ASRock X570 Aqua: pro Ryzen 3000 a nejnáročnější uživatele

ASRock X570 Aqua: pro Ryzen 3000 a nejnáročnější uživatele
, , aktualita
Společnost ASRock představila svou základní desku pro procesory Ryzen 3000, která by měla mít výbavu odpovídajícím potřebám těch nejnáročnějších uživatelů. Model X570 Aqua tak pochopitelně počítá i s vodním chlazením. 
K oblíbeným
reklama
ASRock X570 Aqua přijde zákazníky na cca 1000 dolarů, takže bude mnohem dražší i v porovnání s tím nejdražším modelem Ryzenu nové generace, 12jádrovým Ryzen 9 3900X v ceně 499 USD. Takže proč bychom si měli kupovat desku, která sama bude alespoň 2x dražší než její procesor? 
 
 
Musíme se bohužel spolehnout především na popisky, protože X570 Aqua je z velké části pokryta světlou "kapotáží" z hliníku (něco z toho bude možná plastové), a to včetně oblasti procesorové patice. To jasně napovídá, že má pro procesor připraven vodní blok pro chlazení a vidět můžeme také vodní blok zasahující na místo čipové sady a to samé platí i pro napájení procesoru. Můžeme se tak utěšovat, že sice dáme za desku tisíc dolarů, ale máme alespoň zčásti vyřešeno její chlazení včetně procesoru. Jen bude ještě třeba takový detail, a sice mít k dispozici vodní okruh alespoň s pumpou a radiátorem. All-in-one vodníky nám zde neposlouží, leda po úpravě. 
 
 
Zpráva neříká nic o formátu desky, ale dle pozice montážních šroubů jde možná ještě o ATX, ale alespoň o takové dva centimetry rozšířený. Máme tu standardní počet čtyř slotů DIMM zapojených jako Daisy Chain.
 
 
Výbava zadního I/O panelu je velice slušná a zahrnuje i konektory pro Wi-Fi anténu pro Intel "Cyclone Peak", dva RJ-45, přičemž jeden vede ke známému kontroleru AQuantia AQC107 pro 10GbE, pak tu máme 1Gb/s Ethernet Intel i211-AT, dva 40Gb/s porty Thunderbolt 3, obrazová rozhraní Display Port in a HDMI out, atd. 
 
Na desce ještě máme tři sloty PCI Express 4.0 x16, z nichž dva jsou napojeny na procesorovou patici a zbylý na čipset. Mezi nimi pak jsou ještě čtyři sloty po jedné lince 4.0, dále nechybí dva M.2-22110, oba s PCIe 4.0 pro propustnost až 64 Gb/s a šest SATA 6 Gb/s. Samotná deska je vyrobena z osmivrstvého PCB a samotný její poniklovaný měděný monoblok má mít cenu kolem 200 dolarů. ASRock ale nepředpokládá, že by se takových desek prodalo mnoho a rozhodl se k vytvoření omezené 999kusové série. Každá deska tak ponese své unikátní číslo, a to na krytu pod čipsetem. Ta na fotografiích má označení 002/999. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory AMD Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka98 komentářů
Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně
Spojené státy americké zadaly studii, která měla vyhodnotit ekonomické dopady GPS systému. Hodnotil se finanční přínos i hrozba toho, co by se stalo při výpadku. Vyšlo, že výpadek by stál ekonomiku jednu miliardu USD denně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným
Japonsko má novou legislativu, která se týká provozu dronů. Zatímco jiné země řeší především licence pro piloty, Japonsko řeší nezodpovědné létání pod vlivem alkoholu, které se nově bude trestat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň" MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň"
Mezi dozvuky Computexu patří MEG Alchemy 700X od společnosti MSI, která si asi řekla, že když můžeme mít prohnuté displeje monitorů, proč by takové nemohly být i skříně. Jak to ale lze skloubit s úložištěm pro běžné komponenty? 
14.6.2019, aktualita, Jan Vítek9 komentářů