www.svethardware.cz
>
>
>
>

APU Kaveri: výkon 856 GFLOPS a jiné detaily

APU Kaveri: výkon 856 GFLOPS a jiné detaily
, , aktualita
Společnost AMD má před sebou vypuštění velmi nadějné generace APU s označením Kaveri, která přinesou na trh novou procesorovou i grafickou architekturu společně v jednom čipu pod taktovkou HSA. Podívejme se, co nového AMD prozradilo.
K oblíbeným
reklama
Naposledy jsme čipy AMD Kaveri zmiňovali na konci října, kdy bylo potvrzeno, že se na trh dostanou až v příštím roce. Nyní bylo upřesněno, že tato nová APU pro sockety AM2+ přijdou do obchodů 14. ledna, čili týden po CES 2014.

Další novinkou je, že v případě nového čipu A10-7850K můžeme očekávat celkový výkon slušných 856 GFLOPS, přičemž samotný čip se bude skládat ze dvou modulů Steamroller (4x CPU) taktovaných na 3,7 GHz a GPU s osmi jednotkami GCN 1.1, čili 512 jádry pracujícími na 720 MHz. To odpovídá grafice Radeon HD 7750. Samotnou výrobu si vzala na bedra společnost GlobalFoundries, která k tomu použije 28nm proces.

Další informace mluví o paměťové architektuře hUMA (heterogeneous Unified Memory Architecture), která propojuje CPU a GPU, jež budou přistupovat do společné operační paměti. Výhodou má být zvýšení výkonu a efektivity, zatímco HSA (Heterogeneous System Architecture) se má postarat o spojení výpočetního výkonu CPU i GPU. Novinkou týkající se spotřeby a efektivity je paměť L2, jejíž nepotřebné části se budou moci vypnout v závislosti na režimu, v němž APU právě pracuje.
Mezi očekávané vlastnosti pak patří podpora API AMD Mantle a TrueAudio. Veškeré informace a detaily ohledně nových APU by AMD mělo zveřejnit právě na CES 2014, čili hned na začátku příštího roku.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Zabugovaný software arizonských věznic drží vězně za mřížemi déle, než by měl Zabugovaný software arizonských věznic drží vězně za mřížemi déle, než by měl
Nejen u nás jsou výsledky státních zakázek na software často změtí programů plných chyb. Své si užívají i v arizonských vězeních. Software ACIS by měl zajišťovat evidenci vězňů i doby jejich propouštění, místo pomoci ale spíše škodí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře