www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus odhalil Hyper M.2 X16: výkon čtyř SSD s PCIe 4.0

Asus odhalil Hyper M.2 X16: výkon čtyř SSD s PCIe 4.0
, , aktualita
Společnost Asus ukázala svou rozšiřující kartu, která je určena pro čtveřici už tak dost výkonných M.2 SSD určených pro rozhraní PCIe 4.0. Jde tak o kartu, která má dnes reálné využití spíše jen v sestavách s TRX40. 
K oblíbeným
reklama
Asus přicestoval s kartou Hyper M.2 X16 Gen 4 na letošní CES 2020, jehož dozvuky budeme ještě několik dní řešit. Není přitom první s podobným produktem, ostatně už velice dobře známe verzi firmy Gigabyte, která se objevila už před řadou měsíců. 
 
 
Jak je vidět, Asus se rozhodl umístit pozice pro až 110 mm dlouhé karty M.2 šikmo a je otázka, co jej k tomu vedlo, když je jasné, že by se vešly i hezky vedle sebe. Možná jde prostě jen o výstřelek, možná o snahu zajistit stejně dobré chlazení všech čtyř karet pomocí malého radiálního ventilátoru. Ostatně na rozdíl od karty Gigabyte Aorus Gen4 AIC SSD zde není vidět, že bychom tu pro SSD měli připraven žebrovaný pasiv, ovšem teplo se bude rozvádět do samotného krytu karty, který vypadá na hliník. Asus k tomu měl připravit pro přibalení teplovodivé podložky. 
 
 
Na záslepce karty najdeme krom výdechu chlazení také čtyři LED kontrolky, jednu pro každou M.2 pozici a navíc malý přepínač, jímž můžeme ventilátor jednoduše vyřadit z provozu. Karta je mimochodem schopna každému SSD dodat až 14 W energie. 
 
Asus také dává příklad využití této karty, a to s pomocí 2TB SSD a konfigurace do pola RAID 0. Získáme tím 8TB úložiště s propustností teoreticky 256 Gb/s (32 GB/s), přičemž ta bude záviset pochopitelně především na použitých SSD. Prakticky to pochopitelně bude výrazně méně, neboť žádné SSD nedokáže v praxi nabídnout celou šířku svého rozhraní. Nicméně i oněch 19 GB/s, jaké nedávno předvedl Gigabyte, je velice slušné a to na trh navíc budou nastupovat modernější modely SSD s novými kontrolery, takže přenosové rychlosti se jistě dostanou vysoko nad 20 GB/s. 
 
Zákazníci ale dnes mají (a ještě nějaký ten pátek budou mít) jedinou prakticky schůdnou možnost, jak takové karty využít. Jde o nové Threadrippery pro TRX40, které nabídnou dostatek linek PCIe 4.0, aby v plné šířce napojily jednak takovouto SSD kartu a vedle ní i grafickou kartu či karty. Ještě bychom mohli zmínit desky s X570 a procesory Ryzen 3000, ale v jejich případě by už bylo nutné dělat kompromisy kvůli tomu, že procesor má pro GPU a SSD k dispozici jen 20 linek.
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek