Assassin's Creed Odyssey přijde 5. října

Assassin's Creed Odyssey přijde 5. října
, , aktualita
V letošním podzimu nás opět čeká nálož nových AAA her, mezi něž se zařadí také nový Assassin's Creed Odyssey od Ubisoftu. Už víme, že nás zavede do starověkého Řecka, ale jaké jsou další sliby vývojářů?
K oblíbeným
reklama
Především jde o datum vypuštění, které bylo naplánováno na 5. října tohoto roku, což bylo zveřejněno společně s novým trailerem a snímky na Electronic Entertainment Expo (E3). Ubisoft touto hrou dle očekávání naváže na celkem úspěšný díl Assassin's Creed Origins odehrávající se v Egyptě, takže pokud bychom si měli tipnout, příští díl bude ze starověkého Říma, ale inspirativních dávných civilizací mají tvůrci na výběr dost. 
 
 
 
Hra bude pochopitelně přichystána pro PC, Xbox One i PlayStation 4 a konzole Xbox One X a PlayStation 4 Pro se dočkají svých verzí hodných mnohem vyššího výkonu. Odysseu mají na svědomí lidé z Ubisoft Québec, kteří naposledy přichystali titul For Honor a předtím také řadu titulů ze série Assassin's Creed. 
 
 
Assassin's Creed Odyssey se bude odehrávat v době 5. století před Kristem, což bylo období Peloponéské války mezi Spartou a Aténami. Hráči se vžijí do role Alexiose nebo Kassandry, což bude v obou případech žoldnéř sparťanské krve, který byl odsouzen k smrti vlastní rodinou. Jsou tak nuceni vydat se na dlouhou pouť mladého vyvržence, během níž odkryjí pravdu o svém původu spojeném s jistou First Civilization. Od toho tedy podtitul Odyssea. 
 
 
Z dosud uvedených materiálů to vypadá, že bude opravdu velký důraz kladen na kopání nepřátel do břicha a chybět nesmí ani notoricky známý a tolikrát zkopírovaný útok ve stylu filmového Achilla (výskok a bodnutí), ostatně budeme hrát za Sparťana, dostaneme se na moře, chybět nebudou titánské stavby, bájní živočichové a malebná krajina. Připraveny jsou také nové dialogy, kde bude prý opravdu záležet na tom, jakou reakci si vybereme, čili Ubisofti v tomto ohledu znovuobjevují notoricky známé prvky RPG. Budeme si také moci upravovat své zbraně a výstroj, využívat nové schopnosti a účastnit se velkých bitev oné doby. 
 
Budeme mít k dispozici i vlastní loď, již bude možné vylepšovat a brázdit s ní Egejské moře. Dostaneme se tak na řadu míst, kde se setkáme s mnoha postavami, živoucími mýty, atd. 
 
 
Jako obvykle byly přichystány různé verze hry. Zlatá edice zahrnuje vedle hry také celý Season Pass a možnost hrát už od 2. října. Deluxe nabídne vedle hry také dodatečnou výbavu do začátku plus jistou částku v herní měně (Drachma) a pak tu je také Ultimate Edition kombinující předchozí dvě verze dohromady. Pokud si Odysseou předobjednáte, získáte také přístup k misi The Blind King. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple uvádí kreditní kartu Apple Card Apple uvádí kreditní kartu Apple Card
Apple se snaží výrazně rozšířit portfolio svých služeb. Jednou z novinek, které byly uvedeny na dnešní keynote, jsou i kreditní karty Apple Card. Ty nabídnou nevídané podmínky a až 3% zpětnou odměnu za nákup.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat? Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat?
Až Mars 2020 odstartuje na cestu, poveze si s sebou i malého pomocníka v podobě helikoptéry. Ta bude první zařízení vyslané na cizí planetu, které (snad) bude schopné opětovného letu a přistání. Jak byla vyřešena navigace?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570 ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570
X570 by měl být na rozdíl od předchozích verzí dané řady čipsetů vyvinut samotným AMD a my o něm víme jako zatím o jediném, který přijde po boku desktopových procesorů Ryzen 3000. Nyní už své desky zmiňují dva známí výrobci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal
Loni v prosinci jsme se dozvěděli, že Microsoft rezignuje na vývoj svého enginu EdgeHTML a raději přejde pod Chromium, což už udělali třeba i vývojáři Opery. Nyní už bylo pomalu na čase, aby se objevila první verze a taky že ano.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře