www.svethardware.cz
>
>
>
>

ASRock RX570TM-ITX TBT: opravdu rozená externí grafika

ASRock RX570TM-ITX TBT: opravdu rozená externí grafika
, , aktualita
Externí grafické karty pro PC bývaly dosud prezentovány v jednom stylu. Šlo vesměs o menší skříně vybavené svým zdrojem třeba formátu SFX, který pak zásobil samostatnou a prostou desktopovou grafiku. ASRock RX570TM-ITX TBT je jiný.
K oblíbeným
reklama
ASRock RX570TM-ITX TBT bychom si mohli snadno splést s minipočítačem vybaveným deskou formátu Mini-ITX, na nějž se ostatně odkazuje už v označení tohoto produktu. A jak to vypadá dle rozložení montážních otvorů, proporčně skutečně o desku Mini-ITX půjde, takže kdyby ji ASRock distribuoval samostatně, neměl by být velký problém ji využít v různých počítačových skříní, jaké jsou na trhu. 
 
Stačit tak zde bude jen malinká skříň uzpůsobená velikosti samotné desky. Tato deska nabídne 4GB či 8GB verzi karty Radeon RX 570 pro slušné hraní ve Full HD a navíc tu bude i další výbava, díky níž nám RX570TM-ITX TBT poslouží jako celá dokovací stanice. 
 
 
Ve výbavě jsou tak dva výstupy HDMI 2.0 plus jeden LVDS i D-Sub, dokonce i jeden port SATA 6 Gb/s pro úložné zařízení, čtyři USB 3.2 Gen1, gigabitový Ethernet a dále různé headery na samotné desce, jako jsou další dva USB 2.0, tři ventilátorové konektory či konektor předního panelu skříně. 
 
Celé zařízení je pak určeno pro propojení s počítačem pomocí rozhraní Thunderbolt 3, jak je obvyklé. Napájení by měl převzít externí adaptér, ostatně v tak malé skříni se už těžko najde místo pro sebemenší napájecí zdroj. 
 
V případě podobných produktů ale obvykle záleží především na ceně, která je zvýšena právě nutností si opatřit zdroj a také ji tlačí nahoru dodatečná výbava. Právě cenu jsme se ale nedozvěděli. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží
Ceny pamětí DRAM jsou dlouhodobě na sestupu a vypadá to, že můžeme ještě počítat s jejich zlevňováním. Dolů by šla i cena NAND Flash, pokud by se Toshibě nestala nepříjemnost s výpadkem proudu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře