www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus konečně podrobně představil své karty RX Vega

Asus konečně podrobně představil své karty RX Vega
, , aktualita
Grafické karty AMD Radeon RX Vega v nereferenčních designech mají skutečně neuvěřitelně pomalý nástup. Však už na samotném začátku srpna představil svůj model RX Vega 64 Strix, který dosud není na trhu. Ale máme tu něco jiného. 
reklama
 
Asus představil karty RX Vega 64 Strix už před více než třemi měsíci a že by nás tehdy napadlo, že ani po takové době nebudou na trhu, to se nedá říci. Nicméně od konce listopadu je tato karta alespoň v nabídce řady obchodů, i když dostupná zatím není a je otázka, kdy bude. 
 
 
Nyní také Asus už konečně přinesl webové stránky, které jeho Vegy z řady Strix podrobně popisují a ukazují, na co se mohou zákazníci těšit. Jde především o napájení a chlazení karty, což je naprosto zásadní pro dosažení co nejvyššího výkonu. Shodou okolností nám před několika dny James Prior z AMD sdělil, že se daří na trh dostávat stále více čipů RX Vega, takže nástup nereferenčních modelů by měl být důsledek. 
 
 
Za nedostatek čipů RX Vega mohla problematická výtěžnost a také problémy s jejich pouzdřením vedle pamětí HBM2, což šlo i na vrub toho, že AMD tento proces nechalo na více firmám, které tvořily nestejná pouzdra. Některá přitom měla GPU v jiné výšce než paměti, což pochopitelně přinese své potíže s chlazením. Je tak možné, že výrobci karet plánující výrobu vlastních verzí na takové čipy rezignovali a čekali na dostatek GPU, která budou zarovnaná s paměťovými čipy, aby mohly být i styčné plochy chladičů rovné. To ostatně ukazuje i následující obrázek, na němž se Asus chlubí hladkou, do zrcadla vybroušenou základnou chladiče, z níž vychází celkem šest heatpipe. 
 
 
Technické specifikace mluví o podsvícení Asus Aura Sync RGB a především o 6,35 cm tlustém chladiči, který má mít aktivní plochu pro výdej tepla o 40 % větší než referenční chladiče a díky třem ventilátorům může být chlazení i mnohem tišší. Tyto ventilátory mají být odolné vůči prachu, aby se jejich ložiska nezanášela (IP5X). 
 
 
Napájení zde využívá 12+1fázový design, na což se můžete stejně jako na další podrobnosti podívat na stránkách výrobce. 
Zatím se do nabídky obchodů dostala jen výkonnější Vega 64 od Asusu, a to s cenou 18.500 Kč s nabídkou Prey a Wolfenstein II zdarma. Referenční verze přitom přijdou na cca 16 tisíc korun. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet
Především chudé země mají velký problém s pokrytím internetem i jeho cenou. Facebook se to už dlouho snaží vyřešit a nyní to vypadá, že použije satelity systému Athena na nízké orbitě. Ty by se mohly objevit už velmi brzy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: červenec 2018 Doporučené PC sestavy: červenec 2018
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek52 komentářů
Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000 Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000
Microsoft spustil Identity Bounty Program, kdy za nalezení závažné chyby v systémech přihlašování u vybraných služeb Microsoftu můžete dostat nemalou peněžní odměnu. Ta může činit až 100 tisíc dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč
Nesprávně nastavený a neaktualizovaný router stál za úspěšným útokem hackerské skupiny MoneyTaker na ruskou banku PIR Bank. Hackeři byli schopni převést a vybrat peníze v hodnotě téměř 20 milionů korun.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89 Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89
Samsung představil nový obrovský 43" monitor C43J89, který pochopitelně disponuje zakřivenou obrazovkou s poměrem stran 32:10. Díky VA panelu potěší vysokým kontrastem 3000:1 a nabídne i 120Hz frekvenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář