www.svethardware.cz
>
>
>
>

ASRock RX570TM-ITX TBT: opravdu rozená externí grafika

ASRock RX570TM-ITX TBT: opravdu rozená externí grafika
, , aktualita
Externí grafické karty pro PC bývaly dosud prezentovány v jednom stylu. Šlo vesměs o menší skříně vybavené svým zdrojem třeba formátu SFX, který pak zásobil samostatnou a prostou desktopovou grafiku. ASRock RX570TM-ITX TBT je jiný.
K oblíbeným
reklama
ASRock RX570TM-ITX TBT bychom si mohli snadno splést s minipočítačem vybaveným deskou formátu Mini-ITX, na nějž se ostatně odkazuje už v označení tohoto produktu. A jak to vypadá dle rozložení montážních otvorů, proporčně skutečně o desku Mini-ITX půjde, takže kdyby ji ASRock distribuoval samostatně, neměl by být velký problém ji využít v různých počítačových skříní, jaké jsou na trhu. 
 
Stačit tak zde bude jen malinká skříň uzpůsobená velikosti samotné desky. Tato deska nabídne 4GB či 8GB verzi karty Radeon RX 570 pro slušné hraní ve Full HD a navíc tu bude i další výbava, díky níž nám RX570TM-ITX TBT poslouží jako celá dokovací stanice. 
 
 
Ve výbavě jsou tak dva výstupy HDMI 2.0 plus jeden LVDS i D-Sub, dokonce i jeden port SATA 6 Gb/s pro úložné zařízení, čtyři USB 3.2 Gen1, gigabitový Ethernet a dále různé headery na samotné desce, jako jsou další dva USB 2.0, tři ventilátorové konektory či konektor předního panelu skříně. 
 
Celé zařízení je pak určeno pro propojení s počítačem pomocí rozhraní Thunderbolt 3, jak je obvyklé. Napájení by měl převzít externí adaptér, ostatně v tak malé skříni se už těžko najde místo pro sebemenší napájecí zdroj. 
 
V případě podobných produktů ale obvykle záleží především na ceně, která je zvýšena právě nutností si opatřit zdroj a také ji tlačí nahoru dodatečná výbava. Právě cenu jsme se ale nedozvěděli. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory AMD Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka98 komentářů
Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně
Spojené státy americké zadaly studii, která měla vyhodnotit ekonomické dopady GPS systému. Hodnotil se finanční přínos i hrozba toho, co by se stalo při výpadku. Vyšlo, že výpadek by stál ekonomiku jednu miliardu USD denně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným
Japonsko má novou legislativu, která se týká provozu dronů. Zatímco jiné země řeší především licence pro piloty, Japonsko řeší nezodpovědné létání pod vlivem alkoholu, které se nově bude trestat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň" MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň"
Mezi dozvuky Computexu patří MEG Alchemy 700X od společnosti MSI, která si asi řekla, že když můžeme mít prohnuté displeje monitorů, proč by takové nemohly být i skříně. Jak to ale lze skloubit s úložištěm pro běžné komponenty? 
14.6.2019, aktualita, Jan Vítek9 komentářů