www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus: AMD v nových mikrokódech zmírnilo turbo procesorů Ryzen 3000

Asus: AMD v nových mikrokódech zmírnilo turbo procesorů Ryzen 3000
, , aktualita
Na hardwarových fórech se v poslední době diskutovali o o tom, proč se turbo frekvence na různých deskách v případě stejných kusů procesorů Ryzen 3000 někdy liší. Nyní se od Asusu dozvídáme, že za to může AMD a jeho nové mikrokódy. 
K oblíbeným
reklama
Lidé si tak začali všímat, že pokud vezmou jeden konkrétní procesor a vyzkouší jej v různých deskách, nemusí na nich vždy dosáhnout stejných turbo frekvencí, což by ostatně ani nebylo nic podivného, ale přirozeně se řešilo, čím to může být. Logicky půjde o vliv základní desky a jeden by hádal, že to může mít co do činění s kvalitou napájení, což by ale byl důvod k nespokojenosti vzhledem k tomu, že základní desky by rozhodně měly poskytnout stabilní přísun energie pro nepřetaktovaný procesor pracující v rámci specifikací. V tom to ale naštěstí není a stejně tak to není v kvalitě chlazení, protože následující výsledky byly naměřeny s využitím vodního chladiče.
 
 
Server Guru3D tak provedl poměrně rozsáhlý test, v jehož rámci sledoval, na jakých deskách dosáhne Ryzen 7 3800X nejvyššího taktu s výchozím nastavením a rozdíly jsou poměrně velké, a to téměř 200 MHz. Je tu navíc zaznamenatelný výrazný skok mezi frekvencemi 4465 a 4375 MHz.  
 
Od jistého shamino1978 zaměstnance firmy Asus a firemního overclockera se nyní dozvídáme, že z velké části jsou tyto rozdíly v taktech způsobeny tím, že AMD v nových verzích mikrokódů AGESA změnilo chování turba v procesorech Ryzen 3000 tak, aby bylo méně agresivní, a to za účelem zajištění dlouhodobé spolehlivosti procesorů. AMD tak mělo asi obavy, aby nové Ryzeny nebyly až moc přetěžovány a nezačaly snad ve velkých počtech selhávat. 
 
Právě to mohlo způsobit onen cca 100MHz skok ukazující se ve výsledcích testu. Pak je tu ovšem otázka, jak moc tato úprava ovlivnila celkový výkon procesorů Ryzen, takže uvidíme, jestli nebude následovat ještě srovnávací test. Pokud by se ukázaly výraznější rozdíly, pak by se dalo říci, že první testy procesorů Ryzen 3000 neplatí a měly by se zopakovat, aby odpovídaly aktuální nabídce firmy AMD. Nic zásadního ale očekávat nelze.
 
Zdroj: Guru3D 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Včera, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala