ASRock X570 Aqua: pro Ryzen 3000 a nejnáročnější uživatele

ASRock X570 Aqua: pro Ryzen 3000 a nejnáročnější uživatele
, , aktualita
Společnost ASRock představila svou základní desku pro procesory Ryzen 3000, která by měla mít výbavu odpovídajícím potřebám těch nejnáročnějších uživatelů. Model X570 Aqua tak pochopitelně počítá i s vodním chlazením. 
K oblíbeným
reklama
ASRock X570 Aqua přijde zákazníky na cca 1000 dolarů, takže bude mnohem dražší i v porovnání s tím nejdražším modelem Ryzenu nové generace, 12jádrovým Ryzen 9 3900X v ceně 499 USD. Takže proč bychom si měli kupovat desku, která sama bude alespoň 2x dražší než její procesor? 
 
 
Musíme se bohužel spolehnout především na popisky, protože X570 Aqua je z velké části pokryta světlou "kapotáží" z hliníku (něco z toho bude možná plastové), a to včetně oblasti procesorové patice. To jasně napovídá, že má pro procesor připraven vodní blok pro chlazení a vidět můžeme také vodní blok zasahující na místo čipové sady a to samé platí i pro napájení procesoru. Můžeme se tak utěšovat, že sice dáme za desku tisíc dolarů, ale máme alespoň zčásti vyřešeno její chlazení včetně procesoru. Jen bude ještě třeba takový detail, a sice mít k dispozici vodní okruh alespoň s pumpou a radiátorem. All-in-one vodníky nám zde neposlouží, leda po úpravě. 
 
 
Zpráva neříká nic o formátu desky, ale dle pozice montážních šroubů jde možná ještě o ATX, ale alespoň o takové dva centimetry rozšířený. Máme tu standardní počet čtyř slotů DIMM zapojených jako Daisy Chain.
 
 
Výbava zadního I/O panelu je velice slušná a zahrnuje i konektory pro Wi-Fi anténu pro Intel "Cyclone Peak", dva RJ-45, přičemž jeden vede ke známému kontroleru AQuantia AQC107 pro 10GbE, pak tu máme 1Gb/s Ethernet Intel i211-AT, dva 40Gb/s porty Thunderbolt 3, obrazová rozhraní Display Port in a HDMI out, atd. 
 
Na desce ještě máme tři sloty PCI Express 4.0 x16, z nichž dva jsou napojeny na procesorovou patici a zbylý na čipset. Mezi nimi pak jsou ještě čtyři sloty po jedné lince 4.0, dále nechybí dva M.2-22110, oba s PCIe 4.0 pro propustnost až 64 Gb/s a šest SATA 6 Gb/s. Samotná deska je vyrobena z osmivrstvého PCB a samotný její poniklovaný měděný monoblok má mít cenu kolem 200 dolarů. ASRock ale nepředpokládá, že by se takových desek prodalo mnoho a rozhodl se k vytvoření omezené 999kusové série. Každá deska tak ponese své unikátní číslo, a to na krytu pod čipsetem. Ta na fotografiích má označení 002/999. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek