ASRock připravil mutanta: desku s X570 s umožňující využít chladiče pro Intel

ASRock připravil mutanta: desku s X570 s umožňující využít chladiče pro Intel
, , aktualita
Společnost ASRock si připravila další ze svých specialitek, a sice základní desku vybavenou čipovou sadou X570, která ovšem nabídne kolem patice AM4 otvory, které odpovídají chladičům pro procesory Intel. K čemu to bude?
K oblíbeným
reklama
Otázka by tedy měla spíše znít tak, že pokud dnes už není velký problém koupit kvalitní chladič pro patici AM4, k čemu nám může být deska s montážními otvory rozmístěnými do čtverce? k tomu nás ihned mohou napadnout dvě věci. Jednak je to fakt, že někdo může přecházet z Intelu na AMD a je vyzbrojen kvalitním chladičem, s nímž by se nerad loučil, ale který nemusí být možné na AM4 nasadit. Jako druhý důvod může být pak to, že do čtverce rozmístěné otvory umožňují změnu orientace chladiče, jaká na AM4 nemusí být možná. AMD totiž využívá obdélníkově rozestavěné otvory a pokud to samotný chladič neumožní, pak jsou naše možnosti při montáži značně zúžené. 
 
 
V případě firmy ASRock a její nové desky X570 Phantom Gaming-ITX/TB3 jde ovšem i o to, že jde o formát Mini-ITX. Dá se tak předpokládat, že na ni řada uživatelů bude chtít nízkoprofilový chladič a pak je otázka, kolik z nich je vůbec určeno pro AM4 a zda pro LGA 115x nebude větší výběr. A dle dostupných informací šlo firmě ASRock právě o to. 
 
Ostatně na procesory AMD Ryzen reagovaly ostatní firmy vyrábějící hardware pro PC spíše pomalu. Když nastoupila první generace Ryzen 1000, uživatelé si museli velice opatrně vybírat paměťové moduly, jež by s ní dokázaly bezpečně a stabilně spolupracovat a na trhu také byl jen velice omezený počet chladičů, které by se na AM4 daly nasadit. To už ale dávno neplatí. S AMD se nyní musí počítat, jak zjistili i výrobci základních desek, kteří na X570 založili i modely patřící do nejvyšších řad. Nicméně díky ASRock můžeme vidět, že některé problémy minulosti přece jen zůstávají, a tak je tu i místo pro takovéto hybridy. 
 
A není ani divu, že na trhu nebylo a není dost chladičů, které jsou orientovány na sestavy založené na deskách formátu Mini-ITX, když tu nemáme ani zdaleka takový výběr příslušných desek, jaký tu je pro procesory Intel. Firma ASRock tím také mimochodem ukazuje, že dokáže přicházet s originálními produkty, které si možná nenajdou tolik zákazníků, ale nabídnou něco, kvůli čemu budou pro některé z nich jasnou volbou.  
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus
Chystá se další kryptoměna, jako by jich zatím nebylo málo. Novinku bude mít na svědomí kryptoměnová burza Binance, která chce v tomto případě vytvořit stablecoin. Zatím nese název Project Venus a bojovat bude i proti Facebooku a jeho Libře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC
Společnost Western Digital si připravila novou produktovou řadu WD_BLACK, která se skládá z externích pevných disků i SSD určených pro počítače PC i herní konzole. Vybaveny jsou rychlým rozhraním a zaujmout chtějí i svým designem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel Tiger Lake-U s grafikou 12. generace spatřen Intel Tiger Lake-U s grafikou 12. generace spatřen
Na světlo světa se dostaly záznamy o raných vzorcích procesorů generace Intel Tiger Lake, které by se měly objevit někdy v příštím roce. Vybaveny přitom mají být už 12. generací grafiky Intel, čili Xe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla začala pronajímat solární panely od 50 USD na měsíc Tesla začala pronajímat solární panely od 50 USD na měsíc
Pokud někdo nechce investovat do vlastních solárních panelů, které si namontuje třeba na střechu svého domu, může si je nyní od společnosti Tesla pronajmout. Ceny přitom začínají na 50 dolarech měsíčně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mléčná dráha by měla obsahovat na 5 až 10 miliard Zemi podobných planet Mléčná dráha by měla obsahovat na 5 až 10 miliard Zemi podobných planet
Díky vesmírnému teleskopu Kepler a mapovacímu Gaia jsou k dispozici informace, z nichž se dá odvodit přibližný počet planet jistého typu. A ty říkají, že naše galaxie by měla být domovem pro až 10 miliard planet srovnatelných se Zemí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů