Arctic Freezer 7 X přichází i pro LGA 1200

Arctic Freezer 7 X přichází i pro LGA 1200
, , aktualita
Společnost Arctic odhalila chladič Freezer 7 X a jako obvykle se snaží nabídnout přívětivou cenu. My díky tomu ale také máme konečné potvrzení toho, že brzy nastoupí patice LGA 1200, jako by to ale už tak nebylo dost jasné. 
K oblíbeným
reklama
Arctic Freezer 7 X přichází na trh jako obvyklý věžovitý chladič s heatpipe, v jehož podobě bychom poznali výrobce i bez loga Arctic ve středu 92mm ventilátoru. Jeho oficiální cena byla stanovena na 20 dolarů, takže jde jako obvykle o spíše levnější model či nižší střední třídu. 
 
 
I na tomto produktu se přitom ukazuje, že procesory Comet Lake-S s paticí LGA 1200 už měly být nějaký ten pátek na trhu. Arctic totiž má podporu této patice uvedenou přímo na obalu, jak ukazuje fotografie od wccftech. Výrobce tak asi už nechtěl dále zdržovat uvedení svého chladiče na trh a zároveň (pochopitelně) nechtěl upravovat jeho balení či snad dokonce tvořit nové. Patice LGA 1200 tak sice stále je pod informačním embargem, ale stejně už o ní všichni vědí. 
 
 
Tento chladič má klasickou konstrukci využívající celkem 44 hliníkových žeber o tloušťce 0,4 mm a dále dvě 6mm heatpipe. Ty tvoří i styčnou plochu, takže jsou v prostoru základny zploštěny a již od výroby je na ně nanesena teplovodivá pasta MX-2. 
 
 
Ventilátor velikosti 92 mm využívá fluidní dynamická ložiska a řízení pomocí PWM na 300 až 2000 otáček za minutu. Očekávat můžeme hlučnost 22,5 až 24,5 dBA. Rozměry celého chladiče jsou 132,5 x 110,5 x 74,3 mm při hmotnosti 425 gramů, takže do běžného toweru by se měl vejít i s rezervou. Krom nového LGA 1200 pak montážní systém pochopitelně podporuje i starší patice LGA pro desktopové Intely, neboť ty mají z pohledu uchycení chladičů naprosto stejné provedení. V případě AMD platí podpora pro AM4/AM3(+) a FM1/FM2(+). 
 
V blízké budoucnosti ještě Arctic plánuje nabídnout Freezer 7 X CO vybavený ventilátorem s dvojitými kuličkovými ložisky. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet
NVIDIA nedávno potvrdila, že nová generace mobilních grafických karet GeForce už nebude rozdělena na základní Max-P a slabší Max-Q pro úspornější či tenčí počítače. Jak ale zákazník zjistí, co si kupuje? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal
V posledních dnech a týdnech se mluvilo o tom, že Intel se jistojistě chystá využít výrobní kapacity firmy TSMC k výrobě procesorů či snad dalších produktů, ovšem dle Digitimes žádná taková dohoda ještě neexistuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později
Studio CD Projekt Red o víkendu vypustilo do světa první velkou záplatu pro Cyberpunk 2077, která verzi hry povýší na 1.1 a je určena pro PC, konzole i Stadii. Jde především o ladění, opravy, přičemž herní vylepšení ještě nečekejme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Knights of the Old Republic se vrací, připraví je Lucasfilm Games? Knights of the Old Republic se vrací, připraví je Lucasfilm Games?
Už před rokem jsme slyšeli o tom, že se chystá oživení série Knights of the Old Republic, čili KOTOR a také se mluví o tom, že ji bude vyvíjet nějaké studio, jež bychom zrovna nehádali. A vůbec přitom nemusí patřit pod Electronic Arts. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Alphabet ukončuje projekt Loon, internetové spojení přes balóny Alphabet ukončuje projekt Loon, internetové spojení přes balóny
Firma Alphabet, která je mateřskou společností Googlu, ukončila projekt balónů Loon, které měly přinést internetové spojení do oblastí bez pokrytí do chudých a odlehlých oblastí, kde jsou běžné formy připojení nemožné nebo velmi drahé.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře