ASRock jde do Braswellu a chystá osm desek i pro DC napájení

ASRock jde do Braswellu a chystá osm desek i pro DC napájení
, , aktualita
Společnost ASRock se rozhodla připravit hned osm základních desek vybavených úspornými procesory Intel Braswell, čili 14nm nástupcu Broadwellu. Reaguje tak na nedávnou novinku firmy Asus a své modely si připravuje také MSI.
K oblíbeným
reklama
Co se týče společnosti Asus, ta představila model N3150M-E vybavený v současnosti nejlepším procesorem Brasswell, a to čtyřjádrový Celeron N3150. Jde o přímého nástupce generace Bay Trail s architekturou Silvermont, který má ještě dva souputovníky, a to Celeron N3050 a N3000, jež mají pouze dvě procesorová jádra, ale jinak srovnatelné parametry. Jedná se také o procesory s TDP pouhých čtyř nebo šesti wattů. ASRock je využije v celkem osmi základních deskách, ale ty se nemusí dostat na náš trh v plné nabídce. Z tabulky ale vyčteme, že ASRock se nechystá využít model Celeron N3000, ale namísto něj to bude N3700, a to už je Pentium.
ASRock N3050M


Ve firmě ASRock se rozhodli nahradit procesory Bay Trail na svých deskách modely Braswell, a to konkrétně namísto D1800 přijde N3050, Q1900 nahradí N3150 a konečně namísto Q2900 bude využit N3700. Všechny nové desky mají formát Micro ATX nebo Mini ITX, přičemž některé Mini ITX patří mezi "tenké" verze, čili se počítá s jejich nasazením v nízkých počítačových skříních. Můžeme očekávat, že některé budou mít namísto ATX konektoru pro klasický zdroj jen konektor pro napájení externím 19V adaptérem, a to by měly být modely N3150DC-ITX a N3150TM-ITX z konce seznamu.
- klikněte pro zvětšení -


ASRock si tedy opět připravil motherboardové specialitky, z nichž si budeme moci dobře vybrat. Očekávat můžeme i to, že procesory na těchto deskách budou chlazeny pasivně, což umožní TDP 6 W. To má i nejzajímavější z nich, Pentium N3700 se čtyřmi jádry, taktem 1,6 až 2,4 GHz, 2 MB L2 cache a 16shaderovou grafikou Intel HD s taktem 400 až 700 MHz. Není to tedy vůbec špatný procesor.

Výrobce také evidentně počítá, že tyto desky budou využity i ve firmách nebo obchodech, kde často ještě přijde vhod sériové a paralelní rozhraní, jimiž je vybaveno celkem pět z nich. Poslední deska v tabulce má navíc také rozhraní LVDS.

ASRock tedy nevypustí všech osm desek na všechny trhy, takže zatím nemůžeme říci, které z nich se objeví na tom našem. Za to může také vzrůstající obliba minipočítačů (Intel NUC a ostatní), které požírají trh právě těmto malým deskám.

Zdroj: Anandtech
reklama
Nejnovější články
Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů
A výsledná částka může být ještě mnohem vyšší, neboť VLSI žaluje firmu Intel ve více státech, přičemž ten se pochopitelně brání a chystá se odvolat. O co konkrétně v tomto případu ovšem jde a které patenty měly být porušeny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek