ASRock X570 Aqua: pro Ryzen 3000 a nejnáročnější uživatele

ASRock X570 Aqua: pro Ryzen 3000 a nejnáročnější uživatele
, , aktualita
Společnost ASRock představila svou základní desku pro procesory Ryzen 3000, která by měla mít výbavu odpovídajícím potřebám těch nejnáročnějších uživatelů. Model X570 Aqua tak pochopitelně počítá i s vodním chlazením. 
K oblíbeným
reklama
ASRock X570 Aqua přijde zákazníky na cca 1000 dolarů, takže bude mnohem dražší i v porovnání s tím nejdražším modelem Ryzenu nové generace, 12jádrovým Ryzen 9 3900X v ceně 499 USD. Takže proč bychom si měli kupovat desku, která sama bude alespoň 2x dražší než její procesor? 
 
 
Musíme se bohužel spolehnout především na popisky, protože X570 Aqua je z velké části pokryta světlou "kapotáží" z hliníku (něco z toho bude možná plastové), a to včetně oblasti procesorové patice. To jasně napovídá, že má pro procesor připraven vodní blok pro chlazení a vidět můžeme také vodní blok zasahující na místo čipové sady a to samé platí i pro napájení procesoru. Můžeme se tak utěšovat, že sice dáme za desku tisíc dolarů, ale máme alespoň zčásti vyřešeno její chlazení včetně procesoru. Jen bude ještě třeba takový detail, a sice mít k dispozici vodní okruh alespoň s pumpou a radiátorem. All-in-one vodníky nám zde neposlouží, leda po úpravě. 
 
 
Zpráva neříká nic o formátu desky, ale dle pozice montážních šroubů jde možná ještě o ATX, ale alespoň o takové dva centimetry rozšířený. Máme tu standardní počet čtyř slotů DIMM zapojených jako Daisy Chain.
 
 
Výbava zadního I/O panelu je velice slušná a zahrnuje i konektory pro Wi-Fi anténu pro Intel "Cyclone Peak", dva RJ-45, přičemž jeden vede ke známému kontroleru AQuantia AQC107 pro 10GbE, pak tu máme 1Gb/s Ethernet Intel i211-AT, dva 40Gb/s porty Thunderbolt 3, obrazová rozhraní Display Port in a HDMI out, atd. 
 
Na desce ještě máme tři sloty PCI Express 4.0 x16, z nichž dva jsou napojeny na procesorovou patici a zbylý na čipset. Mezi nimi pak jsou ještě čtyři sloty po jedné lince 4.0, dále nechybí dva M.2-22110, oba s PCIe 4.0 pro propustnost až 64 Gb/s a šest SATA 6 Gb/s. Samotná deska je vyrobena z osmivrstvého PCB a samotný její poniklovaný měděný monoblok má mít cenu kolem 200 dolarů. ASRock ale nepředpokládá, že by se takových desek prodalo mnoho a rozhodl se k vytvoření omezené 999kusové série. Každá deska tak ponese své unikátní číslo, a to na krytu pod čipsetem. Ta na fotografiích má označení 002/999. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink
Satelity Starlink jsou malé a skladné, a tak si jich jeden Falcon 9 může vzít na palubu celou kopu, čili šedesát. Nyní se přitom podařilo další takovou várku dostat na oběžnou dráhu a učinit další krok ke zprovoznění připravované sítě.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax
Noctua nedávno dostala na trh nové procesorové chladiče Chromax Black a nyní je doplňují ventilátory a příslušenství Chromax. Máme tu konkrétně modely NF-A20, NF-A12x15, NF-A9, NF-A9x14 či NF-A8.
Včera, aktualita, Jan Vítek
InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX
InWin si připravuje pod prostým označením 925 velkou skříň formátu Full Tower, která je tak určena pro výkonné PC sestavy. Sama nabídne krom potřebného místa mohutné tělo z broušeného hliníku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář