www.svethardware.cz
>
>
>
>

APU Kaveri: výkon 856 GFLOPS a jiné detaily

APU Kaveri: výkon 856 GFLOPS a jiné detaily
, , aktualita
Společnost AMD má před sebou vypuštění velmi nadějné generace APU s označením Kaveri, která přinesou na trh novou procesorovou i grafickou architekturu společně v jednom čipu pod taktovkou HSA. Podívejme se, co nového AMD prozradilo.
reklama
Naposledy jsme čipy AMD Kaveri zmiňovali na konci října, kdy bylo potvrzeno, že se na trh dostanou až v příštím roce. Nyní bylo upřesněno, že tato nová APU pro sockety AM2+ přijdou do obchodů 14. ledna, čili týden po CES 2014.

Další novinkou je, že v případě nového čipu A10-7850K můžeme očekávat celkový výkon slušných 856 GFLOPS, přičemž samotný čip se bude skládat ze dvou modulů Steamroller (4x CPU) taktovaných na 3,7 GHz a GPU s osmi jednotkami GCN 1.1, čili 512 jádry pracujícími na 720 MHz. To odpovídá grafice Radeon HD 7750. Samotnou výrobu si vzala na bedra společnost GlobalFoundries, která k tomu použije 28nm proces.

Další informace mluví o paměťové architektuře hUMA (heterogeneous Unified Memory Architecture), která propojuje CPU a GPU, jež budou přistupovat do společné operační paměti. Výhodou má být zvýšení výkonu a efektivity, zatímco HSA (Heterogeneous System Architecture) se má postarat o spojení výpočetního výkonu CPU i GPU. Novinkou týkající se spotřeby a efektivity je paměť L2, jejíž nepotřebné části se budou moci vypnout v závislosti na režimu, v němž APU právě pracuje.
Mezi očekávané vlastnosti pak patří podpora API AMD Mantle a TrueAudio. Veškeré informace a detaily ohledně nových APU by AMD mělo zveřejnit právě na CES 2014, čili hned na začátku příštího roku.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA
Izraelská společnost SpaceIL v noci na dnešek uskutečnila svůj záměr vyslat na Měsíc přistávací modul a k tomu využila služeb společnosti SpaceX a komunikační podporu pak zajistí americká NASA. Pro izraelský program to tak je velká premiéra. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU
Raja Koduri nedávno zval šikovné vývojáře do svého týmu a sliboval jim, že nebudou prostě jen pracovat, ale stanou se součástí hnutí. Nyní něčím podobným Intel láká i širokou veřejnost, a to na "The Odyssey". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu
Přistávací modul InSight, který se vydal prozkoumat ze své stacionární pozice Mars, už poskytuje denní přehledy o počasí, a to pochopitelně týkající se Elysium Planitia, kde se nachází. Naposledy se teploty vyšplhaly na ještě snesitelných -13 °C.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward
Tisková zpráva od firmy NVIDIA se v době psaní těchto řádků ještě neobjevila, ale to se jistě velice brzy změní, takže můžeme říci, že dnes na trh přichází karty GeForce GTX 1660 Ti a nejvíce si pospíšil Gainward. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek