www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus konečně podrobně představil své karty RX Vega

Asus konečně podrobně představil své karty RX Vega
, , aktualita
Grafické karty AMD Radeon RX Vega v nereferenčních designech mají skutečně neuvěřitelně pomalý nástup. Však už na samotném začátku srpna představil svůj model RX Vega 64 Strix, který dosud není na trhu. Ale máme tu něco jiného. 
reklama
 
Asus představil karty RX Vega 64 Strix už před více než třemi měsíci a že by nás tehdy napadlo, že ani po takové době nebudou na trhu, to se nedá říci. Nicméně od konce listopadu je tato karta alespoň v nabídce řady obchodů, i když dostupná zatím není a je otázka, kdy bude. 
 
 
Nyní také Asus už konečně přinesl webové stránky, které jeho Vegy z řady Strix podrobně popisují a ukazují, na co se mohou zákazníci těšit. Jde především o napájení a chlazení karty, což je naprosto zásadní pro dosažení co nejvyššího výkonu. Shodou okolností nám před několika dny James Prior z AMD sdělil, že se daří na trh dostávat stále více čipů RX Vega, takže nástup nereferenčních modelů by měl být důsledek. 
 
 
Za nedostatek čipů RX Vega mohla problematická výtěžnost a také problémy s jejich pouzdřením vedle pamětí HBM2, což šlo i na vrub toho, že AMD tento proces nechalo na více firmám, které tvořily nestejná pouzdra. Některá přitom měla GPU v jiné výšce než paměti, což pochopitelně přinese své potíže s chlazením. Je tak možné, že výrobci karet plánující výrobu vlastních verzí na takové čipy rezignovali a čekali na dostatek GPU, která budou zarovnaná s paměťovými čipy, aby mohly být i styčné plochy chladičů rovné. To ostatně ukazuje i následující obrázek, na němž se Asus chlubí hladkou, do zrcadla vybroušenou základnou chladiče, z níž vychází celkem šest heatpipe. 
 
 
Technické specifikace mluví o podsvícení Asus Aura Sync RGB a především o 6,35 cm tlustém chladiči, který má mít aktivní plochu pro výdej tepla o 40 % větší než referenční chladiče a díky třem ventilátorům může být chlazení i mnohem tišší. Tyto ventilátory mají být odolné vůči prachu, aby se jejich ložiska nezanášela (IP5X). 
 
 
Napájení zde využívá 12+1fázový design, na což se můžete stejně jako na další podrobnosti podívat na stránkách výrobce. 
Zatím se do nabídky obchodů dostala jen výkonnější Vega 64 od Asusu, a to s cenou 18.500 Kč s nabídkou Prey a Wolfenstein II zdarma. Referenční verze přitom přijdou na cca 16 tisíc korun. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita
Těžba kryptoměn je velkým problémem pro spotřebu elektrické energie a ve městě Plattsburgh v USA už toho mají dost. Zavedli 18měsíční ban na výstavbu nových center pro těžbu kryptoměn. Ta totiž spotřebují enormní množství elektřiny.
17.3.2018, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Ford Mustang dostane Shelby GT500 se 700 koňmi i hybridní verzi Ford Mustang dostane Shelby GT500 se 700 koňmi i hybridní verzi
Slavný Ford Mustang brzy dostane nejsilnější verzi Shelby GT500, která slibuje velmi vysoký výkon přes 700 koní. Poněvadž je elektrická a "ekologická" doba, nezapomene se dokonce ani na hybridní variantu.
16.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Astronomové: všechny diskové galaxie rotují jednou za miliardu let Astronomové: všechny diskové galaxie rotují jednou za miliardu let
Studie zveřejněná v The Monthly Notices of the Royal Astronomical Society dne 9. března tvrdí, že veškeré diskové galaxie bez ohledu na velikost či celkovou masu rotují rychlostí jedné otáčky za zhruba miliardu let. 
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek
Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce
Daniel Vávra oznámil, že Masarykova univerzita se chystá využít hru Kingdom Come: Deliverance pro výuku. Vedle toho nám i přislíbil, že se do hry dostane i ženská postava, za niž si budeme moci zahrát. 
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek
Smrtící kyberútok: když se hackeři zaměří na petrochemickou továrnu Smrtící kyberútok: když se hackeři zaměří na petrochemickou továrnu
Hackerské útoky obvykle neohrožují přímo lidské životy, i když už bychom mohli najít nějaké příklady. Asi nic z toho by ale nešlo postavit na úroveň podařeného útoku na petrochemické zařízení v Saúdské Arábii. Ten se ale naštěstí nevyvedl.
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek2 komentáře