www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gigabyte Aorus Gen4 AIC SSD: 8 TB a 15 GB/s

Gigabyte Aorus Gen4 AIC SSD: 8 TB a 15 GB/s
, , aktualita
Společnost Gigabyte si připravila nové SSD s kapacitou 8 TB, což je ovšem v podstatě adaptér kombinující kapacitu i výkon čtyř 2TB SSD. Mluvit budeme o Aorus Gen4 AIC SSD se slibovanou propustností až 15 GB/s. 
K oblíbeným
reklama
Gigabyte Aorus Gen4 AIC SSD bylo prezentováno už na Computexu a nyní už se oficiálně dostává na trh. Jde v podstatě jen o adaptér, který dokáže spojit výkon a kapacitu čtyř M.2 SSD a využít je v jednom slotu PCIe x16, a to ideálně podporujícím verzi PCIe 4.0. Díky tomu bude moci nabídnout propustnost 15 GB/s, i když to v podstatě nepřekračuje možnosti rozhraní PCIe 3.0 x16. 
 
 
Gigabyte bude nabízet tento adaptér již vybavený čtyřmi modely M.2 SSD s kapacitou po 2 TB, které jsou založeny na kontroleru Phison PS5016-E16. Jiná volba zatím není, protože stále to je jediný kontroler podporující rozhraní PCIe 4.0, a to se čtyřmi linkami, který byl šit horkou jehlou z verze pro PCIe 3.0. Nové kontrolery vyvinuté přímo pro PCIe 4.0 přijdou později. 
 
 
Adaptér ale také musí myslet na chlazení, neboť čtyři výkonná M.2 SSD vedle sebe budou jistě tvořit nezanedbatelné množství tepla. Budou tak mít k dispozici měděný pasiv, jehož nízké žebroví bude profukovat jeden radiální ventilátor. Jde o stejně pojaté chlazení, jaké využívají i tradiční chladiče pro grafické karty, jež ještě stále využívá AMD. Výhoda je ta, že teplý vzduch bude vyfukován přímo ven ze skříně skrz záslepku. Ta zde může být jako řešeto, protože sama neponese žádný konektor. Chlazení bude moci pracovat ve třech režimech, respektive s třemi nastaveními otáček (Silent, Balanced a Performance) a my budeme moci sledovat také teploty z celkem osmi senzorů. 
 
 
Oněch 15 GB/s dosáhneme s režimem RAID 0 a dále máme očekávat až 430.000 a 440.000 IOPS při čtení a zápisu. Je tu ovšem zatím ten problém, že takovéto SSD bude dnes využitelné leda v serverech s procesory EPYC, k nimž se běžný uživatel moc nedostane, anebo v sestavách s procesorem Ryzen 3000 a deskou s X570. V takovém případě by se ale musel využít první slot PCIe x16 napojený na procesor a vyhrazený obvykle pro grafickou kartu. Ta by pak musela být napojena k jinému slotu, čili k procesoru přes čipovou sadu, což by nebylo z hlediska výkonu ideální. Anebo si můžeme počkat na nové Threadrippery. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro
Na Kickstarteru se objevil zajímavý projekt počítačové skříně, která může ze všeho nejvíce připomenout počítače Apple Mac Pro. Nejde pochopitelně jen o náhodu, ale o produkt, který přímo má vypadat jako zbrusu nové Mac Pro.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí
Jen McAdam je jednou z mnoha obětí podvodu s kryptoměnou OneCoin. Na rozdíl od mnoha jiných o tom ale veřejně mluví v podcastu na BBC, což ji začalo přinášet vyhrožování znásilněním a smrtí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU
Server Hardwareluxx.de se nechal slyšet, že Intel dle jeho informací zrušil přípravy 10nm procesorů. Zůstaly by 14nm modely vycházející ze Skylake, které by až v roce 2022 nahradily rovnou 7nm. Intel to popírá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE
Pokud potřebujete NAS vyšší kategorie, může vás zaujmout nový Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Ten pojme až čtyři 3,5" disky, má 4jádrový procesor a lze jej vybavit i 10GbE připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala