www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus konečně podrobně představil své karty RX Vega

Asus konečně podrobně představil své karty RX Vega
, , aktualita
Grafické karty AMD Radeon RX Vega v nereferenčních designech mají skutečně neuvěřitelně pomalý nástup. Však už na samotném začátku srpna představil svůj model RX Vega 64 Strix, který dosud není na trhu. Ale máme tu něco jiného. reklama
 
Asus představil karty RX Vega 64 Strix už před více než třemi měsíci a že by nás tehdy napadlo, že ani po takové době nebudou na trhu, to se nedá říci. Nicméně od konce listopadu je tato karta alespoň v nabídce řady obchodů, i když dostupná zatím není a je otázka, kdy bude. 
 
 
Nyní také Asus už konečně přinesl webové stránky, které jeho Vegy z řady Strix podrobně popisují a ukazují, na co se mohou zákazníci těšit. Jde především o napájení a chlazení karty, což je naprosto zásadní pro dosažení co nejvyššího výkonu. Shodou okolností nám před několika dny James Prior z AMD sdělil, že se daří na trh dostávat stále více čipů RX Vega, takže nástup nereferenčních modelů by měl být důsledek. 
 
 
Za nedostatek čipů RX Vega mohla problematická výtěžnost a také problémy s jejich pouzdřením vedle pamětí HBM2, což šlo i na vrub toho, že AMD tento proces nechalo na více firmám, které tvořily nestejná pouzdra. Některá přitom měla GPU v jiné výšce než paměti, což pochopitelně přinese své potíže s chlazením. Je tak možné, že výrobci karet plánující výrobu vlastních verzí na takové čipy rezignovali a čekali na dostatek GPU, která budou zarovnaná s paměťovými čipy, aby mohly být i styčné plochy chladičů rovné. To ostatně ukazuje i následující obrázek, na němž se Asus chlubí hladkou, do zrcadla vybroušenou základnou chladiče, z níž vychází celkem šest heatpipe. 
 
 
Technické specifikace mluví o podsvícení Asus Aura Sync RGB a především o 6,35 cm tlustém chladiči, který má mít aktivní plochu pro výdej tepla o 40 % větší než referenční chladiče a díky třem ventilátorům může být chlazení i mnohem tišší. Tyto ventilátory mají být odolné vůči prachu, aby se jejich ložiska nezanášela (IP5X). 
 
 
Napájení zde využívá 12+1fázový design, na což se můžete stejně jako na další podrobnosti podívat na stránkách výrobce. 
Zatím se do nabídky obchodů dostala jen výkonnější Vega 64 od Asusu, a to s cenou 18.500 Kč s nabídkou Prey a Wolfenstein II zdarma. Referenční verze přitom přijdou na cca 16 tisíc korun. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Norsko jako první na světě ruší FM rádio Norsko jako první na světě ruší FM rádio
Norsko je v mnoha oblastech průlomovou zemí. Vede např. v počtu elektromobilů nebo je zajímavé skladbou elektráren, nyní překvapuje tím, že se stává první zemí na světě, která zrušila FM vysílání.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bitcoinový milionář rozdá přes 90 milionů USD na charitu Bitcoinový milionář rozdá přes 90 milionů USD na charitu
Na bitcoinu se dá hodně ztratit, ale i hodně zbohatnout. To se některým skutečně povedlo, a to do takové výše, že by peníze nikdy neuměli utratit. Proto jeden z bitcoinových milionářů založil fond, který rozdá přes 90 milionů dolarů v bitcoinech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft zvažuje Python jako skriptovací jazyk pro Excel Microsoft zvažuje Python jako skriptovací jazyk pro Excel
Aplikace Microsoft Office a zejména tabulkový procesor Excel se možná v budoucnu dočká dalšího skriptovacího jazyka. Vedle dnes používaného Visual Basicu by se zde mohl objevit i dnes velmi oblíbený Python.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků
Společnost Synology představilo dva nové NAS servery DiskStation DS218 a FlashStation FS1018. Prvně jmenovaný umí kódování do 10bitového H.265, druhý zase pojme rovnou 12 velmi výkonných SSD disků.
15.12.2017, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy
Hmyzácká rasa Thargoidů začala znepříjemňovat život hráčů v Elite: Dangerous, jak nám tvůrci ostatně slibovali. I nové video ukazuje, že ušetřeny nezůstanou ani velké vesmírné stanice a že tak bude svět v této hře jiný než dřív.
15.12.2017, aktualita, Jan Vítek1 komentář