ASRock připravil mutanta: desku s X570 s umožňující využít chladiče pro Intel

ASRock připravil mutanta: desku s X570 s umožňující využít chladiče pro Intel
, , aktualita
Společnost ASRock si připravila další ze svých specialitek, a sice základní desku vybavenou čipovou sadou X570, která ovšem nabídne kolem patice AM4 otvory, které odpovídají chladičům pro procesory Intel. K čemu to bude?
K oblíbeným
reklama
Otázka by tedy měla spíše znít tak, že pokud dnes už není velký problém koupit kvalitní chladič pro patici AM4, k čemu nám může být deska s montážními otvory rozmístěnými do čtverce? k tomu nás ihned mohou napadnout dvě věci. Jednak je to fakt, že někdo může přecházet z Intelu na AMD a je vyzbrojen kvalitním chladičem, s nímž by se nerad loučil, ale který nemusí být možné na AM4 nasadit. Jako druhý důvod může být pak to, že do čtverce rozmístěné otvory umožňují změnu orientace chladiče, jaká na AM4 nemusí být možná. AMD totiž využívá obdélníkově rozestavěné otvory a pokud to samotný chladič neumožní, pak jsou naše možnosti při montáži značně zúžené. 
 
 
V případě firmy ASRock a její nové desky X570 Phantom Gaming-ITX/TB3 jde ovšem i o to, že jde o formát Mini-ITX. Dá se tak předpokládat, že na ni řada uživatelů bude chtít nízkoprofilový chladič a pak je otázka, kolik z nich je vůbec určeno pro AM4 a zda pro LGA 115x nebude větší výběr. A dle dostupných informací šlo firmě ASRock právě o to. 
 
Ostatně na procesory AMD Ryzen reagovaly ostatní firmy vyrábějící hardware pro PC spíše pomalu. Když nastoupila první generace Ryzen 1000, uživatelé si museli velice opatrně vybírat paměťové moduly, jež by s ní dokázaly bezpečně a stabilně spolupracovat a na trhu také byl jen velice omezený počet chladičů, které by se na AM4 daly nasadit. To už ale dávno neplatí. S AMD se nyní musí počítat, jak zjistili i výrobci základních desek, kteří na X570 založili i modely patřící do nejvyšších řad. Nicméně díky ASRock můžeme vidět, že některé problémy minulosti přece jen zůstávají, a tak je tu i místo pro takovéto hybridy. 
 
A není ani divu, že na trhu nebylo a není dost chladičů, které jsou orientovány na sestavy založené na deskách formátu Mini-ITX, když tu nemáme ani zdaleka takový výběr příslušných desek, jaký tu je pro procesory Intel. Firma ASRock tím také mimochodem ukazuje, že dokáže přicházet s originálními produkty, které si možná nenajdou tolik zákazníků, ale nabídnou něco, kvůli čemu budou pro některé z nich jasnou volbou.  
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nvidia chystá mobilní čip GeForce MX450 na bázi Turingu Nvidia chystá mobilní čip GeForce MX450 na bázi Turingu
Podle uniklých informací na Internet chystá Nvidia nové mobilní grafické čipy GeForce MX450. Ty už by měly být postaveny na novější architektuře Turing. Spotřeba TDP by se měla ustálit na hodnotě 25 W.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek chycen při podvádění v benchmarcích. Říká, že to dělají všichni MediaTek chycen při podvádění v benchmarcích. Říká, že to dělají všichni
Výrobce procesorů MediaTek byl přistižen při podvádění v benchmarcích. Pokud byly detekovány známé aplikace měřící výkon, procesor se přepnul do výkonnějšího režimu a dosahoval až o 30 % vyšších hodnot.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Windows 10 chce lépe radit, jak uvolnit místo na disku Windows 10 chce lépe radit, jak uvolnit místo na disku
Funkce pro uvolňování místa na disku pomocí mazání nepotřebných dat je dobře známá výbava snad všech moderních operačních systémů, přičemž Microsoft se ji chystá ve Windows 10 zdokonalit. Jak?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0 SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0
SK Hynix začal s dodávkami nových podnikových disků řady PE8000, které nabízí přenosové rychlosti ve výši až 6500 MB/s. Rovněž tu máme modely, které využívají nového formátu EDSFF 1U Long (E1.L).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů
Mohlo by se zdát, že valná většina lidí už využívá notebooky, pro než je webkamera už dávno standardní výbava a že na trhu jsou velké zásoby mnoha modelů, které jen tak nedojdou. Nicméně webkamery nejsou a Logitech na to reaguje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek