www.svethardware.cz
>
>
>
>

ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa

ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa
, , aktualita
Administrativa Donalda Trumpa nařídila ukončení spolupráce americkým firmám s čínskou společností Huawei kvůli obchodní válce a obavám z různých forem špionáže. Spolupráci tak ukončilo dokonce i britské ARM.
K oblíbeným
reklama
Technologie společnosti ARM najdeme v nejrůznějších procesorech mnoha výrobců, vedle tradičních Snapdragonů od Qualcommu jsou to i Exynosy od Samsungu nebo Kiriny od HiSiliconu (Huawei). A právě zde se projeví důsledek obchodní války Donalda Trumpa s Čínou a obavy USA ze špionáže pomocí technologií společnosti Huawei. Americké společnosti mají nyní zákaz spolupráce s tímto gigantem, což se už odrazilo v tom, že Huawei nebude moci ve svých telefonech využívat technologie Googlu, konkrétně mnoho součástí operačního systému Android jako např. Google Play. Zákaz má ale i mezinárodní přesah. Svou spolupráci a ukončení licencování technologií nerada oznámila i britská společnost ARM, která sídlí v Cambridge a vlastní ji japonská skupina SoftBank Group.
 
Huawei logo
 
Jde totiž o to, že vývoj probíhá i v laboratořích v USA (v Austinu v Texasu a v San Jose v Kalifornii) a návrhy společnosti tak mají i své americké kořeny. Ačkoli tak HiSilicon řádně platil za licencování technologií ARM, nově díky banu nebude možné v licencování pokračovat a vážně je tak ohrožena budoucnost procesorů HiSilicon Kirin včetně nejnovějšího modelu Kirin 985, který by se měl objevit v nových telefonech společnosti (např. Mate 30). Huawei a jeho značky by si tak musely vyvinout úplně nové procesory bez těchto technologií podobně, jak to teď hrozí i s mobilním operačním systémem. Ten je však ve vývoji už několik let.
 
ARM logo
 
Samo ARM ale z banu není nadšeno a spolupráci by chtělo co nejdříve obnovit. Doufá, že se ho nakonec ban nebude týkat a s Huawei bude moci dále pokračovat. Dle svých slov si váží svých čínských partnerů, nicméně je také nuceno se podvolit politickým tlakům. Huawei by mělo mít zásoby součástek s americkým původem ještě na několik měsíců, takže by ještě mohlo nějakou dobu fungovat, než dojdou zásoby. Připomeňme, že podobný ban v minulosti v podstatě dočasně zlikvidoval čínské ZTE, než byl ban stažen.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft chce oživit Age of Mythology Microsoft chce oživit Age of Mythology
Microsoft si pro nás chystá oživení Age of Mythology, dosud ojedinělého titulu, který svým způsobem patří do série Age of Empires. A jak je z názvu celkem zřejmé, jde o strategii, která těží z mytologie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře