AsRock uvádí malou ITX kartu Radeon RX 5500 XT Challenger

AsRock uvádí malou ITX kartu Radeon RX 5500 XT Challenger
, , aktualita
Pokud potřebujete maličkou grafickou kartu např. pro svůj systém formátu ITX, může přijít vhod grafická karta AsRock Radeon RX 5500 XT Challenger ITX 8GB. Ta nemá na délku ani 18 cm, přitom se chlubí slušnými takty.
K oblíbeným
reklama
Společnost AsRock představuje novou grafickou kartu Radeon RX 5500 XT Challenger ITX 8GB. Název napovídá, že je vhodná pro počítače s malým formátem ITX nebo pro uživatele, kteří nechtějí, aby grafická karta zabírala mnoho místa. Ta tak měří 178×124×36 mm, pokud se nepočítá zadní panel pro přichycení ke skříni (s ním je to 190×139×42 mm). Samotný 7nm grafický čip Radeon RX 5500 XT běží na frekvenci 1607 MHz, Game Clock činí 1717 MHz a Boost Clock se vyznačuje dokonce hodnotou 1845 MHz.
 
AsRock Radeon RX 5500 XT Challenger ITX 8GB
 
Pokud jde o paměti, najdeme tu 8 GB GDDR6 pamětí běžících na 128bitové sběrnici, přičemž jde o 14Gbps čipy (propustnost systému 224 GB/s). Grafická karta má 3krát DisplayPort a jeden HDMI, samozřejmostí je podpora PCI-Express 4.0 slotu. O chlazení se stará jeden ventilátor s 10cm průměrem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Rocket Lake-S: předobjednávky startují ještě před recenzemi Intel Rocket Lake-S: předobjednávky startují ještě před recenzemi
Server wccftech má nové informace o tom, jaký má Intel plán ohledně nástupu procesorů Rocket Lake-S. Mluví se zde už o potvrzených termínech a o tom, že předobjednávky odstartují ještě před zveřejněním recenzí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář