www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus odhalil Hyper M.2 X16: výkon čtyř SSD s PCIe 4.0

Asus odhalil Hyper M.2 X16: výkon čtyř SSD s PCIe 4.0
, , aktualita
Společnost Asus ukázala svou rozšiřující kartu, která je určena pro čtveřici už tak dost výkonných M.2 SSD určených pro rozhraní PCIe 4.0. Jde tak o kartu, která má dnes reálné využití spíše jen v sestavách s TRX40. 
K oblíbeným
reklama
Asus přicestoval s kartou Hyper M.2 X16 Gen 4 na letošní CES 2020, jehož dozvuky budeme ještě několik dní řešit. Není přitom první s podobným produktem, ostatně už velice dobře známe verzi firmy Gigabyte, která se objevila už před řadou měsíců. 
 
 
Jak je vidět, Asus se rozhodl umístit pozice pro až 110 mm dlouhé karty M.2 šikmo a je otázka, co jej k tomu vedlo, když je jasné, že by se vešly i hezky vedle sebe. Možná jde prostě jen o výstřelek, možná o snahu zajistit stejně dobré chlazení všech čtyř karet pomocí malého radiálního ventilátoru. Ostatně na rozdíl od karty Gigabyte Aorus Gen4 AIC SSD zde není vidět, že bychom tu pro SSD měli připraven žebrovaný pasiv, ovšem teplo se bude rozvádět do samotného krytu karty, který vypadá na hliník. Asus k tomu měl připravit pro přibalení teplovodivé podložky. 
 
 
Na záslepce karty najdeme krom výdechu chlazení také čtyři LED kontrolky, jednu pro každou M.2 pozici a navíc malý přepínač, jímž můžeme ventilátor jednoduše vyřadit z provozu. Karta je mimochodem schopna každému SSD dodat až 14 W energie. 
 
Asus také dává příklad využití této karty, a to s pomocí 2TB SSD a konfigurace do pola RAID 0. Získáme tím 8TB úložiště s propustností teoreticky 256 Gb/s (32 GB/s), přičemž ta bude záviset pochopitelně především na použitých SSD. Prakticky to pochopitelně bude výrazně méně, neboť žádné SSD nedokáže v praxi nabídnout celou šířku svého rozhraní. Nicméně i oněch 19 GB/s, jaké nedávno předvedl Gigabyte, je velice slušné a to na trh navíc budou nastupovat modernější modely SSD s novými kontrolery, takže přenosové rychlosti se jistě dostanou vysoko nad 20 GB/s. 
 
Zákazníci ale dnes mají (a ještě nějaký ten pátek budou mít) jedinou prakticky schůdnou možnost, jak takové karty využít. Jde o nové Threadrippery pro TRX40, které nabídnou dostatek linek PCIe 4.0, aby v plné šířce napojily jednak takovouto SSD kartu a vedle ní i grafickou kartu či karty. Ještě bychom mohli zmínit desky s X570 a procesory Ryzen 3000, ale v jejich případě by už bylo nutné dělat kompromisy kvůli tomu, že procesor má pro GPU a SSD k dispozici jen 20 linek.
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Astronomové našli v našem systému 139 nových planetek, k čemu poslouží? Astronomové našli v našem systému 139 nových planetek, k čemu poslouží?
Ve vnějších částech Sluneční soustavy obíhá pěkná řádka větších objektů, přičemž tím máme na mysli oblast za oběžnou dráhou Neptunu - poslední planety soustavy. Dalších 139 planetek bylo přitom nově objeveno díky Dark Energy Survey. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel prozrazuje, jaké instrukce budou podporovat chystané procesory Intel prozrazuje, jaké instrukce budou podporovat chystané procesory
Intel se rozhodl aktualizovat svůj ISA Extensions manuál, který je určen především programátorům k tomu, aby věděli, na co se mohou připravovat. Dozví se tak o tom, které instrukce budou podporovány teprve chystanými procesorovými řadami. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
D-Wave zdarma nabízí výkon svých kvantových počítačů pro výzkum Covid-19 D-Wave zdarma nabízí výkon svých kvantových počítačů pro výzkum Covid-19
Kanadská společnost D-Wave Systems se rozhodla, že své kvantové počítače dá k dispozici pro výzkum nemoci Covid-19 a hledání léku. To představuje možnost využití jejich výkonu prostřednictvím služby Leap 2. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte vypustil do světa GTX 1650 s paměťmi GDDR6 Gigabyte vypustil do světa GTX 1650 s paměťmi GDDR6
Už nyní můžeme navázat na dnešní zprávu, dle níž jsme mohli čekat nástup karet GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6, přičemž nemluvíme o verzích Super. Jako první se přihlásila společnost Gigabyte, která nabízí dva modely. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem
Navzdory pandemii se dále pracuje na roveru Perseverance, který by měl startovat letos v létě. Nyní už má NASA za sebou poslední testy, jimiž měla projít malá Mars Helicopter, kterou si rover poveze s sebou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře