k dispozici i pro hledání léku na Covid-19. 
Včera, aktualita, Jan Vítek