www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus konečně podrobně představil své karty RX Vega

Asus konečně podrobně představil své karty RX Vega
, , aktualita
Grafické karty AMD Radeon RX Vega v nereferenčních designech mají skutečně neuvěřitelně pomalý nástup. Však už na samotném začátku srpna představil svůj model RX Vega 64 Strix, který dosud není na trhu. Ale máme tu něco jiného. 
reklama
 
Asus představil karty RX Vega 64 Strix už před více než třemi měsíci a že by nás tehdy napadlo, že ani po takové době nebudou na trhu, to se nedá říci. Nicméně od konce listopadu je tato karta alespoň v nabídce řady obchodů, i když dostupná zatím není a je otázka, kdy bude. 
 
 
Nyní také Asus už konečně přinesl webové stránky, které jeho Vegy z řady Strix podrobně popisují a ukazují, na co se mohou zákazníci těšit. Jde především o napájení a chlazení karty, což je naprosto zásadní pro dosažení co nejvyššího výkonu. Shodou okolností nám před několika dny James Prior z AMD sdělil, že se daří na trh dostávat stále více čipů RX Vega, takže nástup nereferenčních modelů by měl být důsledek. 
 
 
Za nedostatek čipů RX Vega mohla problematická výtěžnost a také problémy s jejich pouzdřením vedle pamětí HBM2, což šlo i na vrub toho, že AMD tento proces nechalo na více firmám, které tvořily nestejná pouzdra. Některá přitom měla GPU v jiné výšce než paměti, což pochopitelně přinese své potíže s chlazením. Je tak možné, že výrobci karet plánující výrobu vlastních verzí na takové čipy rezignovali a čekali na dostatek GPU, která budou zarovnaná s paměťovými čipy, aby mohly být i styčné plochy chladičů rovné. To ostatně ukazuje i následující obrázek, na němž se Asus chlubí hladkou, do zrcadla vybroušenou základnou chladiče, z níž vychází celkem šest heatpipe. 
 
 
Technické specifikace mluví o podsvícení Asus Aura Sync RGB a především o 6,35 cm tlustém chladiči, který má mít aktivní plochu pro výdej tepla o 40 % větší než referenční chladiče a díky třem ventilátorům může být chlazení i mnohem tišší. Tyto ventilátory mají být odolné vůči prachu, aby se jejich ložiska nezanášela (IP5X). 
 
 
Napájení zde využívá 12+1fázový design, na což se můžete stejně jako na další podrobnosti podívat na stránkách výrobce. 
Zatím se do nabídky obchodů dostala jen výkonnější Vega 64 od Asusu, a to s cenou 18.500 Kč s nabídkou Prey a Wolfenstein II zdarma. Referenční verze přitom přijdou na cca 16 tisíc korun. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Robotičtí brouci od Rolls-Royce by mohli kontrolovat letadlové motory Robotičtí brouci od Rolls-Royce by mohli kontrolovat letadlové motory
Drobní roboti, kteří připomínají šváby, by se v budoucnosti měli starat o to, aby byly letadlové motory v pořádku. Při inspekci se celý zástup pustí do kontroly každé skulinky motoru a urychlí tím celý proces. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
1337d00m, aneb Doom v ASCII 1337d00m, aneb Doom v ASCII
Nedávno jsme se podívali na Doom, který byl renderován v podobě stereogramů a opravdu nebylo snadné se v něm vyznat. Mnohem lepší by to mělo být v "eleet" verzi této hry, která dostala název 1337d00m. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cassini nám přinesla dosud nejlepší záběry měsíce Titan Cassini nám přinesla dosud nejlepší záběry měsíce Titan
Infračervené kamery sondy Cassini, která sama již dávno zanikla v atmosféře Saturnu, nám ukázaly dosud nejlepší pohled na měsíc Titan. Na příslušné snímky se nyní můžeme podívat i my, takže jaké jsou? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft se těší z více než 100 miliardových tržeb za rok Microsoft se těší z více než 100 miliardových tržeb za rok
V posledním kvartálu se tržby Microsoftu vyhouply na velice slušných 30 miliard dolarů, takže se podívejme na to, čemu za to mohou v Redmondu vděčit. Konkrétně se zaměříme na poslední kvartál fiskálního roku 2018. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Solární ohebné superkapacitory pro mobilní zařízení i protetické pomůcky Solární ohebné superkapacitory pro mobilní zařízení i protetické pomůcky
Univerzita v Glasgow vyvinula nové pružné superkapacitory, které mohou být používány především v elektronice určené k nošení, ale i elektromobilech nebo protetických pomůckách. Navíc mohou být pohodlně napájeny solární energií.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala