www.svethardware.cz
>
>
>
>

ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa

ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa
, , aktualita
Administrativa Donalda Trumpa nařídila ukončení spolupráce americkým firmám s čínskou společností Huawei kvůli obchodní válce a obavám z různých forem špionáže. Spolupráci tak ukončilo dokonce i britské ARM.
K oblíbeným
reklama
Technologie společnosti ARM najdeme v nejrůznějších procesorech mnoha výrobců, vedle tradičních Snapdragonů od Qualcommu jsou to i Exynosy od Samsungu nebo Kiriny od HiSiliconu (Huawei). A právě zde se projeví důsledek obchodní války Donalda Trumpa s Čínou a obavy USA ze špionáže pomocí technologií společnosti Huawei. Americké společnosti mají nyní zákaz spolupráce s tímto gigantem, což se už odrazilo v tom, že Huawei nebude moci ve svých telefonech využívat technologie Googlu, konkrétně mnoho součástí operačního systému Android jako např. Google Play. Zákaz má ale i mezinárodní přesah. Svou spolupráci a ukončení licencování technologií nerada oznámila i britská společnost ARM, která sídlí v Cambridge a vlastní ji japonská skupina SoftBank Group.
 
Huawei logo
 
Jde totiž o to, že vývoj probíhá i v laboratořích v USA (v Austinu v Texasu a v San Jose v Kalifornii) a návrhy společnosti tak mají i své americké kořeny. Ačkoli tak HiSilicon řádně platil za licencování technologií ARM, nově díky banu nebude možné v licencování pokračovat a vážně je tak ohrožena budoucnost procesorů HiSilicon Kirin včetně nejnovějšího modelu Kirin 985, který by se měl objevit v nových telefonech společnosti (např. Mate 30). Huawei a jeho značky by si tak musely vyvinout úplně nové procesory bez těchto technologií podobně, jak to teď hrozí i s mobilním operačním systémem. Ten je však ve vývoji už několik let.
 
ARM logo
 
Samo ARM ale z banu není nadšeno a spolupráci by chtělo co nejdříve obnovit. Doufá, že se ho nakonec ban nebude týkat a s Huawei bude moci dále pokračovat. Dle svých slov si váží svých čínských partnerů, nicméně je také nuceno se podvolit politickým tlakům. Huawei by mělo mít zásoby součástek s americkým původem ještě na několik měsíců, takže by ještě mohlo nějakou dobu fungovat, než dojdou zásoby. Připomeňme, že podobný ban v minulosti v podstatě dočasně zlikvidoval čínské ZTE, než byl ban stažen.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: srpen 2019 Doporučené PC sestavy: srpen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek60 komentářů
Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon
Tohle opravdu nebyl pro Teslu moc dobrý týden, zejména co se týče její energetické divize. Nejprve za hořící solární panely Teslu zažaloval Walmart, nyní své znepokojení vyjádřila i společnost Amazon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
24.8.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře