Arctic Freezer 7 X přichází i pro LGA 1200

Arctic Freezer 7 X přichází i pro LGA 1200
, , aktualita
Společnost Arctic odhalila chladič Freezer 7 X a jako obvykle se snaží nabídnout přívětivou cenu. My díky tomu ale také máme konečné potvrzení toho, že brzy nastoupí patice LGA 1200, jako by to ale už tak nebylo dost jasné. 
K oblíbeným
reklama
Arctic Freezer 7 X přichází na trh jako obvyklý věžovitý chladič s heatpipe, v jehož podobě bychom poznali výrobce i bez loga Arctic ve středu 92mm ventilátoru. Jeho oficiální cena byla stanovena na 20 dolarů, takže jde jako obvykle o spíše levnější model či nižší střední třídu. 
 
 
I na tomto produktu se přitom ukazuje, že procesory Comet Lake-S s paticí LGA 1200 už měly být nějaký ten pátek na trhu. Arctic totiž má podporu této patice uvedenou přímo na obalu, jak ukazuje fotografie od wccftech. Výrobce tak asi už nechtěl dále zdržovat uvedení svého chladiče na trh a zároveň (pochopitelně) nechtěl upravovat jeho balení či snad dokonce tvořit nové. Patice LGA 1200 tak sice stále je pod informačním embargem, ale stejně už o ní všichni vědí. 
 
 
Tento chladič má klasickou konstrukci využívající celkem 44 hliníkových žeber o tloušťce 0,4 mm a dále dvě 6mm heatpipe. Ty tvoří i styčnou plochu, takže jsou v prostoru základny zploštěny a již od výroby je na ně nanesena teplovodivá pasta MX-2. 
 
 
Ventilátor velikosti 92 mm využívá fluidní dynamická ložiska a řízení pomocí PWM na 300 až 2000 otáček za minutu. Očekávat můžeme hlučnost 22,5 až 24,5 dBA. Rozměry celého chladiče jsou 132,5 x 110,5 x 74,3 mm při hmotnosti 425 gramů, takže do běžného toweru by se měl vejít i s rezervou. Krom nového LGA 1200 pak montážní systém pochopitelně podporuje i starší patice LGA pro desktopové Intely, neboť ty mají z pohledu uchycení chladičů naprosto stejné provedení. V případě AMD platí podpora pro AM4/AM3(+) a FM1/FM2(+). 
 
V blízké budoucnosti ještě Arctic plánuje nabídnout Freezer 7 X CO vybavený ventilátorem s dvojitými kuličkovými ložisky. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
První testy: o kolik procent je nová GTX 1650 s GDDR6 rychlejší než stará verze? První testy: o kolik procent je nová GTX 1650 s GDDR6 rychlejší než stará verze?
Grafická karta GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6 přichází stále ještě jako oficiálně nepředstavená novinka, ale její nástup je v podstatě jistý. Nyní se můžeme podívat na to, jaký výkonnostní nárůst můžeme očekávat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hubble a XMM-Newton našel nejlepší důkaz o existenci středních černých děr Hubble a XMM-Newton našel nejlepší důkaz o existenci středních černých děr
Černé díry střední velikosti jsou objekty, které jsou na tom podobně jako temná hmota či energie. Je zřejmé, že tam někde musí být, ale přesvědčivý důkaz zatím chybí. Nebo snad chyběl, jak ukazuje nová zpráva.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nastupuje NIC Killer E3100 pro 2,5Gb/s Ethernet Nastupuje NIC Killer E3100 pro 2,5Gb/s Ethernet
Společnost River Networks ohlásila vylepšenou verzi svého ethernetového kontroleru E3000, která přijde s označením E3000 a podporou Ethernetu s propustností 2,5 Gb/s. Nastane už přechod na rychlejší sítě?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář