Arctic Freezer 7 X přichází i pro LGA 1200

Arctic Freezer 7 X přichází i pro LGA 1200
, , aktualita
Společnost Arctic odhalila chladič Freezer 7 X a jako obvykle se snaží nabídnout přívětivou cenu. My díky tomu ale také máme konečné potvrzení toho, že brzy nastoupí patice LGA 1200, jako by to ale už tak nebylo dost jasné. 
K oblíbeným
reklama
Arctic Freezer 7 X přichází na trh jako obvyklý věžovitý chladič s heatpipe, v jehož podobě bychom poznali výrobce i bez loga Arctic ve středu 92mm ventilátoru. Jeho oficiální cena byla stanovena na 20 dolarů, takže jde jako obvykle o spíše levnější model či nižší střední třídu. 
 
 
I na tomto produktu se přitom ukazuje, že procesory Comet Lake-S s paticí LGA 1200 už měly být nějaký ten pátek na trhu. Arctic totiž má podporu této patice uvedenou přímo na obalu, jak ukazuje fotografie od wccftech. Výrobce tak asi už nechtěl dále zdržovat uvedení svého chladiče na trh a zároveň (pochopitelně) nechtěl upravovat jeho balení či snad dokonce tvořit nové. Patice LGA 1200 tak sice stále je pod informačním embargem, ale stejně už o ní všichni vědí. 
 
 
Tento chladič má klasickou konstrukci využívající celkem 44 hliníkových žeber o tloušťce 0,4 mm a dále dvě 6mm heatpipe. Ty tvoří i styčnou plochu, takže jsou v prostoru základny zploštěny a již od výroby je na ně nanesena teplovodivá pasta MX-2. 
 
 
Ventilátor velikosti 92 mm využívá fluidní dynamická ložiska a řízení pomocí PWM na 300 až 2000 otáček za minutu. Očekávat můžeme hlučnost 22,5 až 24,5 dBA. Rozměry celého chladiče jsou 132,5 x 110,5 x 74,3 mm při hmotnosti 425 gramů, takže do běžného toweru by se měl vejít i s rezervou. Krom nového LGA 1200 pak montážní systém pochopitelně podporuje i starší patice LGA pro desktopové Intely, neboť ty mají z pohledu uchycení chladičů naprosto stejné provedení. V případě AMD platí podpora pro AM4/AM3(+) a FM1/FM2(+). 
 
V blízké budoucnosti ještě Arctic plánuje nabídnout Freezer 7 X CO vybavený ventilátorem s dvojitými kuličkovými ložisky. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů