www.svethardware.cz
>
>
>
>

ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa

ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa
, , aktualita
Administrativa Donalda Trumpa nařídila ukončení spolupráce americkým firmám s čínskou společností Huawei kvůli obchodní válce a obavám z různých forem špionáže. Spolupráci tak ukončilo dokonce i britské ARM.
K oblíbeným
reklama
Technologie společnosti ARM najdeme v nejrůznějších procesorech mnoha výrobců, vedle tradičních Snapdragonů od Qualcommu jsou to i Exynosy od Samsungu nebo Kiriny od HiSiliconu (Huawei). A právě zde se projeví důsledek obchodní války Donalda Trumpa s Čínou a obavy USA ze špionáže pomocí technologií společnosti Huawei. Americké společnosti mají nyní zákaz spolupráce s tímto gigantem, což se už odrazilo v tom, že Huawei nebude moci ve svých telefonech využívat technologie Googlu, konkrétně mnoho součástí operačního systému Android jako např. Google Play. Zákaz má ale i mezinárodní přesah. Svou spolupráci a ukončení licencování technologií nerada oznámila i britská společnost ARM, která sídlí v Cambridge a vlastní ji japonská skupina SoftBank Group.
 
Huawei logo
 
Jde totiž o to, že vývoj probíhá i v laboratořích v USA (v Austinu v Texasu a v San Jose v Kalifornii) a návrhy společnosti tak mají i své americké kořeny. Ačkoli tak HiSilicon řádně platil za licencování technologií ARM, nově díky banu nebude možné v licencování pokračovat a vážně je tak ohrožena budoucnost procesorů HiSilicon Kirin včetně nejnovějšího modelu Kirin 985, který by se měl objevit v nových telefonech společnosti (např. Mate 30). Huawei a jeho značky by si tak musely vyvinout úplně nové procesory bez těchto technologií podobně, jak to teď hrozí i s mobilním operačním systémem. Ten je však ve vývoji už několik let.
 
ARM logo
 
Samo ARM ale z banu není nadšeno a spolupráci by chtělo co nejdříve obnovit. Doufá, že se ho nakonec ban nebude týkat a s Huawei bude moci dále pokračovat. Dle svých slov si váží svých čínských partnerů, nicméně je také nuceno se podvolit politickým tlakům. Huawei by mělo mít zásoby součástek s americkým původem ještě na několik měsíců, takže by ještě mohlo nějakou dobu fungovat, než dojdou zásoby. Připomeňme, že podobný ban v minulosti v podstatě dočasně zlikvidoval čínské ZTE, než byl ban stažen.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zhrzený bývalý řidič autonomních vozů Waymo záměrně způsobil nehodu Zhrzený bývalý řidič autonomních vozů Waymo záměrně způsobil nehodu
Jeden z bývalých řidičů autonomních aut Waymo byl vyhozen za problémy s bezpečností. A očividně právem, protože si svou frustraci vybil pomstou a tím, že později přinutil autonomní vůz společnosti nabourat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
The Boring Company Elona Muska dokončila hloubení tunelu v Las Vegas The Boring Company Elona Muska dokončila hloubení tunelu v Las Vegas
V Las Vegas Convention Center buduje společnost The Boring Company dva tunely, přičemž nedávno dokončila hloubení jednoho z nich. Tato událost byla v podobě videa sdílena i na Twitteru. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Half-Life: Alyx přijde na trh 23. března, co budeme potřebovat? Half-Life: Alyx přijde na trh 23. března, co budeme potřebovat?
Společnost Valve ohlásila, že její Half-Life: Alyx bude vypuštěn na trh 23. března, čili zhruba za půldruhého měsíce. Vedle toho se můžeme podívat na hardwarové požadavky v případě počítačové sestavy. 
14.2.2020, aktualita, Jan Vítek16 komentářů
Covid-19 ohrožuje IT průmysl, lidé se nevracejí do práce Covid-19 ohrožuje IT průmysl, lidé se nevracejí do práce
Dnes jsme se dozvěděli, že NVIDIA raději předem snížila své očekávané tržby v tomto kvartálu o 100 milionů dolarů, aby v nich počítala s dopady koronaviru Covid-19. Další podobné zprávy přicházejí od Tchaj-wanských firem.
14.2.2020, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Deska ASRock s čipsetem AMD B550A je na světě, potvrzuje se PCIe 4.0 Deska ASRock s čipsetem AMD B550A je na světě, potvrzuje se PCIe 4.0
Komachi Ensaka na svém twitterovém účtu zveřejnil snímky základní desky ASRock B550AM, čili Micro-ATX verze desky se novým čipsetem B550A. Takové desky mají být určeny pro OEM zákazníky. 
14.2.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů