www.svethardware.cz
>
>
>

APWorks Light Rider, elektrická motorka vyrobená pomocí 3D tisku

APWorks Light Rider, elektrická motorka vyrobená pomocí 3D tisku
, , aktualita
3D tisk se dá použít k výrobě nejrůznějších věcí a dokonce se pomocí této technologie dají vyrábět dopravní prostředky. Společnost APWorks, která je součástí Airbus Group, "vytiskla" superlehkou elektrickou motorku o hmotnosti pouze 35 kilogramů.
K oblíbeným
reklama
APWorks je společnost spadající pod Airbus Group a nově má na kontě velmi zajímavý dopravní prostředek. Je jím nový motocykl Light Rider, jehož hmotnost činí pouhých 35 kilogramů. To ale není jediná zajímavost. Jeho rám byl totiž vyroben pomocí 3D tisku a 30 mikrometrů tenkých vrstev. K výrobě použili kovový prášek a speciální hliník používaný v letectví (Scalmalloy). Výsledkem je, že tento 3D-vytištěný rám váží jen 6 kilogramů.


APWorks Light Rider


Výrobce hovoří, že pevnost rámů je podobná jako u titanu a 3D tisk byl nutný k tomu, aby mohli vyrobit rám s bionickým designem, který vidíte dole na snímku (normálními metodami by se toho nedalo dosáhnout). Pochopitelně, 3D tisk byl využit jen k výrobě rámu, ostatní součásti jsou standardní. Motocykl Light Rider má 6kW elektrický motor s točivým momentem 130 Nm. Maximální rychlost činí 80 km/h a z rychlosti 0 na 45 km/h se dostane během 3 sekund. Na vyměnitelnou baterii dokáže ujet 60 kilometrů.


Rám APWorks Light Rider


Společnost APWorks plánuje "vytisknout" jen 50 kusů této motorky a je možné si ji předobjednat. Bude stát nemalých 50.000 EUR bez daně.Zdroje: lightrider.apworks.de, engadget.com, extrahw.com

reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů