ASRock připravil mutanta: desku s X570 s umožňující využít chladiče pro Intel

ASRock připravil mutanta: desku s X570 s umožňující využít chladiče pro Intel
, , aktualita
Společnost ASRock si připravila další ze svých specialitek, a sice základní desku vybavenou čipovou sadou X570, která ovšem nabídne kolem patice AM4 otvory, které odpovídají chladičům pro procesory Intel. K čemu to bude?
K oblíbeným
reklama
Otázka by tedy měla spíše znít tak, že pokud dnes už není velký problém koupit kvalitní chladič pro patici AM4, k čemu nám může být deska s montážními otvory rozmístěnými do čtverce? k tomu nás ihned mohou napadnout dvě věci. Jednak je to fakt, že někdo může přecházet z Intelu na AMD a je vyzbrojen kvalitním chladičem, s nímž by se nerad loučil, ale který nemusí být možné na AM4 nasadit. Jako druhý důvod může být pak to, že do čtverce rozmístěné otvory umožňují změnu orientace chladiče, jaká na AM4 nemusí být možná. AMD totiž využívá obdélníkově rozestavěné otvory a pokud to samotný chladič neumožní, pak jsou naše možnosti při montáži značně zúžené. 
 
 
V případě firmy ASRock a její nové desky X570 Phantom Gaming-ITX/TB3 jde ovšem i o to, že jde o formát Mini-ITX. Dá se tak předpokládat, že na ni řada uživatelů bude chtít nízkoprofilový chladič a pak je otázka, kolik z nich je vůbec určeno pro AM4 a zda pro LGA 115x nebude větší výběr. A dle dostupných informací šlo firmě ASRock právě o to. 
 
Ostatně na procesory AMD Ryzen reagovaly ostatní firmy vyrábějící hardware pro PC spíše pomalu. Když nastoupila první generace Ryzen 1000, uživatelé si museli velice opatrně vybírat paměťové moduly, jež by s ní dokázaly bezpečně a stabilně spolupracovat a na trhu také byl jen velice omezený počet chladičů, které by se na AM4 daly nasadit. To už ale dávno neplatí. S AMD se nyní musí počítat, jak zjistili i výrobci základních desek, kteří na X570 založili i modely patřící do nejvyšších řad. Nicméně díky ASRock můžeme vidět, že některé problémy minulosti přece jen zůstávají, a tak je tu i místo pro takovéto hybridy. 
 
A není ani divu, že na trhu nebylo a není dost chladičů, které jsou orientovány na sestavy založené na deskách formátu Mini-ITX, když tu nemáme ani zdaleka takový výběr příslušných desek, jaký tu je pro procesory Intel. Firma ASRock tím také mimochodem ukazuje, že dokáže přicházet s originálními produkty, které si možná nenajdou tolik zákazníků, ale nabídnou něco, kvůli čemu budou pro některé z nich jasnou volbou.  
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře