ASRock připravil mutanta: desku s X570 s umožňující využít chladiče pro Intel

ASRock připravil mutanta: desku s X570 s umožňující využít chladiče pro Intel
, , aktualita
Společnost ASRock si připravila další ze svých specialitek, a sice základní desku vybavenou čipovou sadou X570, která ovšem nabídne kolem patice AM4 otvory, které odpovídají chladičům pro procesory Intel. K čemu to bude?
K oblíbeným
reklama
Otázka by tedy měla spíše znít tak, že pokud dnes už není velký problém koupit kvalitní chladič pro patici AM4, k čemu nám může být deska s montážními otvory rozmístěnými do čtverce? k tomu nás ihned mohou napadnout dvě věci. Jednak je to fakt, že někdo může přecházet z Intelu na AMD a je vyzbrojen kvalitním chladičem, s nímž by se nerad loučil, ale který nemusí být možné na AM4 nasadit. Jako druhý důvod může být pak to, že do čtverce rozmístěné otvory umožňují změnu orientace chladiče, jaká na AM4 nemusí být možná. AMD totiž využívá obdélníkově rozestavěné otvory a pokud to samotný chladič neumožní, pak jsou naše možnosti při montáži značně zúžené. 
 
 
V případě firmy ASRock a její nové desky X570 Phantom Gaming-ITX/TB3 jde ovšem i o to, že jde o formát Mini-ITX. Dá se tak předpokládat, že na ni řada uživatelů bude chtít nízkoprofilový chladič a pak je otázka, kolik z nich je vůbec určeno pro AM4 a zda pro LGA 115x nebude větší výběr. A dle dostupných informací šlo firmě ASRock právě o to. 
 
Ostatně na procesory AMD Ryzen reagovaly ostatní firmy vyrábějící hardware pro PC spíše pomalu. Když nastoupila první generace Ryzen 1000, uživatelé si museli velice opatrně vybírat paměťové moduly, jež by s ní dokázaly bezpečně a stabilně spolupracovat a na trhu také byl jen velice omezený počet chladičů, které by se na AM4 daly nasadit. To už ale dávno neplatí. S AMD se nyní musí počítat, jak zjistili i výrobci základních desek, kteří na X570 založili i modely patřící do nejvyšších řad. Nicméně díky ASRock můžeme vidět, že některé problémy minulosti přece jen zůstávají, a tak je tu i místo pro takovéto hybridy. 
 
A není ani divu, že na trhu nebylo a není dost chladičů, které jsou orientovány na sestavy založené na deskách formátu Mini-ITX, když tu nemáme ani zdaleka takový výběr příslušných desek, jaký tu je pro procesory Intel. Firma ASRock tím také mimochodem ukazuje, že dokáže přicházet s originálními produkty, které si možná nenajdou tolik zákazníků, ale nabídnou něco, kvůli čemu budou pro některé z nich jasnou volbou.  
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Musk vypíše soutěž o nejlepší technologii zachytávání CO2, vítěz získá 100 mil. USD Musk vypíše soutěž o nejlepší technologii zachytávání CO2, vítěz získá 100 mil. USD
Elon Musk je znám tím, že chce pomoci lidstvu zbavit se fosilních paliv. Jedním z nových projektů bude i soutěž o nejlepší systém zachytávání oxidu uhličitého, přičemž ve hře je cena ve výši 100 milionů USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet
NVIDIA nedávno potvrdila, že nová generace mobilních grafických karet GeForce už nebude rozdělena na základní Max-P a slabší Max-Q pro úspornější či tenčí počítače. Jak ale zákazník zjistí, co si kupuje? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal
V posledních dnech a týdnech se mluvilo o tom, že Intel se jistojistě chystá využít výrobní kapacity firmy TSMC k výrobě procesorů či snad dalších produktů, ovšem dle Digitimes žádná taková dohoda ještě neexistuje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později
Studio CD Projekt Red o víkendu vypustilo do světa první velkou záplatu pro Cyberpunk 2077, která verzi hry povýší na 1.1 a je určena pro PC, konzole i Stadii. Jde především o ladění, opravy, přičemž herní vylepšení ještě nečekejme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Knights of the Old Republic se vrací, připraví je Lucasfilm Games? Knights of the Old Republic se vrací, připraví je Lucasfilm Games?
Už před rokem jsme slyšeli o tom, že se chystá oživení série Knights of the Old Republic, čili KOTOR a také se mluví o tom, že ji bude vyvíjet nějaké studio, jež bychom zrovna nehádali. A vůbec přitom nemusí patřit pod Electronic Arts. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře