Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo

Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
, , aktualita
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
K oblíbeným
reklama
Poslední iPhony se společnosti Apple moc nevydařily. V podstatě jediné, co je však špatně, je jejich přemrštěná cena, která je vysoká i na poměry Applu. Prodeje pak kvůli tomu dost dramaticky spadly (naproti tomu v ostatních produktech se Applu daří náramně). Magazín Fast Company si nicméně myslí, že těch problémů je tu více a v každoročně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností (Most Innovative Companies) to letos pro Apple vůbec nedopadlo moc dobře. Z prvního místa se totiž propadl až na 17. pozici.
 
Apple logo
 
Na té první byl loni díky bezdrátovým sluchátkům AirPods i díky telefonu Apple iPhone X. Ten přinesl značnou změnu designu, minimální rámečky a technologii Face ID, která je zatím nejspolehlivější a nejbezpečnější ze všech konkurenčních řešení téhož. Letos se sice magazínu líbil procesor A12 Bionic, který přináší excelentní výkon, ale celkově se mu zdá, že se Applu nepodařilo přijít s ničím až tak inovativním, což se odrazilo i na klesajících prodejích. To vše způsobilo, že se dostal až na 17. místo a na prvních pozicích jsou pak společnosti, o kterých jste patrně asi ani nikdy neslyšeli.
 
Jako první je tu čínská aplikace Meituan Dianping, která přináší pokročilé možnosti objednávání hotelů, lístků do kina, jídla i dalších věcí. Podobně tak se na druhé místo dostala singapurská služba Grab pro spolujízdu, ale také objednávání jídla a další služby. Dokonce z této oblasti vyšachovala velikána, jako je Uber. Třetí místo pak patří americké NBA, která dle magazínu přichází s inovativními možnostmi streamování zápasů a obecně elektronického sportu. Jen sledujících její streamovací služby přes Twitch přibylo 63 % a příjmy vzrostly o 25 %. A když už jsme u toho Twitche, tak ten se dostal na 10. místo.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat
Zatímco z neshod pramenící průtahy v obchodování mezi Jižní Koreou a Japonskem tlačí ceny pamětí nahoru, Gartner i tak tvrdí, že ceny DRAM v tomto roce celkově poklesnou o 42 procent. Kvůli čemu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy
Apple to měl poslední dobou ohledně 5G modemů hodně těžké. Soudní tahanice se společností Qualcomm nakonec dopadly dobře, nyní to však vypadá, že si 5G modemy zajistí sám. Chce prý převzít část Intelu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede? GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede?
NVIDIA včera odpoledne konečně vyslala na trh GeForce RTX 2080 Super, poslední z ohlášených vylepšených Turingů. Stejně jako ostatní dostala více CUDA jader i jiných jednotek a jako jediná pak výše taktované paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek15 komentářů