ASRock nabízí malou desku s X570 s 10Gb/s Ethernetem od Intelu

ASRock nabízí malou desku s X570 s 10Gb/s Ethernetem od Intelu
, , aktualita
Společnost ASRock si připravila další specialitku v podobě základní desky formátu Mini-ITX, která je určena pro moderní procesory Ryzen od AMD. Vybavena je přitom sítí 10GbE od Intelu a její čipová sada X570 si vystačí s pasivním chlazením. 
K oblíbeným
reklama
Jedná se o model ASRock Rack X570D4I-2T, který už dle prvního pohledu nepatří mezi obvyklé herní modely pro moderní počítače do domácností. Nejde o její formát Mini-ITX, ostatně právě i ASRock má v nabídce stejně malou desku s X570, a to X570 PHANTOM GAMING-ITX/TB3, který do herních sestav naopak patří. Jde tu především o výbavu, na kterou poukazuje výběr zadních I/O konektorů. A také samozřejmě jde o název i design, který je velice prostý, respektive se nesnaží být líbivý, jako spíše účelný a je z něj patrné, že tento model si na rozdíl od mnoha ostatních vystačí s pasivním chlazením čipové sady.   
 
 
Pasivní chladiče tu tedy máme celkem tři a vypadá to, že pro čipovou sadu je určen ten u pravého okraje desky. Dále je tu ještě menší vedle paměťových slotů, jež tu jsou sice jen jako SO-DIMM, ale namísto obvyklých dvou jich mámě čtyři. Poslední chladič mezi paticí CPU a slotem PCIe x16 by pak měl být určen pro napájení desky.  
 
 
ASRock Rack X570D4I-2T podporuje všechn procesory Ryzen 2000 a 3000 včetně 105W modelů, dále až 64 GB DDR4-2400 s ECC nebo bez, jediný PCIe x16 samozřejmě podporuje verzi 4.0, dále tu máme jeden M.2 pro 2280 karty rovněž s podporou PCIe 4.0 a dále dva konektory OCulink pro až osm zařízení SATA 6 Gbps. A že jde spíše o serverovou desku, je tu také čip ASpeed AST2500, čili Baseboard Management Controller. 
 
 
Nabídka zadních konektorů by běžného uživatele asi neoslnila, neboť ta se skládá především ze třech RJ-45, z nichž dva využívají Intel NIC X550-AT2 pro až 10GbE a zbylý je 1Gb ethernet s Realtek RTL8211E, dále tu jsou dva USB porty 3.1 a prostý analogový obrazový výstup. Další USB ale můžeme vyvést z headerů a grafická karta může zajistit obrazový i zvukový výstup (svůj výstup na zvuk tato deska nemá, čili ani integrovanou zvukovou kartu). 
 
Na této desce tak můžeme založit silný systém, respektive malý server s až 16jádrovým procesorem a kupou paměti, přičemž díky osmi zařízením SATA může jít i o slušně vybavený fileserver. S příslušnou grafickou kartou pak ani není důvod, proč by nemohlo jít i o výkonné herní PC.  
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře