www.svethardware.cz
>
>
>

APWorks Light Rider, elektrická motorka vyrobená pomocí 3D tisku

APWorks Light Rider, elektrická motorka vyrobená pomocí 3D tisku
, , aktualita
3D tisk se dá použít k výrobě nejrůznějších věcí a dokonce se pomocí této technologie dají vyrábět dopravní prostředky. Společnost APWorks, která je součástí Airbus Group, "vytiskla" superlehkou elektrickou motorku o hmotnosti pouze 35 kilogramů.
K oblíbeným
reklama
APWorks je společnost spadající pod Airbus Group a nově má na kontě velmi zajímavý dopravní prostředek. Je jím nový motocykl Light Rider, jehož hmotnost činí pouhých 35 kilogramů. To ale není jediná zajímavost. Jeho rám byl totiž vyroben pomocí 3D tisku a 30 mikrometrů tenkých vrstev. K výrobě použili kovový prášek a speciální hliník používaný v letectví (Scalmalloy). Výsledkem je, že tento 3D-vytištěný rám váží jen 6 kilogramů.


APWorks Light Rider


Výrobce hovoří, že pevnost rámů je podobná jako u titanu a 3D tisk byl nutný k tomu, aby mohli vyrobit rám s bionickým designem, který vidíte dole na snímku (normálními metodami by se toho nedalo dosáhnout). Pochopitelně, 3D tisk byl využit jen k výrobě rámu, ostatní součásti jsou standardní. Motocykl Light Rider má 6kW elektrický motor s točivým momentem 130 Nm. Maximální rychlost činí 80 km/h a z rychlosti 0 na 45 km/h se dostane během 3 sekund. Na vyměnitelnou baterii dokáže ujet 60 kilometrů.


Rám APWorks Light Rider


Společnost APWorks plánuje "vytisknout" jen 50 kusů této motorky a je možné si ji předobjednat. Bude stát nemalých 50.000 EUR bez daně.Zdroje: lightrider.apworks.de, engadget.com, extrahw.com

reklama
Nejnovější články
PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle
Společnosti Sony a Microsoft se nově podělily o své finanční výsledky týkající se i herních konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X a S. Obě se chlubí rekordními čísly, i když vítěz tu přece jen je a vcelku jasný a očekávaný. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690 Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690
Není to samozřejmě jisté, ale dle Igora Wallosseka by Intel měl letos dostat na trh jen velice omezenou skladbu desktopových procesorů Alder Lake s tím, že ostatní modely plus slabší čipové sady přijdou až v dalším roce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Taiwan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz? Taiwan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz?
Tchaj-wanské úřady přijaly záměr TSMC postavit poblíž města Baoshan novou továrnu, která bude využita pro výrobu dosud nejmodernějším známým procesem této společnosti. Jde o N2, čili o 2nm proces. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede
Hubbleův vesmírný dalekohled sleduje už velice dlouho okolní vesmír včetně lokálních planet a jejich měsíců. Má tak i řadu snímků jupiterova měsíce Ganymede, díky nimž se objevil důkaz o tom, že na něm existuje voda v podobě páry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány
Někteří jistě čekali, že to se systémovými požadavky Microsoftu na instalaci a zprovoznění OS Windows 11 nebude nakonec tak horké, ale z firmy nyní zní, že si stojí za svým a bude si je vynucovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů