www.svethardware.cz
>
>
>
>

ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa

ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa
, , aktualita
Administrativa Donalda Trumpa nařídila ukončení spolupráce americkým firmám s čínskou společností Huawei kvůli obchodní válce a obavám z různých forem špionáže. Spolupráci tak ukončilo dokonce i britské ARM.
K oblíbeným
reklama
Technologie společnosti ARM najdeme v nejrůznějších procesorech mnoha výrobců, vedle tradičních Snapdragonů od Qualcommu jsou to i Exynosy od Samsungu nebo Kiriny od HiSiliconu (Huawei). A právě zde se projeví důsledek obchodní války Donalda Trumpa s Čínou a obavy USA ze špionáže pomocí technologií společnosti Huawei. Americké společnosti mají nyní zákaz spolupráce s tímto gigantem, což se už odrazilo v tom, že Huawei nebude moci ve svých telefonech využívat technologie Googlu, konkrétně mnoho součástí operačního systému Android jako např. Google Play. Zákaz má ale i mezinárodní přesah. Svou spolupráci a ukončení licencování technologií nerada oznámila i britská společnost ARM, která sídlí v Cambridge a vlastní ji japonská skupina SoftBank Group.
 
Huawei logo
 
Jde totiž o to, že vývoj probíhá i v laboratořích v USA (v Austinu v Texasu a v San Jose v Kalifornii) a návrhy společnosti tak mají i své americké kořeny. Ačkoli tak HiSilicon řádně platil za licencování technologií ARM, nově díky banu nebude možné v licencování pokračovat a vážně je tak ohrožena budoucnost procesorů HiSilicon Kirin včetně nejnovějšího modelu Kirin 985, který by se měl objevit v nových telefonech společnosti (např. Mate 30). Huawei a jeho značky by si tak musely vyvinout úplně nové procesory bez těchto technologií podobně, jak to teď hrozí i s mobilním operačním systémem. Ten je však ve vývoji už několik let.
 
ARM logo
 
Samo ARM ale z banu není nadšeno a spolupráci by chtělo co nejdříve obnovit. Doufá, že se ho nakonec ban nebude týkat a s Huawei bude moci dále pokračovat. Dle svých slov si váží svých čínských partnerů, nicméně je také nuceno se podvolit politickým tlakům. Huawei by mělo mít zásoby součástek s americkým původem ještě na několik měsíců, takže by ještě mohlo nějakou dobu fungovat, než dojdou zásoby. Připomeňme, že podobný ban v minulosti v podstatě dočasně zlikvidoval čínské ZTE, než byl ban stažen.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Benchmark potvdil, že Core i3 dostane Hyper-Threading Benchmark potvdil, že Core i3 dostane Hyper-Threading
Vypadá to, že v rámci konkurenčního boje s úspěšnými procesory AMD Ryzen se low-endové čipy Intel Core i3 dočkají výkonnostní vzpruhy. V 10. generaci Core by totiž měly dostat podporu Hyper-Threadingu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
G.Skill představuje 32GB moduly až pro 256GB kity RAM G.Skill představuje 32GB moduly až pro 256GB kity RAM
Pokud potřebujete hodně paměti RAM, ale jste limitováni počtem slotů, přijdou vhod moduly s vysokou kapacitou. Společnost G.Skill proto přichází s 32GB moduly a sety pamětí s celkovou kapacitou až 256 GB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Kryptoměnu Libra opouští i Mastercard, Visa, eBay,... Kryptoměnu Libra opouští i Mastercard, Visa, eBay,...
Facebook svou kryptoměnu Libra asi opravdu jen tak neprosadí a neuvede do reálného života. Poté, co projekt opustil PayPal, oznámily podobný krok i další společnosti, navíc jde o ty nejdůležitější jako Mastercard nebo Visa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Google Stadia využije prediktivní AI pro záporné latence Google Stadia využije prediktivní AI pro záporné latence
Mnozí předpovídají herní streamovací službě Google Stadia neúspěch, protože přenos videa přes Intenet musí zákonitě způsobovat nepřekonatelné latence v hraní. Google však tvrdí, že latence nebudou problém. Díky AI mají být dokonce záporné.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
TP-Link uvádí levné Wi-Fi 6 routery Archer AX1500 a AX3000 TP-Link uvádí levné Wi-Fi 6 routery Archer AX1500 a AX3000
TP-Link přichází s relativně levnými W-Fi routery řady Archer, které podporují nový standard Wi-Fi 6 (802.11ax). Slibují tak vysokou propustnost a maximální přenosové rychlosti až 1,5 Gbps, resp. 3,0 Gbps.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala26 komentářů