www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus konečně podrobně představil své karty RX Vega

Asus konečně podrobně představil své karty RX Vega
, , aktualita
Grafické karty AMD Radeon RX Vega v nereferenčních designech mají skutečně neuvěřitelně pomalý nástup. Však už na samotném začátku srpna představil svůj model RX Vega 64 Strix, který dosud není na trhu. Ale máme tu něco jiného. 
reklama
 
Asus představil karty RX Vega 64 Strix už před více než třemi měsíci a že by nás tehdy napadlo, že ani po takové době nebudou na trhu, to se nedá říci. Nicméně od konce listopadu je tato karta alespoň v nabídce řady obchodů, i když dostupná zatím není a je otázka, kdy bude. 
 
 
Nyní také Asus už konečně přinesl webové stránky, které jeho Vegy z řady Strix podrobně popisují a ukazují, na co se mohou zákazníci těšit. Jde především o napájení a chlazení karty, což je naprosto zásadní pro dosažení co nejvyššího výkonu. Shodou okolností nám před několika dny James Prior z AMD sdělil, že se daří na trh dostávat stále více čipů RX Vega, takže nástup nereferenčních modelů by měl být důsledek. 
 
 
Za nedostatek čipů RX Vega mohla problematická výtěžnost a také problémy s jejich pouzdřením vedle pamětí HBM2, což šlo i na vrub toho, že AMD tento proces nechalo na více firmám, které tvořily nestejná pouzdra. Některá přitom měla GPU v jiné výšce než paměti, což pochopitelně přinese své potíže s chlazením. Je tak možné, že výrobci karet plánující výrobu vlastních verzí na takové čipy rezignovali a čekali na dostatek GPU, která budou zarovnaná s paměťovými čipy, aby mohly být i styčné plochy chladičů rovné. To ostatně ukazuje i následující obrázek, na němž se Asus chlubí hladkou, do zrcadla vybroušenou základnou chladiče, z níž vychází celkem šest heatpipe. 
 
 
Technické specifikace mluví o podsvícení Asus Aura Sync RGB a především o 6,35 cm tlustém chladiči, který má mít aktivní plochu pro výdej tepla o 40 % větší než referenční chladiče a díky třem ventilátorům může být chlazení i mnohem tišší. Tyto ventilátory mají být odolné vůči prachu, aby se jejich ložiska nezanášela (IP5X). 
 
 
Napájení zde využívá 12+1fázový design, na což se můžete stejně jako na další podrobnosti podívat na stránkách výrobce. 
Zatím se do nabídky obchodů dostala jen výkonnější Vega 64 od Asusu, a to s cenou 18.500 Kč s nabídkou Prey a Wolfenstein II zdarma. Referenční verze přitom přijdou na cca 16 tisíc korun. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát
Pomocí experimentálního čipu vyslaného do vesmíru byl lidmi poprvé v jeho prostředí vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát. Ten by mohl přispět k rozšíření přehledu o fyzice a ke studiu temné hmoty a gravitačních vln. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem
Intel si u firmy Principled Technologies objednal benchmarky nových Core a konkurenčních procesorů. Ty byly značně nepřesné vlivem nevhodného nastavení platforem AMD. A právě firma AMD k tomu dosud mlčela. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru
Evropská ESA a japonská JAXA se spojily v rámci mise BepiColombo, která má za úkol zmapovat planetu Merkur. Vzhledem k extrémním teplotním výkyvům to nebude snadné a snadná nebude ani cesta. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek