Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo

Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
, , aktualita
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
K oblíbeným
reklama
Poslední iPhony se společnosti Apple moc nevydařily. V podstatě jediné, co je však špatně, je jejich přemrštěná cena, která je vysoká i na poměry Applu. Prodeje pak kvůli tomu dost dramaticky spadly (naproti tomu v ostatních produktech se Applu daří náramně). Magazín Fast Company si nicméně myslí, že těch problémů je tu více a v každoročně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností (Most Innovative Companies) to letos pro Apple vůbec nedopadlo moc dobře. Z prvního místa se totiž propadl až na 17. pozici.
 
Apple logo
 
Na té první byl loni díky bezdrátovým sluchátkům AirPods i díky telefonu Apple iPhone X. Ten přinesl značnou změnu designu, minimální rámečky a technologii Face ID, která je zatím nejspolehlivější a nejbezpečnější ze všech konkurenčních řešení téhož. Letos se sice magazínu líbil procesor A12 Bionic, který přináší excelentní výkon, ale celkově se mu zdá, že se Applu nepodařilo přijít s ničím až tak inovativním, což se odrazilo i na klesajících prodejích. To vše způsobilo, že se dostal až na 17. místo a na prvních pozicích jsou pak společnosti, o kterých jste patrně asi ani nikdy neslyšeli.
 
Jako první je tu čínská aplikace Meituan Dianping, která přináší pokročilé možnosti objednávání hotelů, lístků do kina, jídla i dalších věcí. Podobně tak se na druhé místo dostala singapurská služba Grab pro spolujízdu, ale také objednávání jídla a další služby. Dokonce z této oblasti vyšachovala velikána, jako je Uber. Třetí místo pak patří americké NBA, která dle magazínu přichází s inovativními možnostmi streamování zápasů a obecně elektronického sportu. Jen sledujících její streamovací služby přes Twitch přibylo 63 % a příjmy vzrostly o 25 %. A když už jsme u toho Twitche, tak ten se dostal na 10. místo.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková